“Jauniešu sirsniņām” ziedoti Ls 40 000

28. Novembris, 2011

Atbalstot smagi slimus jauniešus, kuriem nepieciešama dažāda veida rehabilitācija pēc smagām slimībām vai negaidītās, dzīvībai kritiskās situācijās, Latvijas iedzīvotāji akcijā “Jauniešu sirsniņām” saziedojuši gandrīz 40 tūkstošus latu. Vairāk nekā 34 tūkstoši latu no kopējās summas saziedoti Rimi un Supernetto veikalu ziedojumu kastītēs, savukārt apmēram 5,5 tūkstoši latu – portālā Ziedot.lv. Visaktīvāk ar saviem ziedojumiem akciju atbalstījuši rīdzinieki, piemēram, kāds vīrietis Supernetto veikala ziedojumu kastītē jauniešu atbalstam atstājis 200 latu. Akcijas rīkotāji pateicas visiem, kuri iesaistījušies akcijā “Jauniešu sirsniņām”, tādējādi sniedzot palīdzību 14 smagi slimiem jauniešiem.

Visdāsnākie akcijas atbalstītāji bijuši rīdzinieki – Rimi un Supernetto veikalos galvaspilsētā jauniešu atbalstam saziedoti gandrīz 19 tūkstoši latu. Taču akcijā aktīvi iesaistījušies arī citu Latvijas reģionu iedzīvotāji – Kurzemē saziedoti vairāk nekā 6 tūkstoši latu, Latgalē un Vidzemē – vairāk nekā 3 tūkstoši latu katrā, savukārt Zemgalē – vairāk nekā 2,5 tūkstoši latu. Visatsaucīgākie bijuši liepājnieki, kopā saziedojot aptuveni 1500 latu, ventspilnieki – gandrīz 1300 latu, jūrmalnieki – aptuveni 1200 latu. Lielu atbalstu snieguši arī Daugavpils un Jelgavas iedzīvotāji, katrā no pilsētām saziedojot aptuveni 1000 latus.

Saziedotā summa jauniešu starpā tiks sadalīta, ņemot vērā katra jaunieša vajadzības un ārstniecības steidzamību. No kopējās saziedotās summas Ls 1847,33 tiks piešķirti to četru jauniešu rehabilitācijai, kuri jau kopš mazotnes slimo ar bērnu cerebrālo trieku un kuriem ir ierobežotas kustības. Palīdzību no portāla Ziedot.lv saņems arī Ainars no Liepājas, kurš guvis mugurkaula traumu, lecot ūdenī. Savukārt Mārtiņam no Rīgas, kurš guvis smagu traumu nelaimes gadījumā darba vietā, tiks piešķirti naudas līdzekļi Ls 15 655,92 vērtībā rokas protēzes iegādei. Turpretim palīdzību Ls 300 apmērā varēs saņemt Ilmārs no Lielvārdes, kuram pēc veiktās mugurkaula operācijas ir nepieciešams īpašs invalīdu pacēlājs viņa dzīvesvietā.

Džūlijai no Aizkraukles tiks apmaksāti acu operācijas izdevumi Ls 251,55 latu vērtībā. Savukārt Annai acu operācijas segšanai tiks piešķirti Ls 952. Jaunai sievietei no Bauskas, kurai ir audzējs un kurai valsts atteikusi palīdzību, ar Latvijas iedzīvotāju palīdzību tagad būs iespēja iegādāties nepieciešamās zāles Ls 11 388 apmērā. Taču Andrim no Daugavpils, kurš cieš no muskuļu distrofijas, par Ls 120,20 būs iespējams iegādāties ikdienai ļoti nepieciešamos plaušu ventilācijas sūkni. Turpretim par saziedotajiem Ls 3688 pusgadu būs iespējams nodrošināt profesionāļu palīdzību četriem jauniešiem, kuriem ikdienas gaitās nepieciešams apmācītu asistentu atbalsts.

“Mums ir patiess prieks par Latvijas iedzīvotāju sirsnību un atsaucību, ziedojot naudiņu smagi slimo jauniešu rehabilitācijai. Pateicoties lielajam iedzīvotāju atbalstam un finansiālajam devumam, 14 smagi slimiem jauniešiem būs iespējams atvieglot ikdienas gaitas un mazināt sāpes. Lai arī sniegtais atbalsts ir ļoti apjomīgs, tomēr ne uz visām vajadzībām mēs varam atbildēt par visiem 100%. Turklāt akcijas laikā esam saņēmuši vēl divu smagi slimu jauniešu lūgumus pēc palīdzības. Tādējādi visu jauniešu atbalstam mums nepieciešams savākt vēl 18 tūkstošus latu. Akcija tiek turpināta portālā Ziedot.lv, aicinot ikvienu sniegt palīdzību savu iespēju robežās,” stāsta portāla Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Akcija “Jauniešu sirsniņām” ir turpinājums Ziedot.lv projektam “Mazajām sirsniņām”. Tās ietvaros tiek sniegta finansiāla palīdzība jauniešiem, kuri slimo ar smagām un hroniskām slimībām un kuriem, sasniedzot 18 gadu vecumu, joprojām nepieciešams turpināt uzsākto ārstniecības vai rehabilitācijas kursu, lai slimība neprogresētu, nerastos komplikācijas un nebūtu jācieš stipras sāpes.


Populārākie raksti