Kampaņa "Runā droši!" mudinās pircējus neapkrāpt sevi un pievērst uzmanību cenām un marķējumam

20. Augusts, 2009

Lielākie Latvijas mazumtirgotāji uzsāk sadarbību ar Eiropas Savienības informatīvo kampaņu par patērētāju tiesībām Runā Droši! Tās ir Tavas patērētāja tiesības Eiropas Savienībā. Šīs sadarbības mērķis ir atbalstīt tos mazumtirgotājus, kuri vēlas informēt pircējus par Eiropas Savienības likumdošanā paredzētajiem cenu norādīšanas un preču marķēšanas nosacījumiem.

Šai iniciatīvai atsaucies arī veikalu tīkls Rimi, izvietojot savos veikalos visā Latvijā informatīvas lapas par cenu norādīšanu un preču marķējumu.

Pašreizējā ekonomiskajā situācijā, kad iedzīvotāji vairāk nekā jebkad agrāk seko līdzi saviem tēriņiem, ir būtiski vērst viņu uzmanību uz cenu caurspīdīgumu un produktu marķējumu, lai patērētājs varētu izdarīt informētu izvēli. It īpaši tādēļ, ka pēdējā laikā, reaģējot uz pārmaiņām ekonomikā, daudzi ražotāji līdzšinējo standarta iepakojumu vietā, ir sākuši piedāvāt mazākus produktu iepakojumus, saglabājot vai minimāli samazinot cenu. Pircēji nereti nemaz nepamana šo atšķirību un izvēlas produktu ar zemāko gabala cenu, lai gan tā cena kilogramā vai litrā ir pat augstāka.

Rimi Baltic kvalitātes direktore Ivonna Zirdziņa: "Patērētāji ir vērīgi un vēlas iepirkties izdevīgi. Cenu norādīšanas un preču marķēšanas standarti ir veidoti tā, lai palīdzētu ikvienam patērētājiem izdarīt tieši viņa vajadzībām atbilstošu izvēli. Situācija tirgū ir dinamiska, daudz kas mainās, tāpēc patērētājiem ir jābūt zinošiem, un Rimi Latvia ar prieku iesaistās patērētāju izglītošanas kampaņā. Mēs atklāti runājam par šo tematu un pilnveidojamies atbilstoši patērētāju interesēm."

Kampaņas Runā droši! pārstāve Sanita Gertmane skaidro: "Ja gribas patiešām ietaupīt un nopirkt lētāko produktu, pircējam ir jāskatās un jāsalīdzina produkta kopējā cena litrā vai kilogramā. Tikai šāda informācija dod objektīvu salīdzinājumu par to, kas ir izdevīgāk. Īpaši svarīgi tas ir šobrīd, kad produktu paciņas kļūst arvien plānākas un mazākas, lai gan vizuāli tās izskatās gandrīz tāpat. Ražotājiem, protams, ir tiesības ražot produktus jebkādos tilpumos, tas nav pārmetums. Mēs vienkārši gribam darīt pircējus uzmanīgus, lai inerces dēļ viņi netīšām neapdalītu paši sevi, puslitra krējuma iepakojuma vietā nopērkot 360 ml tikai tādēļ, ka cena par kārbiņu bija lētāka un tādēļ pirkums kārdinošāks. Protams, tas aizņem vairāk laika un prasa lielāku piepūli no paša pircēja, taču, ja patiešām vēlamies ietaupīt un izdarīt informētu izvēli, tas ir jādara."

 

Kampaņas prezentācijā Runā droši! (attēla no kreisās puses) PVD ģenerāldirektors Mareks Samohvalovs, Eiropas komisāre Patērētāju tiesību jautājumos Meglena Kuneva, Rimi Baltic kvalitātes direktore Ivonna Zirdziņa, kampaņas Runā droši! pārstāve Sanita Gertmane.

 

Uzzini vairāk par savām patērētāja tiesībām Eiropas Savienībā: http://www.pateretajiem.lv/lv/informacija-pateretajiem/

Patērētājiem noderīga informācija

  • Konsultācijas par patērētāju tiesību jautājumiem var saņemt:
  • Pa Patērētāju tiesību aizsardzības centra konsultatīvo tālruni – 65452554 vai sūtot oficiālu rakstisku sūdzību PTAC, Kr. Valdemāra iela 157;
  • Kampaņas “Runā droši!” mājas lapā www.pateretajiem.lv;
  • Eiropas Patērētāju informēšanas centrā – info@ecclatvia.lv, tālr. 67388625, Kr. Valdemāra 157, 228 kab.

Populārākie raksti