Karstā vasara ietekmējusi Latvijas iedzīvotāju iepirkšanās paradumus

10. Augusts, 2018
Rimi veikalos audzis pieprasījums vasarai raksturīgiem produktiem.

Pateicoties karstajai un garajai vasarai, Latvijas iedzīvotāji izbaudīja ne vien Vidusjūrai raksturīgu klimatu, bet šajā laikā arī ievērojami papildināja savu ēdienkarti ar dažādiem atvēsinošiem jaunumiem, noskaidrots Rimi Latvia apkopotajā informācijā.

Ievērojamu pieaugumu vasarai raksturīgo produktu vidū piedzīvojis saldējums, kura pārdošanas apjomi, salīdzinot ar pērnā gada vasaru, pieauguši pat par 50%.  Jāatzīmē, ka šogad Latvijas iedzīvotāji vairāk izvēlējušies dažādus jaunumus šajā grupā. Pircēju vidū audzis pieprasījums pēc sorbertiem un saldētām sulām, gan saldējumiem ar eksotiskām garšām, piemēram, mango un persiku. Jaunums Rimi veikalos bija Latvijā ražotais saldējuma šerbets jeb smūtijs.

“Aizvien biežāk redzam, ka klienti mūsu veikalos labprāt vēlas izmēģināt dažādus jaunumus. Noturīgais siltums ir ļāvis mums šogad daudz eksperimentēt svaigo produktu kategorijā, piedāvājot ne tikai tradicionālus, bet arī nišas jaunumus, piemēram, produktus, kuri nesatur laktozi, ir ar samazinātu cukura daudzumu un citus,” skaidro Rimi Latvia kategoriju departamenta direktors Milans Blūms.

Šī vasara bijusi veiksmīga arī dažādu skābpiena produktu ražotājiem, kopumā palielinot pārdošanas apjomus par 40%. Piemēram, kefīrs, kas tradicionāli tiek izmantots auksto zupu pagatavošanā, šovasar pārdots pa 40% vairāk nekā pērnā gada vasarā.  Arī paniņas, rjaženkas un dažādi dzeramie jogurti aizvien biežāk nokļuvuši iepirkumu grozos,  pārdošanas apjomu šogad palielinot par piekto daļu. Sortimentā ienāca arī vairāki jaunumi, apvienojot dažādas jaunas garšas, piemēram, biezpiena sieriņš ar grieķu jogurtu, turku jogurts, kā arī dažādi dzērieni ar paaugstinātu proteīna saturu.

Vasara ir laiks, kad Latvijas iedzīvotāji vairāk savā ēdienkartē iekļauj salātus – gan kā pamatēdienu, gan kā pievedu dažādiem grilētiem ēdieniem. Pozitīva tendence ir pieprasījuma pieaugums pēc salātu kefīriem, kas audzis par 40%, ļaujot domāt, ka pircēji izvēlas veselīgāku alternatīvu salātu pagatavošanā.   

Par Rimi Latvia
Šobrīd Rimi Latvia tīklā ir 123 piecu formātu veikali: 32 Rimi Hyper, 29 Rimi Super, 23 Rimi Mini, 34 Supernetto un pieci Rimi Express. Rimi un Supernetto veikali darbojas 27 Latvijas pilsētās.


Populārākie raksti