Jauniešu sirsniņām

31. Augusts, 2011

Jauniešu sirsniņās ir daudz sapņu un cerību - par studijām, ceļojumiem, karjeru, ģimeni. Visa pasaule pie kājām, tik daudz iespēju! Taču daudziem jauniešiem lielākā cerība ir būt veseliem!

Par aizraujošu un pilnvērtīgu dzīvi sapņo arī tie, kurus jau no mazotnes ir skārusi kāda smaga slimība – bērnu cerebrālā trieka, kas ierobežo kustību iespējas, garīgās veselības problēmas, kas liedz iespēju pilnvērtīgi iekļauties sabiedriskajā dzīvē un strādāt, dažādas ģenētiskas vai ļaundabīgas saslimšanas, traumas vai arī dzīves laikā iegūta slimības, ar kurām visu mūžu būs jāsadzīvo, un kuras prasa ilgstošu ārstniecību un rehabilitāciju. Invaliditātes pensijas apmērs ir no 75 – 120 latiem mēnesī, kas ir nepietiekoši, lai jaunietis spētu sevi uzturēt un ārstēties.

Daudziem jauniešiem nav fiziska iespēja izkļūt no mājokļa, nav iespēju pašam sevi pienācīgi aprūpēt. Mēs varam palīdzēt, pielāgojot mājokli, iegādājoties piemērotu ratiņkrēslu (valsts apmaksātais nereti nav piemērots vai jāgaida rindā vairākus gadus) vai citas palīgierīces, dodot iespēju saņemt nepieciešamo regulāro rehabilitāciju – vingrošana, masāža, peldēšana, reitterpija, dažiem operācija. Varam palīdzēt gūt nelielus, bet nozīmīgus uzlabojumus, kas ļauj pietuvoties sapnim – citiem par savu ģimeni vai sapņu profesiju, citiem vienkārši par cilvēka cienīgu dzīvi bez sāpēm un atbilstošu aprūpi.

Bieži vien jauniešiem palīdzība vajadzīga arī pēkšņās dzīvībai kritiskās situācijās - pēc ļaundabīgas slimības atklāšanas vai traumas. Jaunietis, kam tikko palikuši 18 gadi saviem vecākiem joprojām ir bērns un pats vēl nav paspējis nopelnīt savas slimības ārstēšanai. Ģimenes nereti nonāk ļoti smagas izvēles priekšā apzinoties savu finansiālo situāciju un savam bērnam nepieciešamo palīdzību.

“Jauniešu sirsniņas” ir turpinājums Ziedot.lv projektam “Mazajām sirsniņām”. Nu jau vairāki no bērniem, kuriem līdz šim palīdzēts projektā “Mazajām sirsniņām”, ir nosvinējuši savas astoņpadsmitās dzimšanas dienas, kas nozīmē, ka turpmāk palīdzību projektā “Mazajām sirsniņām” vairs netiks sniegta. Taču gadiem veiktā ārstniecība un rehabilitācijas jāturpina, lai slimība neprogresētu, nerastos komplikācijas, nebūtu jācieš stipras sāpes. Cilvēki, kas slimo ar smagām un hroniskām slimībām, nereti paliek bērni savā fiziskajā vai emocionālajā attīstībā arī tad, kad viņiem paliek 18 gadi.

Arī jauniešu sirsniņās mīt klusa cerība – būt veseliem! Mēs varam viņiem palīdzēt!

Rezultāti:
Atbalstot smagi slimus jauniešus, kuriem nepieciešama dažāda veida rehabilitācija pēc smagām slimībām vai negaidītās, dzīvībai kritiskās situācijās, Latvijas iedzīvotāji akcijā “Jauniešu sirsniņām” saziedojuši gandrīz 40 tūkstošus latu. Vairāk nekā 34 tūkstoši latu no kopējās summas saziedoti Rimi un Supernetto veikalu ziedojumu kastītēs, savukārt apmēram 5,5 tūkstoši latu – portālā Ziedot.lv.

