Eņģeļi pār Latviju 2011

21. Novembris, 2011

LNT, Swedbank, Ziedot.lv un Rimi aicina jau ceturto gadu pēc kārtas ikvienu iesaistīties labestības akcijā “Eņģeļi pār Latviju”. Arī šogad, tuvojoties gada skaistākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem – aicinām palīdzēt mūsu bērniem dzīvot. Šogad savus sargeņģeļus gaidīs un uz mūsu visu palīdzību cer Maija (1 gads), Adriāns (9 mēneši), Renārs (13 gadi), Katrīna (5 gadi) un Valērija (7 gadi). Lai bērni dzīvotu, nepieciešami 52 232 lati! 

Maija
Jau veicot ultrasonogrāfiju pirms dzemdībām, mediķi Maijas vecākus apbēdināja ar faktu, ka bērniņam būs greizas pēdas. Maijiņa piedzima un ārsti uzreiz noteica šausminošo diagnozi – spina bifida, hidrocefālija, kas nozīmē, ka bērniņš pasaulē nācis ar vaļēju mugurkaulu. Mazulim jau pirmajās dzīves dienās veica operāciju. Muguras smadzeņu bojājums ietekmējis kāju attīstību un pilnvērtīgu izveidošanos. Maijai ir greizas pēdiņas, kuras nu jau ar ģipšu palīdzību vecākiem un mediķiem sadarbojoties izdevies gandrīz iztaisnot, un kājiņa uz leju, zem celīša ir nejūtīga. Lai Maija spētu nostāties uz kājiņām viņai nepieciešamas īpašas ortozes. Kopā nepieciešami 10 000 lati.
 

Adriāns
Kad ģimene gaidīja Adriānu ierodamies pasaulē, viņiem nebija nekādu mazāko aizdomu, ka bērniņš piedzims nevesels. Pēc 10 stundu garām dzemdībām, bērniņam uzreiz atklāja un diagnosticēja iedzimto slimību - multipla artogripozi ar ekstremitāšu kontraktūrām un deformācijām, kas nozīmē, ka mazulim nestrādā locītavas, nedz rokām, nedz kājiņām. Adriāns nerāpo, netver priekšmetus, nestaigā, neveļas. Patlaban ar ģipšu palīdzību Adriānam tiek taisnotas pēdas. Klīnikā Sanktpēterburgā Adriānam jau veikta operācija vienam elkonim, kuru nu jau puisēns var saliekt. Lai Adriāns spētu kustināt kājiņas, rociņas, viņam nepieciešams veikt sešas operācijas rokām un četras kājām, turklāt tā kā bērniņš ir vēl mazs, šīs operācijas būtu būtiski veikt pēc iespējas ātrāk. Kopā nepieciešami 20 000 lati. 

Renārs
Renārs pasaulē nāca ļoti smagi. Ārsti mazuli burtiski izvilka no mātes miesām ar stangām. Bērniņa veselības stāvoklis bija ļoti smags, tāpēc jau trešajā dienā Renāru nogādāja pie mediķiem Rīgā, kur bērnam tika uzstādīta smagā diagnoze – bērnu cerebrālā trieka. Pirms sešiem gadiem ar ziedotāju atbalstu Renāram bija iespēja apmeklēt sanatoriju Truskavecā, Ukrainā, un jau pēc otrā sanatorijas apmeklējuma, tikai deviņu gadu vecumā zēns piecēlās uz savām kājām. Jau trīspadsmit gadus Renārs pārvietojas, šļūcot pa māju uz dibena. No ilgstošās sēdēšanas zēnam deformējušies arī ceļi un lēnām deformējas arī mugurkauls, taču mediķi Minhenes ortopēdiskajā klīnikā Vācijā, Renāra vecākiem devuši cerību, ka, veicot kāju un roku muskuļu pagarināšanas operācijas, Renārs staigās. Kopā nepieciešami 15 270 lati.

