Izaugt līdz Kvalitātes kontroles dienesta vadītājai divos gados

20. Jūlijs, 2020
Centība, zinātkāre un patiesa interese par veicamo darbu ir tās īpašības, kas Alisei Emarei palīdzējušas dinamiskajā karjeras ceļā.

Pēc pārtikas inženierzinātnes bakalaura grāda iegūšanas Lauksaimniecības Universitātē darba meklējumi Alisei sākotnēji tik raiti nemaz nav vedušies: darba devēji prasījuši pieredzi, arī vakanču skaits specialitātē bijis neliels. “Nolēmu pieteikties darbā Rimi par Kvalitātes kontrolieri,” atceras Alise un piebilst, ka sākotnēji domājusi - ilgāk par pusgadu šeit nestrādās. Tomēr viss mainījās. Jau pēc trīs mēnešu pārbaudes laika Alisei tika uzticēts aizvietot savu toreizējo vadītāju, pēc pusgada viņa tika paaugstināta par vecāko Kvalitātes kontrolieri, bet pagājušā gada augustā – par kontroles dienesta vadītāju.

Kāda ir tava pieeja ikdienas darbu veikšanai?

Man nepatīk, ka darbi iekrājas. Nereti kāda darba rezultāts no manis tiek prasīts tikai pēc nedēļas, bet es to paveicu jau nekavējoties – tajā pašā dienā. Turklāt man vienmēr vajag izdarīt to, kas ir uzdots, cītīgi un kārtīgi.

Kas lika saprast, ka Rimi būs piemērota vieta karjeras veidošanai?

Man izdevās ļoti ātri izprast Kvalitātes kontroliera darba specifiku, un jau pēc nedēļas es varēju patstāvīgi pildīt savus jaunos pienākumus. Darbs, ko darīju, man iepatikās, turklāt Rimi piedāvāja tik daudz dažādu izglītošanās iespēju. Biju arī labi iejutusies kolektīvā. Kolēģi mani ikdienā ļoti atbalstīja.

Kādi jauni izaicinājumi tevi gaidīja, uzņemoties Kvalitātes kontroles dienesta vadītājas pienākumus?

Tagad esmu vadītāja piecu cilvēku komandai. Iepriekš nekad nebiju vadījusi kolektīvu, tādēļ man bija svarīgi iegūt tam nepieciešamās zināšanas. Vēlējos būt vadītāja, ko mana komanda vārētu uzskatīt par līderi. Papildu Rimi piedāvātajām mācībām, pati pēc savas iniciatīvas apmeklēju arī dažādus ārējos kursus. Man bija svarīgi zināt, kā veidot komandu, kā motivēt darbiniekus un kādas vēl īpašas prasmes nepieciešamas vadītājam.

Vai jauniegūtās zināšanas ir attaisnojušās? Kā jūties vadītāja amatā tagad?

Jūtos ļoti komfortabli. Man šķiet, ka vispirms jau ir svarīgi, lai tev patiktu darbs, ko tu dari, un man šajā ziņā ir paveicies. Ir tik lieliski, ka varu nākt uz darbu ar prieku un savus pienākumus veikt ar smaidu sejā. Dažkārt pat nav vēlēšanās doties mājup, jo esmu aizrāvusies ar savu veicamo uzdevumu. Arī kolēģi šeit ir lieliski. Mēs labi saprotamies un viens otru augstu vērtējam.

Ko vari ieteikt citiem, kas vēl tikai apsver iespēju veidot karjeru Rimi?

Galvenais ir nebaidīties, bet iet un darīt. Arī es sākotnēji šaubījos, jo man nebija iepriekšējas pieredzes līdzīgu uzdevumu veikšanā. Tomēr, ja tu neriskēsi, tad neko arī nesasniegsi. Svarīgi ir uzdrošināties – iesaistīties un censties apgūt jaunas zināšanas. Tad arī viss izdosies.


Populārākie raksti