Gardēde Signe Meirāne viesojas pie Valmieras tautas deju kolektīva Gauja – triki virtuvē un uz deju grīdas

26. Aprīlis, 2018
Deju kolektīvs Gauja Dziesmu un Deju svētkus ieskandinājuši, kopīgi ar Rimi Gardēdi Signi Meirāni pagatavojot kolektīva iecienīto ēdienu – tortiljas

Gardēde Signe Meirāne kolektīvam savukārt iemācīja jaunus tortilju mērču pagatavošanas veidus, kā arī dalījās zināšanās par veselīgu uzturu.

Ieskandinot XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, Latvijā zināmi pavāri, Rimi Gardēži  – Mārtiņš Sirmais, Ilze Jurkāne, Signe Meirāne, Liene Zemīte un Normunds Baranovskis – viesojas pie senākajiem koriem un tautas deju kolektīviem Kurzemē, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē un Rīgā.

Valmierā viesojās Signe Meirāne, kura stāsta: “Šodien gatavojām deju kolektīva Gauja mīļāko ēdienu – tortiljas. Līdz šim viņi nekad kopīgi nebija gatavojuši, tādēļ,  ķeroties pie darba, iestājās neliels apmulsums, taču, kopīgi gatavojot, kolektīvs atraisījās un pastāstīja man daudz ko interesantu. Kolektīvs man iemācīja arī Gatves deju – vienu no garākajām latviešu dejām. Dejojot bija ļoti liels saviļņojums. Lai gan no malas viss izskatās vienkārši, tā nemaz nav. Sen nebiju dejojusi, un deju partneris šoreiz ļoti palīdzēja – no savas deju pieredzes zinu, ka partnerim dejā ir ļoti liela nozīme. Šodien atkal pierādās – starp visām negācijām, ir tie pozitīvie cilvēki, kas satiekas, dara savu sirdslietu, strādā, lai varētu visi būt kopā, un izbauda gan šo kopā būšanu, gan dejot prieku.”
 
Viens no senākajiem kolektīviem Vidzemē – tautas deju kolektīvs Gauja dibināts 1945. gadā. Šī ir septiņdesmit trešā kolektīva deju sezona un tajā piedalās 40 dalībnieku. Kolektīvs gadu gaitā ieguvis vairākas tradīcijas, no kurām senākā ir Gaujas balle – nemainīgi tā notiek gada noslēgumā – 30. decembrī. Ballē lūgti gan esošie, gan bijušie dalībnieki, kolektīvs kārtīgi izdejojas, nosvin gada lielākos sasniegumus un uzstāda nākotnes mērķus. Savukārt vasarā kolektīvam ir kopīgs laivu brauciens Gaujā – pirms vairākiem gadiem kolektīvs ir uzsācis ceļu no Gaujas iztekas. Mērķis ir sasniegt Baltijas jūru, tādēļ laivu brauciens katrā nākamajā gadā turpinās tur, kur iepriekš tas beidzies. Tautas deju kolektīvs Gauja māk ne tikai svinēt, bet arī cītīgi strādāt un mēģināt jaunas dejas – šogad Dziesmu un Deju svētku kvalifikācijas skatē kolektīvs ieguvis augstāko novērtējuma pakāpi.

Uz Valmieru ciemos Signe Meirāne devās, lai kopīgi ar tautas deju kolektīvu Gauja ieskandinātu Dziesmu un Deju svētkus, kā arī iepazītu Svētku dalībnieku dažādās tradīcijas. Lai svētkus ieskandinātu ne vien milzu estrādēs, bet tos aizvestu arī pie cilvēkiem katrā Latvijas mājā, Rimi veikali visā Latvijā pārtaps par Dziesmusvētku vēstniecībām, un laikā no 27. maija līdz 8. jūlijam sniegs aktuālāko informāciju par svētku norisi, kā arī kalpos kā reģionālais centrs svētku sajūtas radīšanai ikdienas apmeklētājiem. Svētki tiek iznesti no Rīgas uz visu Latviju! Katrā no Rimi vēstniecībām būs izstādīti īpaši Dziesmusvētku tematikā noformēti stendi, kuros pircēji varēs saņemt bezmaksas svētku avīzi, svētku pasākumu programmas, pastkartes.

Rimi Gardēži viesošanās tūri pie senākajiem kolektīviem turpinās visu aprīlī – Mārtiņš Sirmais apciemos Rēzeknes kori Medicus, pie Liepājas kora Līva viesosies Ilze Jurkāne, savukārt pie kora Dziedonis Rīgā dosies Normunds Baranovskis. Viesošanās laikā paredzēta savstarpēja zināšanu apmaiņa – Rimi Gardēži iemācīs kolektīvam, kā viņu iecienīto ēdienu pagatavot vēl garšīgāk, savukārt kolektīvs nodos savas prasmes Gardēžiem.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio, Circle K Latvia, KPMG, Wess.


Populārākie raksti