Katrīna
Katrīna piedzima priekšlaicīgi - vien 40 centimetru gara un pusotru kilogramu smaga. Katrīna piedzima ar slimu sirsniņu un jau slimnīcā ārsti māmiņai no bērniņa piedāvāja atteikties, nedodot nekādas cerības par to, ka mazulīte izdzīvos. Katrīnai diagnosticēja Dauna slimību. Bet, izrakstīti no slimnīcas, vecāki pārbrauca mājās. Katrīna laicīgi sāka velties, rāpot, bet uz kājiņām piecēlās gada un desmit mēnešu vecumā. Katrīna auga un līdz pat gada vecumam slimā sirsniņa nelika par sevi manīt. Taču mediķi uzskatīja par nepieciešamu veikt sirds vārstuļa operāciju un Katrīna divu gadu vecumā atkal nonāca slimnīcā, kur meitenītei tika veikta smaga sirds operācija. Jau trešajā dienā pēc operācijas neirologi paziņoja faktu, ka mazā meitenīte nekad vairs nestaigās, jo viņai skarti kāju kustību nervi. Pateicoties vecmāmiņas cerībām un pūlēm, kura ik dienu masēja meitenītes kājas, jau pēc nedēļas Katrīna sāka velties, pēc trim nedēļām sēdēt, vēlāk arī rāpot. Patlaban Katrīna pārvietojas rāpus. Lai Katrīna varētu trenēt kājiņas un iztaisnot muguriņu, viņai vajadzīgs īpašs aprīkojums, ar kura palīdzību Katrīna varētu ikdienu trenēties mājās. Profesors devis prognozi, ka divu gadu laikā Katrīna noteikti sāks atkal staigāt. Kopā nepieciešami 5 062 lati.

Valērija
Valērija piedzima, kad jau divas dienas mammas vēderā bija bez augļūdeņiem - zila un maziņa, un, lai atjaunotu hemoglobīna līmeni bērniņa organismā, mazulim desmit dienas tika doti stipri medikamenti. Viss nokārtojās. Laikam ejot, vecāki pamanīja, ka Valērijas valodas attīstība atpaliek un dzirde pasliktinās. Valērijai tika veikta pārbaude Dzirdes centrā, kur meitenītei jau divu gadu vecumā atklāja sensoneirālu vājdzirdību 4,5 pakāpē, kas nozīmē, ka bez dzirdes aparātiņiem Valērija nedzird praktiski neko. Ar dzirdes aparātiem, kurus patlaban Valērija lieto, bērns dzird tikai uz sevi vērstu skaņu. Valērija ir uzsākusi mācības Daugavpils logopēdiskajā internātskolā ar nedzirdīgo un vājdzirdīgo bērnu klasēm, un mācās jau otrajā klasē. Lai Valērija spētu dzirdēt, attīstīt savu valodu un mācīties parastā skolā, viņai nepieciešami digitālie dzirdes aparāti. Kopā nepieciešami 1 900 lati.


 

Taču ir vēl vairāki simti bērnu, kuri gaida savus sargeņģeļus. Kopā mēs varam palīdzēt!
Katrīne Pasternaka, LNT labestības projektu vadītāja: “Iepriekšējos gados, pateicoties jums, ir izdarīts ļoti daudz! Bet situācijā, kādā šobrīd esam, palīdzība ir nepieciešama arvien vairāk un vairāk bērniem un viņu vecākiem”.

Zane EniņaRimi mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja: “Ikdienā mēs bieži vien neaizdomājamies par to, cik būtiski mums ir tuvie cilvēki un viņu veselība. Eņģeļi katru gadu no jauna sakārto mūsu vērtību sistēmu, ļaujot palīdzēt citiem un būt pateicīgiem, izvērtējot savu dzīvi. Šī akcija, manuprāt, iemieso patieso Ziemassvētku būtību. Katru gadu iedzīvotāju atsaucība pārsteidz no jauna un ceru, ka arī šis gads nebūs izņēmums, un mēs kopīgi varēsim palīdzēt daudziem bērniem, kuriem mūsu palīdzība ir patiesi nepieciešama.”

Lai palīdzētu, ziedot var portālā Ziedot.lv, zvanot uz labdarības tālruni 90006383 (maksa par zvanu 1 lats), kā arī ziedojumu kastītēs Swedbank, Rimi un Supernetto visā Latvijā! Tiksimies LNT tiešraidē 18.decembrī, - dienā, kad pār visu Latviju nolaidīsies eņģeļi!

Ziedo un kļūsti par bērnu sargeņģeli!


Populārākie raksti