Visdāsnākie akcijas atbalstītāji bijuši rīdzinieki – Rimi un Supernetto veikalos galvaspilsētā jauniešu atbalstam saziedoti gandrīz 19 tūkstoši latu. Taču akcijā aktīvi iesaistījušies arī citu Latvijas reģionu iedzīvotāji – Kurzemē saziedoti vairāk nekā 6 tūkstoši latu, Latgalē un Vidzemē – vairāk nekā 3 tūkstoši latu katrā, savukārt Zemgalē – vairāk nekā 2,5 tūkstoši latu. Visatsaucīgākie bijuši liepājnieki, kopā saziedojot aptuveni 1500 latu, ventspilnieki – gandrīz 1300 latu, jūrmalnieki – aptuveni 1200 latu. Lielu atbalstu snieguši arī Daugavpils un Jelgavas iedzīvotāji, katrā no pilsētām saziedojot aptuveni 1000 latus.

Saziedotā summa jauniešu starpā tiks sadalīta, ņemot vērā katra jaunieša vajadzības un ārstniecības steidzamību. No kopējās saziedotās summas Ls 1847,33 tiks piešķirti to četru jauniešu rehabilitācijai, kuri jau kopš mazotnes slimo ar bērnu cerebrālo trieku un kuriem ir ierobežotas kustības. Palīdzību no portāla Ziedot.lv saņems arī Ainars no Liepājas, kurš guvis mugurkaula traumu, lecot ūdenī. Savukārt Mārtiņam no Rīgas, kurš guvis smagu traumu nelaimes gadījumā darba vietā, tiks piešķirti naudas līdzekļi Ls 15 655,92 vērtībā rokas protēzes iegādei. Turpretim palīdzību Ls 300 apmērā varēs saņemt Ilmārs no Lielvārdes, kuram pēc veiktās mugurkaula operācijas ir nepieciešams īpašs invalīdu pacēlājs viņa dzīvesvietā.

Džūlijai no Aizkraukles tiks apmaksāti acu operācijas izdevumi Ls 251,55 latu vērtībā. Savukārt Annai acu operācijas segšanai tiks piešķirti Ls 952. Jaunai sievietei no Bauskas, kurai ir audzējs un kurai valsts atteikusi palīdzību, ar Latvijas iedzīvotāju palīdzību tagad būs iespēja iegādāties nepieciešamās zāles Ls 11 388 apmērā. Taču Andrim no Daugavpils, kurš cieš no muskuļu distrofijas, par Ls 120,20 būs iespējams iegādāties ikdienai ļoti nepieciešamos plaušu ventilācijas sūkni. Turpretim par saziedotajiem Ls 3688 pusgadu būs iespējams nodrošināt profesionāļu palīdzību četriem jauniešiem, kuriem ikdienas gaitās nepieciešams apmācītu asistentu atbalsts.

“Mums ir patiess prieks par Latvijas iedzīvotāju sirsnību un atsaucību, ziedojot naudiņu smagi slimo jauniešu rehabilitācijai. Pateicoties lielajam iedzīvotāju atbalstam un finansiālajam devumam, 14 smagi slimiem jauniešiem būs iespējams atvieglot ikdienas gaitas un mazināt sāpes. Lai arī sniegtais atbalsts ir ļoti apjomīgs, tomēr ne uz visām vajadzībām mēs varam atbildēt par visiem 100%. Turklāt akcijas laikā esam saņēmuši vēl divu smagi slimu jauniešu lūgumus pēc palīdzības. Tādējādi visu jauniešu atbalstam mums nepieciešams savākt vēl 18 tūkstošus latu. Akcija tiek turpināta portālā Ziedot.lv, aicinot ikvienu sniegt palīdzību savu iespēju robežās,” stāsta portāla Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.


Populārākie raksti