Gūstot prieku kasiera darbā

19. Novembris, 2020
Visa lielā Rimi veikalu tīkla 30 labāko kasieru godā šogad pircēji ievēlējuši arī Ilonu Gerucku no hipermārketa Rimi Atbrīvošanas Rēzeknē.
 

Ilona šajā pilsētā dzīvo vien dažus gadus, tādēļ jo īpaši priecājas par pircēju uzticēšanos. Kopš Ilona sākusi strādāt Rimi hipermārketā, šis viņai ir trešais Kasieru Čempionāts, taču 30 labāko godā izdevies tikt pirmo reizi.

Visu oktobri pircējiem bija iespēja balsot par to sava veikala Rimi kasierīti, pie kuras viņiem vienmēr ir prieks iepirkties. Vai šajā periodā kaut kā īpaši mainīji savu darba stilu?

Vienkārši strādāju: tāpat, kā to mēdzu darīt ikdienā. Pasmaidu, aprunājos, palīdzu, ja tas ir nepieciešams. Piemēram, ja redzu, ka cilvēkam ir kustību traucējumi, pati salieku viņa  pirkumus maisiņā. Darbs ar cilvēkiem, saruna ar pircēju – tas man vienmēr ir sagādājis prieku.

Kas vēl tev patīk kasiera darbā?

Tā noteikti ir dinamika. Ja pie manas kases nav rindas, man ātri kļūst garlaicīgi. Tad es parasti dodos sakārtot un papildināt kases zonas produktu plauktus. Es esmu pieradusi strādāt ātri. Tas man bija svarīgi arī laikā, kad dzīvoju Anglijā: tur no paveiktā darba apjoma bija atkarīga mana alga.

Tev ir pat vairāk nekā 10 gadus ilga darba pieredze Anglijā…

Jā. Pirms pārcelšanās uz Rēzekni daudzus gadus strādāju tur Marks&Spencer fabrikā. Neko sliktu par šo laika posmu nevaru teikt, tomēr tur darba ikdienā man pietrūka komunikācijas ar cilvēkiem. Tagad no rīta uz darbu eju ar prieku. Veikalā, apkalpojot pircējus, es jūtos patiešām savā vietā. Zinu, ka arī biroja darbs nebūtu man piemērots.

Kā tev izdevās iegūt vietējo pircēju uzticēšanos, sākot dzīvot Rēzeknē un strādāt Rimi veikalā?

Sākums nebija vienkāršs. Dažkārt nesapratu, kādēļ pircējs neatbild uz manu sveicienu vai uzdotu jautājumu. Tad izmēģināju šādās situācijās pāriet uz kādu citu sarunas valodu. Parasti jau pietiek ar latviešu un krievu valodas zināšanām, bet, ja nepieciešams, varu sarunāties arī angliski un poliski. Poļu valodu iemācījos no darba kolēģiem Anglijas fabrikā.

Tagad varu teikt, ka rēzeknieši ir ļoti atsaucīgi un labprāt atbalsta mūs, Rimi kasierītes. Oktobris jau sen pagājis, bet pircēji joprojām mēdz interesēties par iespēju nobalsot. Ne velti Rimi tīkla labāko kasieru vidū šogad no mūsu veikala ir pat vairākas meitenes.

Vai brauktu strādāt uz Angliju vēlreiz?

Ja šeit nebūtu darba, tad – noteikti. Taču tagad man ir labi Latvijā. Rēzeknē vietējiem iedzīvotājiem sabiedriskais transports ir bezmaksas. Savukārt Rimi saviem darbiniekiem ikdienā nodrošina siltas pusdienas. Bez tam rīta cēlienā mums tiek piedāvāti augļi un smalkmaizītes. Dienās, kad es strādāju, es uz sevi neiztērēju ne centa. Mani šis darbs pat ļoti apmierina!


Populārākie raksti