Ilze Jurkāne Liepājā gatavo un sadziedas ar kori Līva

03. Maijs, 2018
Pie kora Līva Liepājā viesojās Ilze Jurkāne, kura stāsta: “Pavadot veselu vakaru gatavojot kopā un cienājoties, vēlreiz pārliecinājos, ka latvietība mums visiem ir caur dziesmu.

Šajā vakarā mēs izbaudījām to, cik sirsnīgs ir koris un ikviens tā dalībnieks. Visi kopā strādājām, visi kopā dziedājām, un tas bija ļoti skaists ievads Dziesmu un deju svētkiem.  Var redzēt, ka šis ir sens koris, kas ir ar ļoti lielu iekšēju disciplīnu. Man atlika tikai pateikt, kāds ir gatavošanas plāns, un dažās minūtēs visi bija sastājušies pie plītīm, dēlīšiem un sāka darboties! Jutos tā, ka ar šiem cilvēkiem būtu gatavojusi kopā jau gadiem ilgi.”

Koris dibināts vēl Latvijas brīvvalsts laikā – 1937. gadā, un pagājušajā gadā tas svinēja 85 gadu jubileju. Patreiz korī dzied 27 koristi, taču mēģinājumos pievienojas arī dziedātāji no citiem koriem. Koris savā laikā cīnījies arī koru finālos un ieguvis 6. vietu visā Latvijā. Kori diriģē Dziesmu un deju svētku virsdiriģents Jēkabs Ozoliņš – cilvēks, kurš ir labi pazīstams koristu aprindās, kā arī ir vadījis Latvijas Simfonisko orķestri. Korim ir arī savas tradīcijas – katru rudeni notiek tematiskā balle, kur ierašanās – ar groziņiem, atbilstošā apģērbā. Piemēram, aizvadītajā ballē septembrī ikviens kora dalībnieks iejutās kino zvaigžņu lomā.

Uz Liepāju ciemos Ilze Jurkāne devās, lai kopīgi ar kori Līva ieskandinātu Dziesmu un deju svētkus, kā arī iepazītu Svētku dalībnieku dažādās tradīcijas. Lai svētkus ieskandinātu ne vien milzu estrādēs, bet tos aizvestu arī pie cilvēkiem katrā Latvijas mājā, Rimi veikali visā Latvijā pārtaps par Dziesmusvētku vēstniecībām, un laikā no 28. maijam līdz 8. jūlijam sniegs aktuālāko informāciju par svētku norisi, kā arī kalpos kā reģionālais centrs svētku sajūtas radīšanai ikdienas apmeklētājiem. Svētki tiek iznesti no Rīgas uz visu Latviju! Katrā no Rimi vēstniecībām būs izstādīti īpaši Dziesmusvētku tematikā noformēti stendi, kuros pircēji varēs saņemt bezmaksas svētku avīzi, svētku pasākumu programmas, pastkartes.

Rimi Gardēžu viesošanās tūre pie senākajiem kolektīviem noslēgusies – kamēr Ilze Jurkāne viesojās pie Līvas, Mārtiņš Sirmais apciemoja Rēzeknes kori Medicus, Signe Meirāne – Valmieras tautas deju kolektīvu Gauja, bet ar Jelgavas tautas deju kolektīvu Jaunība Dziesmu un deju svētkus ieskandināja Liene Zemīte. Savukārt pie kora Dziedonis Rīgā devās Rimi Gardēžu šefpavārs Normunds Baranovskis. Viesošanās laikā notika savstarpēja zināšanu apmaiņa – Rimi Gardēži iemācīja kolektīvam, kā viņu iecienīto ēdienu pagatavot vēl garšīgāk, savukārt kolektīvs nodeva savas prasmes Gardēžiem.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesm un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio, Circle K Latvia, KPMG, Wess.


Populārākie raksti