Intervija ar Egiju Bodnieku: Darbs Rimi IT iedvesmo izaugsmei

22. Februāris, 2021
Informācijas tehnoloģiju speciālists Egijs Bodnieks atsaucies uz vakances sludinājumu Rimi, meklēdams jaunus izaicinājumus.

Kādēļ, lūkojot pēc jauniem izaicinājumiem, izvēlējies pieteikties darbā tieši Rimi?

Rimi vārds man saistījās ar darbiniekiem draudzīgu un stabilu uzņēmumu, kas izmanto jaunākās tehnoloģijas un ir vērsts uz izaugsmi. Turklāt izrādījās, ka izsludinātā vakance atbilst tieši tam, ko meklēju – uzņēmumam vajadzēja IT speciālistu darbam ar mākoņrisinājumiem un IT infrastruktūru.

Kādi bija tavi pirmie pienākumi, sākot strādāt Rimi?

Mani pirmie darba uzdevumi bija saistīti ar procesu automatizāciju - uzņēmuma biznesa procesu pilnveidošanu, kā arī lietojumprogrammu izstrādi un atbalstu. Tas pilnībā atbilda manai vīzijai par sfēru, kurā vēlos strādāt. Jau no skolas laikiem esmu vēlējies savu darba dzīvi saistīt ar mākoņskaitļošanas pakalpojumiem. Šajā ziņā Rimi ir ļoti piemērots uzņēmums, kur veidot karjeru. Rimi izmanto dažādus mākoņrisinājumus, kas mūsdienās ir sinonīms modernai darba videi. Kā piemēru varētu minēt tādas lietotnes kā Microsoft Teams, Sharepoint, PowerApps u.c.

Kā savulaik radās tava interese par IT nozari?

To, ka savu nākotni es vēlos saistīt ar IT, es sapratu jau pamatskolas beigās. Likumsakarīga bija arī studiju virziena izvēle – pēc Rīgas Tehniskās koledžas absolvēšanas iestājos Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģiju fakultātē. Savukārt maģistrantūrā studēju biznesa vadību Latvijas Universitātē.

Kā šo divu gadu laikā ir veidojusies tava karjera Rimi?

Mans pirmais amats bija lietotņu atbalsta speciālists, bet jau pēc nepilna gada man piedāvāja augstāku pozīciju – kļūt par IT platformu pārvaldnieku. Biju gandarīts par iespēju jau tik drīz piedzīvot karjeras izaugsmi. Protams, tā bija arī daudz lielāka atbildība, jo saistījās ar ilgtermiņa plānošanu. Pašlaik es atbildu par dažāda veida IT sistēmām, kuras Rimi lieto vai izstrādā. Es jūtos ļoti iederīgs šajā uzņēmumā. Turklāt man pastāvīgi ir nepieciešams pieņemt pašam savus lēmumus. Līdz ar to arī savu turpmāko karjeru es vēlos saistīt ar Rimi.

Vai tas nozīmē arī, ka visi ar IT sfēru saistītie darbinieki Rimi ir koncentrējušies tikai IT departamentā?

Nebūt nē. Rimi ir daudz dažādu departamentu, kuros tāpat ir nodarbināti cilvēki ar IT zināšanām. Tā ir viena no lietām, par ko es biju ļoti pārsteigts, sākot strādāt Rimi: cik augsta līmeņa zināšanas IT sfērā ir cilvēkiem, kas strādā Rimi visdažādākajos departamentos!

Kādēļ darbs Rimi varētu interesēt visdažādāko profilu IT speciālistus?

Mums ir ļoti liela IT nodaļa un tā ir pārstāvēta visās trīs Baltijas valstīs. Līdz ar to IT sfēras profesionāļiem šeit ir kur izpausties – ļoti daudz no tās IT pasaules, ko mēs nodrošinām Rimi birojam un veikaliem, mēs esam radījuši paši.

Vai meklēt darbu Rimi būtu vērts arī IT jomas entuziastam iesācējam?

Es domāju, ka iespējas ir visiem. Zinu ļoti daudzus piemērus šeit Rimi, kad cilvēki ir sākuši savas darba gaitas kā pirmā līmeņa IT atbalsta speciālisti un, skolojoties praksē, izveidojuši veiksmīgu karjeru līdz atbildīgiem amatiem.

Kas tev darbā sniedz vislielāko gandarījumu?

Gandarījumu gūstu, kad tiek realizēti komandas stratēģiskie mērķi, piemēram, veiksmīgi ieviests risinājums vai automatizēts jauns process. Man, tāpat kā lielai daļai cilvēku, piepildījumu sniedz atbildība. Un šeit, Rimi, tas tiek nodrošināts. Tiek respektēta tava lemtspēja, un tas motivē strādāt vairāk, censties atrast jaunus izaicinājumus un pilnveidoties.


Populārākie raksti