Katra trešā ģimene brīvdienas pavada kopīgi sportojot

16. Maijs, 2014

Rūpējoties par savu bērnu veselības stāvokli, teju puse jeb 49% vecāku visā Latvijā bērnu fizisko aktivitāšu attīstībā novērtē kopīgas sportošanas nozīmi – 15% ģimeņu regulāri vairākas reizes nedēļā sporto, savukārt 34% ar kopīgām fiziskām aktivitātēm nodarbojas brīvdienās. Visbiežāk kopīgs laiks tiek pavadīts pastaigājoties svaigā gaisā, braucot ar velosipēdu, skrituļslidām, dodoties pārgājienos vai spēlējot sporta spēles brīvā dabā – futbolu, basketbolu, secināts Rimi un portāla mammamuntetiem.lv aptaujā par bērnu sportošanas paradumiem Latvijas ģimenēs.

Līdz ar kopīgām fiziskām aktivitātēm ģimenē, kā arī bērnu dārzā vai skolā, katra otrā ģimene savas atvases nodarbina arī dažādos interešu pulciņos.  Ceturtā daļa jeb 25% ģimeņu bērnu apmeklē dejošanas pulciņus, 13% ģimenēs atvases nodarbojas ar peldēšanu, 10% - ar vieglatlētiku, bet 8% ģimeņu bērni trenējas futbolā vai basketbolā.

Tomēr daļa vecāku norādījuši, ka bērnu iesaistīšana interešu pulciņos vai treniņos nebūt nav viegla. 32% vecāku norādījuši, ka vislielākās problēmas sagādā viņu aizņemtība darbā un laika trūkums bērna aizvešanai uz nodarbībām, katra trešā ģimene uzskata, ka samaksa par pulciņiem ir pārāk augsta, bet 12% atzīst, ka aktivitāšu piedāvājums ir nepietiekams.

Vecāki ir pārliecināti, ka bērnu veselība un fiziskā aktivitāte iet roku rokā ar sabalansētām maltītēm. Lielākā daļa jeb 55% ģimeņu norādījuši, ka noteicošā loma bērna ēšanas paradumu veidošanā ir gan ģimenei, gan izglītības iestādei. Turpretim 40% ģimeņu ir pārliecināti, ka tieši vecāku atbildība ir bērnos ieaudzināt izpratni par veselīgu uzturu.

Sniedzot iespēju bez maksas sportot arī pašiem mazākajiem, jau otro gadu pēc kārtas Ziedoņdārzā notiks Rimi maratons bērniem. Dienu pirms Nordea Rīgas maratona, 17. maijā no plkst.11:00 līdz 15:00 divus līdz sešus gadus veci bērni tiek aicināti pārliecināties par saviem spēkiem un pieveikt teju 200 metrus garu distanci. Rimi maratona bērniem trase veidota Nordea Rīgas maratona noskaņās, un tajā izvietoti vieni no zīmīgākajiem trases objektiem – Vanšu tilts, Pulvertornis, kā arī Gaismas Pils. Savukārt par mazo skrējēju rūpīgu iesildīšanu startam rūpēsies Latvijas bodyART skolas treneri.

Galvenā tiesneša lomā iejutīsies aktieris Mārtiņš Počs, savukārt skrējienam simbolisku startu kopā ar savām atvasēm dos septiņu bērnu māmiņa un modele Una Gavare. Tāpat pasākuma laikā bērniem būs iespēja iesaistīties dažādās bezmaksas atrakcijās, baudīt Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo šefpavāra sarūpētos gardumus, un priecāties par neparastiem pasaku tēliem. Savukārt vecāki varēs bez maksas konsultēties pie Sporta Laboratorijas ekspertiem, noskaidrot sava bērna fizisko attīstību un saņemt profesionāļu konsultācijas tās veicināšanai.

Aptauja tika veikta maija sākumā portāla www.mammamuntetiem.lv mājas lapā, un tajā piedalījās 350 respondentu.
 

 


Populārākie raksti