“Ieteicams līdz” pārtikas ziedošana ļaus palīdzēt vēl vairāk Latvijas ģimenēm

20. Janvāris, 2021
Tā kā grūtībās nonākušu ģimeņu skaits turpina pieaugt, no šī gada janvāra pārtikas pakas būs iespējams papildināt ar pārtiku arī pēc minimālā derīguma termiņa beigām.

Ja 2019. gadā Latvijas Samariešu apvienības Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” palīdzēja 15 000 cilvēku, kuri nonākuši grūtībās, tad 2020. gadā tie bija jau gandrīz 20 000 Latvijas iedzīvotāju. Tā kā grūtībās nonākušu ģimeņu skaits turpina pieaugt, sadarbībā ar Rimi Latvia no šī gada janvāra pārtikas pakas būs iespējams papildināt ar pārtiku arī pēc minimālā derīguma termiņa beigām.

Produkti, kuriem beidzies minimālais derīguma termiņš “ieteicams līdz…”, joprojām ir droši lietojami uzturā, ja ir ievēroti glabāšanas nosacījumi un nav bojāts iepakojums. Šos produktus drīkst lietot uzturā vēl aptuveni divus mēnešus pēc termiņa beigām – tie ir dažādi konservi, graudaugu izstrādājumi, eļļa, garšvielas, konditorejas izstrādājumi un saldumi, ar kuriem būs iespējams papildināt pārtikas pakas.

“Paēdušai Latvijai” regulāri organizē pārtikas ziedošanas akcijas, saņem pārtikas produktu ziedojumus arī no uzņēmumiem, ar ko nokomplektēt pārtikas pakas, kā arī rīko informatīvas un izglītojošas akcijas sabiedrībai par apdomātu pārtikas iegādi, lai nerastos pārtikas atlikumi. Pateicoties ilgstošai sadarbībai ar Rimi Latvia, pagājušajā gadā ir izdevies noformēt visas nepieciešamās pārtikas pakas trūkumā nonākušām ģimenēm. Rimi Latvia Pārtikas bankai jau daudzu gadu garumā katru mēnesi ziedo labus un kvalitatīvus produktus ar garu lietošanas termiņu, ar ko papildināt pārtikas pakas.

“Šajā sarežģītajā laikā mēs patiesi priecājamies, ka mūsu lielākais sadarbības partneris Rimi Latvia ir nolēmis papildus ziedot arī produktus pēc “ieteicams līdz” termiņa, tādējādi samazinot izmestās pārtikas apjomu un dažādojot sniegto atbalstu mūsu ģimenēm. Šis ir lielisks sociālās atbildības piemērs – gan pret vidi, gan trūkumā nonākušajiem līdzcilvēkiem,” saka Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” vadītāja Agita Kraukle. Pārtikas banka 2020. gadā saņēma lūgumus sniegt atbalstu ar pārtikas pakām no cilvēkiem, kuri esošās situācijas rezultātā zaudējuši darbu un palikuši bez ienākumiem un pārtikas iegādes iespējām savai ģimenei. Visu gadu notika intensīvs darbs, lai sniegtu nepieciešamo palīdzību visiem, kuriem tas nepieciešams, tomēr arī Pārtikas bankas resursi šajos apstākļos ir ierobežoti, tāpēc ir ļoti būtiski rast papildu risinājumus un atbalsta punktus.

“Turpinot sadarbību ar Latvijas Samariešu apvienību arī šogad, janvārī katru nedēļu uzsāksim ziedot pārtiku, kas marķēta ar termiņu “ieteicams līdz…”. Šis ir viens no veidiem, kā varam apvienot gan rūpes par vidi, mazinot pārtikas atkritumus, gan par cilvēkiem, kuriem nepieciešams atbalsts. 2020. gadā Rimi Latvia ziedoja pārtiku ar ilgiem uzglabāšanas termiņiem teju 4000 trūkumā nonākušiem cilvēkiem, gan organizējot ikmēneša pārtikas ziedojumu, gan arī veicot īpašo ziedojumu un atbalstot Latvijas ģimenes, kuras ārkārtas stāvokļa dēļ nonākušas trūkumā. Papildus Rimi Latvia ikmēneša ziedojumiem priecājamies, ka katru gadu varam būt partneris akcijā “Paēdušai Latvijai”, kuras ietvaros arī mūsu klientus aicinām ziedot līdzcilvēkiem,” stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Regīna Ikala.

Produkti pēc “ieteicams līdz...” termiņa beigām vēl ir droši lietojami uzturā līdz diviem mēnešiem. Produktu saraksts ir stingri atrunāts likumā: tajā iekļauti tādi produkti kā tēja, kafija, kakao, pākšaugi, makaroni, milti, medus, dažādi konservi, ievārījumi, sīrupi, mērces, eļļas, cukura konditoreja, cepumi, čipsi, sāļās uzkodas, brokastu pārslas, žāvēti augļi un dārzeņi, garšvielas un virkne citu sauso produktu, kam nav vajadzīga speciāla uzglabāšanas temperatūra.


Populārākie raksti