Ģenerālmēģinājums Pasaules čempionātam skriešanā noslēdzies ar Latvijas rekordiem

08. Maijs, 2023
Dalībai Rimi Rīgas maratonā nedēļas nogalē bija reģistrējušies 23 751 skrējēji, tajā skaitā 2704 maratontūristi no 79 pasaules valstīm, kas ir par 40% vairāk nekā pērn, radot krāšņus skriešanas svētkus Rīgā.

Svētdienas distancēm – 42 km, 21 km, 10 km un 5 km – reģistrējās 15 612 dalībnieku. Rimi Rīgas maratonā, kas šogad kalpoja kā ģenerālmēģinājums Pasaules čempionātam skriešanā, tika izskrietas oficiālās čempionāta trases un uzstādīti jauni Latvijas rekordi – Uģis Jocis uzstādīja Latvijas rekordu DPD jūdzē jeb jūdzes šosejas skrējienā ar rezultātu 04:15.87, savukārt talantīgā Agate Caune pārspēja esošo Latvijas rekordu 5 km distancē ar finiša laiku 0:15:23. Šogad 20 000 vērto balvu fondu savā starpā sadalīja pašmāju sportisti, no kuriem daļu pārstāvēja ar DPD atbalstu tapušo izlasi “Latvija pasaulē”, kas gatavojas startiem rudenī Pasaules čempionātā skriešanā Rīgā.

Lai gan vairāki “Latvija pasaulē” izlases pārstāvji nestartēja traumu vai slimošanas dēļ, tomēr teju visi, kuri piedalījās Rimi Rīgas maratonā, kāpa uz pjedestāla, Uģis Jocis un Evelīna Krista Sitnika pat diveiz! DPD jūdzes distancē jaunu Latvijas rekordu izskrēja Uģis Jocis, viņš arī nepārspēts palika 5 km distancē. Evelīna Krista Sitnika DPD jūdzes un 5 km distancē dāmu konkurencē izcīnīja 2. vietu. Pusmaratona distancē pirmo vietu izcīnīja Dmitrijs Serjogins un Ilona Marhele. Savukārt 5 km Latvijas rekordu lauza Agate Caune.

Šogad Rimi Rīgas maratonā populārākās bija 10 km un 5 km distances. 10 km distances reģistrēto dalībnieku skaits sasniedza 4403, bet līderis reģistrāciju ziņā ir 5 km distance ar 6205 skrējēju. Kopējais reģistrēto dalībnieku skaits visās distancēs sestdien un svētdien sasniedzis 23 751 dalībniekus, kas ir būtiski vairāk nekā 2022. gadā, kad reģistrējās 17 000 dalībnieku.

Ātrākie 10 km un 5 km distances dalībnieki

Vīriešiem 10 km: 1. vietu dramatiskā cīņā ieguva Artūrs Liepa (0:31:12), aiz sevis atstājot poli Lukašs Vozņaks (0:31:13). 3. vietā Lauris Lapsa (0:31:20)

Dāmām 10 km: 1. vieta poliete Anastasija Daškeviča (0:37:20) , 2. vieta Kitija Valtere (0:37:31), 3. vieta Valērija Curikova (0:38:29).

Vīriešiem 5 km: 1. vieta Uģis Jocis (0:14:24), 2. vieta Kristers Kudlis (0:14:46), 3. vieta Lauris Grīniņš (0:15:15). Dāmām 5 km: 1. vieta Agate Caune (0:15:23), 2. vieta Evelīna Krista Sitnika (0:17:47), 3. vieta Alise Petrova (0:17:49).

Visu distanču rezultāti atrodami Rimi Rīgas maratona mājaslapā sadaļā Rezultāti, kur dalībnieki var lejupielādēt sertifikātu ar savu rezultātu un iepazīt citu statistiku par savu skrējienu. Lūdzam ņemt vērā, ka šie ir sākotnējie rezultāti, oficiālajos rezultātos vietu sadalījums var mainīties. Foto no pasākuma ar Rimi atbalstu meklējiet sportfoto.com, ievadot dalībnieka numuru.

