Iedzīvotāji laicīgi sākuši gatavoties Lieldienām – par 30% pieaug pieprasījums pēc olām

13. Aprīlis, 2017
              

Gatavojoties Lieldienām, Rimi un Supernetto veikalu pircēji jau laicīgi ir sākuši gatavoties svētkiem, aktīvāk iepērkot olas, olu krāsas, dekorācijas un citas pavasara svētkiem atbilstošas preces. Pieprasījums pēc vistu olām pieaug apmēram nedēļu pirms Lieldienām, un šobrīd tas ir palielinājies jau par apmēram 30%, salīdzinot ar ikdienu. Tāpat pieaug arī pieprasījums pēc citām tipiskām Lieldienu svētku galda sastāvdaļām, piemēram, zaļumiem, majonēzes, sarkanvīna Kagor, olu liķiera un žāvētiem augļiem.

Parasti visaktīvāk pircēji gatavojas Lieldienām pāris dienas pirms svētkiem – kopumā Lieldienu laikā pieprasījums pēc vistu olām tradicionāli pieaug trīs reizes, salīdzinot ar ikdienu, savukārt pieprasījums pēc paipalu olām pieaug divas reizes. Pieprasījums pēc olu krāsām šobrīd ir pieaudzis par apmēram 60%, salīdzinot ar pērnā gada pirms Lieldienu nedēļu. Kopumā pieprasījums pēc Lieldienu dekorācijām šogad ir pieaudzis par apmēram 10% - tāpat pircēji labprāt izvēlas arī dažādas salvetes, galdautus, sveces un citus aksesuārus, savukārt pieprasītākā Lieldienu atribūtika šobrīd ir olu krāsu komplekts un Lieldienu cālīša figūra.

“Ņemot vērā, ka šogad Lieldienas vienā laikā svin visas lielākās konfesijas, sagaidāms, ka šogad Lieldienas būs pirkumiem bagātākas nekā pērn, taču dažādās preču grupās pieprasījums var mainīties, piemēram, pēdējos gados novērojam pircēju paradumu maiņu par labu veselīgākām izvēlēm arī Lieldienu laikā. Viena no tendencēm ir gados jaunākiem pircējiem aizstāt tādu tradicionālu Lieldienu svētku galda sastāvdaļu kā majonēzi ar dažādām veselīgākām un pašgatavotām mērcēm, piemēram, no grieķu jogurta, kuram Lieldienās gadu no gada novērojam apmēram 10% pieprasījuma pieaugumu, salīdzinot ar ikdienu,” stāsta Rimi Latvia kategoriju departamenta direktors Milans Blūms.

Daudzās ģimenēs neiztrūkstošs svētku gardums ir arī Lieldienu maize jeb kuličs, kura gatavošanā tiek izmantoti žāvēti augļi, kam jau pirms svētkiem un svētku laikā parasti novērojams apmēram 50% pieprasījuma pieaugums, salīdzinot ar ikdienu. Īpaši pieprasītas ir rozīnes, aprikozes un plūmes, tāpat palielinās arī pieprasījums pēc konditorijas garšvielām - vanilīna cukura, pūdercukura, kanēļa un cepamā pulvera. Kā daudzos svētkos, arī Lieldienās lielā cieņā ir kafija, ar ko palutināt ģimeni un ciemiņus. Interesanti, ka Lieldienās parasti īpaši pieaug pieprasījums pēc saldā sarkanvīna Kagor par apmēram četrām reizēm, salīdzinot ar ikdienu, tāpat īpaši pieprasīts ir olu liķieris, kuru daļa iedzīvotāju bauda tieši Lieldienu laikā.

Tā kā Lieldienās ir vairākas brīvdienas, pēdējos gados pircēji paralēli tādiem tradicionāliem Lieldienu pirkumiem kā olas, zaļumi, svaigi dārzeņi un augļi svētku galdam labprāt iegādājas arī šašliku. Šie pirkumi visbiežāk ir atkarīgi no laika apstākļiem – ja šogad Lieldienas būs saulainas, visticamāk pircēji labprāt izvēlēsies gatavo šašliku vai iegādāsies svaigo gaļu, paši to marinējot.
 


Populārākie raksti