Gadu desmiti darba prieka

19. Aprīlis, 2021
Anita Langenfelde Rimi ģimenei pievienojās pirms 19 gadiem. Viņas centība tika novērtēta - šobrīd Anita ir ražošanas vadītāja Rimi Hyper Kauguri veikalā.

Kad hipermārketa Rimi Kauguri ražošanas vadītāja Anita Langenfelde pirms 19 gadiem sākusi strādāt Rimi Alfa par pavāri, viņa bijusi pārsteigta par augsto tehnoloģisko līmeni un kvalitatīvajām apmācībām. Jau drīz Anitas centība tikusi novērtēta un atalgota ar izaugsmes piedāvājumu. Tomēr viņa nav varējusi iedomāties, ka Rimi būs viņas darba vieta tik ilgus gadus.

Kā atceries savu darba gaitu sākumu Rimi?

Nākt strādāt uz Rimi Alfa man ieteica radiniece. Toreiz pirms pieņemšanas darbā man, jau pieredzējušais pavārei, nācās sevi pierādīt arī veicot praktiskus uzdevumus. Jauno darba devēju interesēja visas pamatlietas – sākot jau ar to, vai es protu rīkoties ar nazi. Atceros, ka izmēģinājuma periods ilga pat vairākas dienas.

Kā tu skaidro faktu, ka tavas darba attiecības ar Rimi ir tik ilgstošas?

Iepriekš mainīju darbu vidēji ik pēc trim gadiem, jo vēlējos pārmaiņas un jaunus izaicinājumus. Savukārt Rimi man ir bijusi iespēja strādāt atšķirīgos kolektīvos tepat - vienā uzņēmumā. Manā pieredzē ir darbs sešos Rimi veikalos. Ne mazāk svarīgi ir arī tas, ka Rimi piedāvā stabilitāti. Es vēl atceros tos juku laikus, kad, Padomju savienībai brūkot, kolhozi pārstāja maksāt cilvēkiem algas, un viņiem nebija iespējas uzturēt ģimeni. Gadiem ejot stabilai algai un sociālajām garantijām piešķiru aizvien lielāku nozīmi.

Cik svarīgi tev ir bijuši šo gadu laikā satiktie cilvēki?

Katrā Rimi kolektīvā es esmu ieguvusi ne tikai jaunus kolēģus un paziņas, bet arī draugus. Tā man ir bijusi kā sava veida nozīmīga dzīves skola, kas palīdz saprast, cik svarīga ir mūsu visu kopābūšana darba ikdienā. Tu interesējies, kā veicas taviem kolēģiem, un viņi interesējas par tevi. Tas viss ir gan profesionāli, gan arī – pa daļai personīgi. Šī savstarpēji ieinteresētā attieksme liek sajusties vērtīgam un kaut kādā ziņā arī ceļ pašapziņu. Dažkārt ir ļoti būtiski aizdomāties par sevi kā daļu no šī visa: ja tu redzi savu ieguldījumu darba procesos, cilvēku izaugsmē un visbeidzot – savos bērnos, nav iespējams ikdienā nākt uz darbu un tā vienkārši īgņoties.

Izklausās, ka pašiem gadiem Rimi tev ir kļuvis par otru ģimeni.

Tā ir. Ja kādreiz dzirdu, ka par uzņēmumu izsakās necienīgi, es jūtos personīgi aizskarta – tas taču ir par mani, par manu Rimi! Man ir ļoti daudz draugu Rimi. Joprojām uzturu saziņu ar kolēģiem, kas bija mani komandas biedri jau Rimi Alfa laikos. Daudzi no viņiem tagad tāpat kā es ir kļuvuši par veikalu ražošanas vadītājiem.

Kas tevi aizrauj darba ikdienā Rimi?

Es esmu gandarīta, ka mans darbs man patiesi patīk. Man aizvien ir jāapgūst jaunas receptes, kā arī jāseko līdzi jaunām idejām un tehnoloģijām. Turklāt cilvēki, ar kuriem mani saved kopā darbs Rimi, ir radoši un iedvesmojoši.

Tev ir ievērojama darba pieredze. Vai ikdienā mēdz dalīties ar savām zināšanām?

Kad strādāju Rimi Spice, mūsu veikalā darbojās tā dēvētā Rimi Akadēmija. Līdz ar to pie mums uz mācībām tika sūtīti jaunie Rimi ražošanas vadītāji. Savā darba pieredzē es ļoti daudz esmu mācījusi arī jaunos pavārus. Zinu, ka jau drīz ir iespējams redzēt, vai jaunieša interese par šo arodu ir patiesa vai varbūt – viņš tikai iedomājas, ka grib būt pavārs. Esmu izskolojusi arī vairākus pavārus, kas tagad jau ir šefpavāra amatā.

Ko tu novēlētu saviem kolēģiem Rimi ģimenē?

Vēlu visiem veselību, izturību un veiksmi. Lai ir saticība ģimenē un laime!


Populārākie raksti