Kandavas novada un Kuldīgas skolēni iepazīst jaunas garšas

19. Aprīlis, 2013

16. aprīlī pie Kandavas novada Zantes pamatskolas 3. klases un Kuldīgas 2. vidusskolas 7. b klases skolēniem viesojās Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo šefpavārs Normunds Baranovskis. Bērni šefpavāra vadībā mācījās gatavot veselīgus un gardus salātus ar kuskusu, kā arī neparastu grieķu salātu variāciju. Jaunieši atzina, ka Aikāgaršo pavārskolas nodarbība deva iespēju ne tikai apgūt ēst gatavošanas prasmes, bet arī iepazīt jaunas produktus un to neparastās garšas.

Zantes pamatskolas 3. klases skolēni Aikāgaršo pavārskolas nodarbībā apguva veselīgu un sātīgu kuskusa salātu gatavošanu. Teju puse skolēnu kuskusu nekad nebija ēduši, savukārt pēc nogaršošanas atzina, ka šis veselīgais produkts ir ļoti gards un arī turpmāk to labprāt iekļaus savā ēdienkartē. Arī zaļās un melnās olīvas, kuras gatavošanā izmantoja gan Zantes, gan Kuldīgas skolēni, lielākai daļai jauniešu nav iecienītāko ēdienu vidū. Taču, pēc ēdiena baudīšanas, skolēni atzina, ka, atbilstoši pagatavotas un kopā ar citām piedevām, tās garšo labi.

Vaicāti par saviem iecienītākajiem ēdieniem ikdienā, skolēni atzina, ka labprāt pusdienu maltītē iekļauj spageti makaronus ar tomātu mērci, mannas desertu ar ķīseli, kā arī biešu un skābeņu zupas.

Kuldīgas 2. vidusskolas 7. b klases skolēni kopā ar Normundu Baranovski gatavoja vienu no klases iecienītākajiem ēdieniem – salātus. Šoreiz šefpavārs jauniešiem iemācīja jaunu recepti - grieķu salātus ar pastas gliemežvākiem. „Katru gadu kopā ar klasi mēs dodamies ekskursijās brīvā dabā un viens no iecienītākajiem ēdieniem pārgājienos ir salāti, ko gatavojam visa klase kopā. Tieši tādēļ Aikāgaršo šefpavāra vadībā gribējām iemācīties kādu jaunu gardu un veselīgu salātu recepti. Rimi šefpavāra ieteikumus noteikti izmantosim arī kopīgi gatavojot turpmāk”, pēc nodarbības teica 7. b klases skolēns Kārlis.


Kuldīgas meitenes uzmanīgi seko pavāra norādījumiem


Gatavošanā aizrautīgi iesaistās ikviens


Kuldīgas 2.vidusskolas 7. b klase zina, ka gatavot ir jautri


Gatavie grieķu salāti ar pastas gliemžvākiem


Klases kopbilde ar Normundu Baranovski pavasarīgajā dienā


Zantes pamatskolas puiši pierāda, ka sīpolus var griezt ar smaidu, nevis asarām


Zēni gatavo Zantes pamatskolas 3.b īpašo salātu mērci


Gardie salātiZantes pamatskolas 3. klase lepojas ar Aikāgaršo pavārmeistara diplomiem


Populārākie raksti