Eņģeļiem pār Latviju aicina ziedot Rimi un Supernetto veikalos!

23. Novembris, 2009

LNT, Swedbank un Ziedot.lv ar Rimi un Supernetto atbalstu aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju ziedojot palīdzēt bērniem dzīvot! Turpinot Labestības projektus ne tikai Labestības dienā maijā, bet arī pirms Ziemassvētkiem, LNT kopā ar Katrīni Pasternaku un citiem draugiem aicina ikvienu piedalīties akcijā Eņģeļi pār Latviju – ziedot un kļūt par kāda bērna sargeņģeli!

Ziedojot veikalos Rimi, Supernetto un Swedbank filiālēs, katram labajam cilvēkam būs iespēja saņemt savu Eņģeli, kas apliecinās to, ka esi kļuvis par kāda bērna sargeņģeli! Aicinām ikkatru Eņģeļa īpašnieku iekārt to savas mājas logā un radīt sajūtu, ka Eņģeļi tiešām ir nolaidušies pār Latviju!

Labestības maratona noslēgums īsi pirms Ziemassvētkiem būs vērojams kanālā LNT. 20. decembrī visas dienas garumā jūs redzēsiet tiešraides no Latvijas Nacionālās operas ēkas, kur būs ziedojumu tirdziņš, spēles un rotaļas bērniem, kā arī uzstāsies daudzi Latvijā populāri mūziķi. Bet vakarā tieši plkst. 20.20 kanālā LNT būs maratona noslēguma tiešraide, kuras laikā vāksim ziedojumus bērniem, kuriem mūsu visu palīdzība ir ļoti nepieciešama.

Lai Matīss (9 gadi), Sandis (3 gadi), Māra (11 gadi), Gundega (7 gadi) un Estere (5 gadi) dzīvotu, ir nepieciešama tava palīdzība! Saziedosim kopā Ls 39 813.44!


Matīss
Matīsam ir deviņi gadi. Septiņu mēnešu vecumā viņš smagi saslima. Slimības komplikācijas ir skarbas – bērnu cerebrālā trieka. Puisēns ir dzīvespriecīgs un gudrs, tomēr ierobežoto fizisko spēju dēļ viņam ir aizkavējusies arī runas attīstība. Matīsam patīk mūzika un dejas. Katru sestdienu viņš Madonā dejo deju kolektīvā Mazais cilvēciņš. Matīss spēlē klavieres, viņam patīk spēlēties ar lego klucīšiem un kā katram puikam patīk mašīnas. Šodien Matīss spēj staigāt tikai ar mammas palīdzību, bet vecāki tic – viņu puisēns reiz ies pats.

Rehabilitācijai Minhenes ortopēdiskajā klīnikā un speciālam trenažierim nepieciešami 6850 lati.


Sandis
Trīs gadus vecais Sandis slimo ar bērnu trieku. Vēl pavisam nesen viņš nespēja ne sēdēt, ne staigāt, taču šajā vasarā mamma zēnu aizveda uz reitterapiju, un viņa vecākiem radās cerība, ka viss vēl būs labi. Kopš reitterapijas sākšanas Sandis jau pats var sēdēt un, turoties mammai pie rokas, spēj arī nedaudz pastaigāt. Māmiņa ik pārdienas savu puisēnu ved 50 kilometrus tālo ceļu no Ludzas uz Rēzeknes rajona Ozolaini pie Sanda neparastā daktera – zirga Lūcijas.

Reitterapija Sandim nepieciešama visu gadu, taču ģimenei tam līdzekļu nepietiek. Lai Sandim palīdzētu, nepieciešami Ls 763,2.


Māra
Vienpadsmit gadus vecā Māra kopā ar mammu un tēti cieta smagā autoavārijā. Katastrofā aizgāja bojā Māras tētis, bet meitenītes pašas dzīvi nelaime pārvērta līdz nepazīšanai. Ļoti smagu miesas bojājumu un galvaskausa lūzuma dēļ Māra ir vājredzīga, nerunā, roku un kāju kustības viņai ir minimālas, un praktiski viss laiks Mārai jāpavada guļot. Tomēr meitenītei ļoti patīk muzikālās nodarbības, vizuālā māksla un dažādi stāstījumi. Mamma savu meitiņu ved uz koncertiem, teātriem, un, lai Māra kaut nedaudz izjustu apkārtējo pasauli, abas dodas tādās ekskursijās, kuras neprasa tālākus pārbraucienus.

Šovasar rehabilitācijas kursa laikā atklājās, ka Māra spēj patstāvīgi veikt kustības, minot velotrenažiera pedāļus. Tas nozīmēja, ka meitenītei ir saglabājies iešanas reflekss. Taču šīs kustības ir jānostiprina, un Mārai ir ļoti nepieciešams velotrenažieris, lai nodarbības turpinātu arī mājās.

Lai Mārai palīdzētu, nepieciešami 2811,6 lati.


Gundega
Gundegai ir septiņi gadi. Meitenītei piedzimstot, nekas neliecināja, ka mazulītei būtu veselības problēmas. Ārsti teica: ar bērnu viss ir kārtībā, un tad septiņu mēnešu vecumā negaidot sākās krampji. Bija vajadzīgs vēl vairāk nekā gads, lai ārsti Gundegai noteiktu ļoti smagu un retu diagnozi – MDS sindroms. Smagākajos periodos meitenīti mocīja līdz pat piecdesmit krampju lēkmēm diennaktī, bija samaņas zudumi, un vecāki ik brīdi baidījās par savas meitiņas dzīvību. Gundegas vecāki nepadevās. Viņi atrada institūtu ASV, Filadelfijā, kurā strādā ar bērniem, kas slimo ar galvas smadzeņu bojājumiem. Trīs gadus strādājot pēc institūta programmas, Gundegas dzīves kvalitāte ir uzlabojusies. Meitenīte sazinās ar vecākiem ar datora palīdzību, zīmē, raksta dzejoļus un lasa grāmatas trijās valodās. Vecāki tic, ka, turpinot nodarbības, viņu meitiņa reiz staigās un runās. Taču, lai to paveiktu, meitenei divas reizes gadā jādodas uz Ameriku, kur Gundegai sastāda ārstēšanās programmu.

Lai Gundegai palīdzētu, nepieciešami 11 888,64 lati.


Estere
Pirms pieciem gadiem pasaulē priekšlaicīgi nāca Estere, un ārsti viņai noteica virkni smagu diagnožu. Neskatoties uz slimību, Estere ir enerģiska un dzīvespriecīga, zīmē, dzied un cenšas it visā atdarināt abas savas māsas, taču staigāt mazā meitene spēj tikai ar speciāla staiguļa palīdzību. Esterei nepieciešama ļoti smaga gūžu operācija, kuru Latvijā var veikt tikai vairākos posmos un pēc kuras, nekustīgi ieģipsētai, meitenītei būtu jāpavada gultā vismaz sešas nedēļas. Ortopēdijas klīnikā Minhenē šādu operāciju var veikt vienā reizē, un pēcoperācijas periods ilgst tikai vienu nedēļu.

Lai Esterei palīdzētu, nepieciešami 17 500 lati.

Ziedot tu vari visos veikalos Rimi un Supernetto, Swedbank filiālēs, portālā Ziedot.lv, un pa tālruni 90006383 (maksa par zvanu 1 lats).

Ziedo un kļūsti par bērnu sargeņģeli!


Populārākie raksti