Eņģeli pār Latviju nolaižas jau piekto gadu pēc kārtas!

08. Novembris, 2012

Eņģeļi pār Latviju šogad atzīmē īpašu notikumu – labdarības akcijai aprit piektais gads! LNT, Ziedot.lv, Swedbank un Rimi pateicas ikvienam labas gribas cilvēkam par to, ka šo četru gadu laikā ir saziedots vairāk nekā pusotrs miljons latu un palīdzēts 540 bērniem. Tomēr palīdzība nepieciešama vēl citiem smagi slimiem bērniem visā Latvijā. Tādēļ arī šajā gadā akcijas organizatori aicina palīdzēt piepildīt bērnu sapni – dzīvot.

Šogad savus sargeņģeļus gaidīs un uz palīdzību cer 7 gadus vecais Jānis un Renāte, divgadīgais Jēkabs, 9 gadus vecā Alise un divpadsmitgadīgā Veronika. Lai bērni dzīvotu, kopumā nepieciešami 30 285 lati.

Ziedot iespējams:
-Rimi un Supernetto veikalos ziedojumu kastītēs skaidrā naudā vai pie kases ar norēķinu karti (summa 5 Ls)
-mājaslapā www.rimi.lv iespējams ziedot savu uzkrāto Mans Rimi naudu
-portālā www.ziedot.lv
-Swedbank internetbankā un filiālēs

-zvanot uz 90006383 (maksa par zvanu 1.00 Ls, t.sk. PVN).


 

„Jānis, Jēkabs, Renāte, Alise un Veronika ir bērni, kuri mums ikkatram dod iespēju paveikt labu darbu un būt noderīgiem kāda maza bērna sirsniņai. Viņi un daudzi citi desmiti slimu bērnu zina, ka esam sirsnīga un atsaucīga sabiedrība, kurai rūp katra mazā bērniņa liktenis. Eņģeļi pār Latviju ir iespēja slimiem bērniem dzīvot pilnvērtīgāku dzīvi un mums katram kļūt labākam,” saka labdarības portāla Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Jānis Reinis
2011.gada septembrī Jānim Reinim ārsti apstiprināja diagnozi pirmreizējs 1.tipa cukura diabēts, manifestācija, ketoze. Šobrīd komplikācijas rodas pat pie mazākās saslimšanas. 7 gadus jaunais zēns šīs pārmaiņas smagi pārdzīvo, viņš ir kļuvis nedrošs, bailīgs un raudulīgs. Jānim Reinim nepārtraukti nepieciešama mammas klātbūtne, lai visu laiku uzraudzītu cukura līmeni un ievadītu nepieciešamo insulīna devu, veicot injekcijas. Biežo injekciju rezultātā bija izveidojusies situācija, ka zēnam nabas apvidū un augšstilbos nebija vairs vieta jaunām injekcijām. Jānim Reinim ļoti nepieciešams insulīna sūknis Medtronic Mini Med Paradigm VEO un katetri, jo tas ir vispiemērotākais insulīna ievades veids, kas ļauj visprecīzāk pielāgot insulīna devu un novērst cukura līmeņa svārstības asinīs. Lai palīdzētu zēnam, kopā nepieciešami 2550 lati.

Jēkabs
Divgadīgajam Jēkabam nav uzstādīta diagnoze, jo visi izmeklējumi un analīzes uzrāda, ka viņš ir pilnīgi vesels. Tomēr zēna attīstība ir kavēta - vēl gada vecumā Jēkabs nevarēja noturēt galvu, tikai gulēja un pavisam nedaudz, ja piepalīdzēja, darbojās ar mantiņām. Mazo bērnu valodā nerunāja, vien izdvesa vienmuļas skaņas. Kopš 2012.gada aprīļa ar Jēkabu nodarbojas pēc ārstu izstrādātās Doman+ metodes mājas apstākļos. Doman+ metodes īstenošana notiek sadarbībā ar fizioterapeites Bozena Bejnar–Slawow (ASV) izstrādātas īpašas smadzeņu attīstības programmas. Jēkabam nepieciešama neirorehabilitācijas programma, tās izpildes nodrošināšana un speciālista konsultācijas 2013.gadam, kopā vajadzīgi 5760 lati.