Spices stila pjedestāls

Šogad īpašs pjedestāls tika atvēlēts arī visiem tiem skrējējiem, kuri nepretendēja uz ātrāko skrējēju godu, taču bija gatavi izmēģināt spēkus tērpu mākslā un pretendēt uz “Spices stila pjedestālu”. Trīs stilīgākie skrējēji – Banku augstskolas komanda uzvalkos, meitene ar pandas galvu un draudzenes pidžamās un halātos – ieguva naudas balvas 300, 200 un 100 eiro vērtībā.

Rimi Rīgas maratona dalībnieki saražo 200,368 kilovatstundu enerģiju

Rimi Rīgas maratonā pirmoreiz tika mērīta dalībnieku skrējiena laikā radītā kinētiskā enerģija. Lielākajā Elektrum līdzjušanas un enerģijas uzkrāšanas punktā pie Rīgas 2. ģimnāzijas, mūzikas un bungu rīboņas

pavadīti dalībnieki šķērsoja īpašu enerģijas mērjoslu, kas akumulēja dalībnieku kinētisko enerģiju. Turpat uz vietas šie dati tika konvertēti kilovatstundās, lai pirmoreiz noskaidrotu visu Rimi Rīgas maratona dalībnieku radīto enerģijas apjomu. Neticami, bet fakts – Rimi Rīgas maratona dalībnieki saražoja 200,368 kilovatstundas enerģijas, ar kuru varētu pilnībā uzlādēt 3000 mobilos telefonus.

Ar medaļām uz “Spici”

Lai gan Baltijas lielākie skriešanas svētki jau beigušies, visu nākamo nedēļu līdz 14. maijam t/c “Spice” norisināsies medaļu nedēļa. Tajā ar savu finiša medaļu visi dalībnieki varēs tikt pie patīkamām atlaidēm dažādos “Spices” veikalos, lai sagatavotos aktīvai vasaras sezonai. Piedāvājumus iespējams atrast maratona oficiālajā mājaslapā.

Reģistrējies Pasaules čempionātam skriešanā

Līdz ar Pasaules čempionāta skriešanā ģenerālmēģinājuma veiksmīgu izskaņu, Rimi Rīgas maratona organizatori, kas vienlaikus sadarbībā par Pasaules vieglatlētikas savienību ir arī Pasaules čempionāta skriešanā organizatori, aicina jau savlaicīgi reģistrēties Pasaules čempionātam skriešanā masu startos, lai kopā ar pasaules labākajiem skrējējiem izskrietu skaistās Rīgas trases jau šajā rudenī 30. septembrī un 1. oktobrī. Reģistrēties var 21 km, 5 km vai jūdzei vai arī visām trim distancēm, sakolekcionējot brīnišķīgu savietojamu medaļu komplektu. Organizatori atgādina, ka uz oficiālā Pasaules čempionāta skriešanā krekla ir Vilhelma Purvīša darbs “Pavasarī” un kreklu var iegādāties pie reģistrācijas. Iespēja reģistrēties un vairāk informācijas – www.riga23.org.

Maratona laikā dežurēja NMPD brigādes, medicīnas studentu brīvprātīgie, darbojās arī pirmās palīdzības posteņi un mediķu telts. Uz vietas sniegta palīdzība 15 dalībniekiem, ārstniecības iestādēs lielākoties ar vieglām traumām nogādāti 3 dalībnieki..

Organizatori izsaka lielu pateicību visiem dalībniekiem, rīdziniekiem, Rīgas viesiem, līdzjutējiem un faniem, Rimi Rīgas maratona sponsoriem un atbalstītājiem, dienestiem, pasākuma vadītājiem, plašajai palīgu komandai un ikvienam organizēšanā iesaistītajam par fantastiski un sirsnīgi pavadītiem skriešanas svētkiem.


Populārākie raksti