Renāte
7 gadus vecajai Renātei uzstādīta diagnoze posthemorāģiska obstruktīva hidrocefālija jeb bērnu cerebrālā trieka, spastiska tetraparēze. Psihomotorās attīstības aizture. Akūts pielonefrīts – nieru iekaisums un labās gūžas locītavas displāzija jeb mežģījums. Meitenīte pārvietojas ratiņkrēslā, bet viņu pieturot aiz elkoņiem, var nedaudz paiet. Saņemot konsultāciju pie Minhenes ortopēdiskās klīnikas neiroortopēda, Dr.P.Berniusa – meitenei nozīmēja ortopēdisko operāciju, kurai kopā nepieciešami 18 175 lati.

Alise
Alise pasaulē nāca ļoti smagi – pirmās piecpadsmit minūtes pēc piedzimšanas mazulīte neelpoja. Tika darīts viss, lai glābtu meitenītes dzīvību. Alisei uzstādītā diagnoze ir bērna cerebrālā trieka, spastiski distoniska forma un valodas attīstības traucējumi. Pēc saņemtā pirmā delfīnterapijas kursa, meitenei novērojami pirmie pozitīvie rezultāti – ir uzlabojusies runa un veidojas skaidrāka valoda. Skolā Alise palikusi atvērtāka un drošāka, kā arī meitenītei mazinājusies roku drebēšana un var stabilāk nostāvēt uz kājām. Lai uzlabotu kustību koordināciju, attīstītu sīko motoriku un runas prasmi, nepieciešams turpināt ārstēšanos Starptautiskajā delfīnterapijas institūtā Evpatorijā. Desmit seansu delfīnterapijas kurss kopā ar ceļa izdevumiem un uzturēšanos klīnikā izmaksā 1800 lati.

Veronika
12 gadus vecā meitenīte piedzima priekšlaicīgi, pusotra gada vecumā tika uzstādīta diagnoze bērnu cerebrālā trieka, spastiska diplēģija. Meitene pārvietojas ar grūtībām, viņa saņem regulārus ārstēšanās kursus rehabilitācijas centros, un vecāki nodarbojas ar meiteni mājas apstākļos. Veronika mācās skolā un apmeklē mūzikas skolu. Lai Veronika varētu saņemt regulārus rehabilitācijas starptautiskajā klīnikā Adeli Eesti, kas atrodas Igaunijā, kopā nepieciešami 2000 lati.

“Labdarības akcija Eņģeļi pār Latviju ir pierādījums tam, ka, apvienojot spēkus kopīgam mērķim, spējam darīt lielas lietas un palīdzēt tik daudziem bērniem visā Latvijā. Kopumā šo gadu laikā akcijai Rimi un Supernetto veikalos visā Latvijā saziedoti vairāk nekā 300 tūkstoši latu. Aicinu arī šogad nepalikt vienaldzīgiem un palīdzēt bērniem, ziedojot gan Rimi un Supernetto ziedojumu kastītēs, gan arī ar norēķinu karti mūsu veikalos visā Latvijā. Tāpat akciju iespējams atbalstīt arī ar savu uzkrāto Mans Rimi naudu mājas lapā www.rimi.lv,” stāsta Laura Podskočija, Rimi Latvia vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste.

„Ik gadu labestības akcijas Eņģeļi pār Latviju laikā visi kopā esam izrādījuši neizmērojamu labestību un cilvēcību. Pateicoties ikvienam ziedotājam, iepriekšējos gados ar labām domām un darbiem esam palīdzējuši ļoti daudziem bērniņiem izveseļoties un sākt dzīvot daudz pilnvērtīgāku dzīvi. Tas skaidri norāda uz šīs akcijas nozīmīgumu sabiedrībai, un esmu patiesi iepriecināta, ka Eņģeļi pār Latviju nolaižas jau piekto gadu pēc kārtas,” saka MTG TV kanālu direktore Baiba Zūzena.

„Ikviens, kas kaut reizi ir palīdzējis, zina, cik tā ir laba sajūta – dot. Palīdzēt, atbalstīt, izglābt. Pie sevis klusi lūdzot to, kam katrs dziļi sirdī tic – lai es nekad nenonāktu situācijā, kad jālūdz pašam. Lai man vienmēr būtu nevis viss, bet tik - lai pietiek. Pateicoties par savu bērnu smaidiem un mīlestību, par iespējām un tiem brīnišķīgajiem brīžiem, kad asaras birst no laimes un aizkustinājuma. Būt cilvēkiem ar sirdi, un neslēpt to zem bieziem mēteļiem. Tas ļaus eņģeļiem patiešām nolaisties pār Latviju,” aicina Swedbank valdes locekle Irīna Pīgozne. 


Ziedojiet un kļūstiet par bērnu sargeņģeli!
 


Populārākie raksti