Ko izvēlies Tu?

09. Marts, 2011

Rimi un Lielā Talka jautā:

"Ko izvēlies Tu?"

 

Viens Latvijas iedzīvotājs gada laikā rada aptuveni 331 kg atkritumu. Kur mēs rītdien dzīvosim, ja turpināsim atkritumus izmest dabā? Šķiro atkritumus un met tos tiem paredzētajos konteineros! Tā Tu veicini otrreiz izmantojamo lietu pārstrādi, samazini atkritumu kalnus poligonos, būtiski taupi dabas resursus, kas tiktu izmantoti jaunu lietu ražošanai, kā arī samazini savus izdevumus, jo par šķiroto atkritumu konteineru izvešanu Tev savam atkritumu apsaimniekotājam ir jāmaksā mazāk. Tik daudz labu darbu vienkopus!
Vai Tu zināji, ka pilsētu iedzīvotāji katru dienu ieelpo un uzkrāj plaušās apmēram 2 g putekļu? Ka viens auto gadā vidēji izdala 800 kg oglekļa oksīda, arī svinu un patērē aptuveni 4 tonnas skābekļa? Ka Tavai veselībai nopietnus draudus rada pasīvā smēķēšana, jo ieelpotie dūmi ir nefiltrēti? Ka kurināmais, ko izmanto māju apkurei, satur sēru - sadedzinot 1 kg ogļu, gaisā izdalās aptuveni 10 g sēra? Ņemot vērā meža gaisa tīrību, mediķi iesaka pilsētu iedzīvotājiem 1 - 2 mēnešus pavadīt mežā vai tā tuvumā. Koki ne tikai aktīvi attīra gaisu no slāpekļa savienojumiem, bet arī piesātina to ar īpašām gaistošām vielām – fitoncīdiem, kas nomāc bīstamo slimību ierosinātāju mikroorganismu attīstību. Gada laikā 1 ha meža spēj attīrīt 18 miljonus m3 gaisa, uztverot 30 - 35 t (skuju koki) un 50 -70 t (lapu koki) putekļu un kaitīgo vielu. Vairāk sava brīvā laika pavadi dabā un iestādi savu koku!
Zemē nomestie atkritumi savā sadalīšanās procesā izdala dažādas indīgas vielas (svins, skābes, kadmijs, dzīvsudrabs...), kas iesūcas zemē, bet pēc tam caur piesārņotu ūdeni un augiem nonāk Tavā organismā! 70% cilvēka organisma sastāv no ūdens. Tieši ūdens radikāli ietekmē Tavu organisma stāvokli - no tā kvalitātes ir atkarīga Tava veselība. Ārsti iesaka lietot 1,5-3 litrus TĪRA dzeramā ūdens katru dienu. Esi formā! Atceries, ka ūdens nesatur nevienu kaloriju un palīdz mazināt apetīti, ja ieturi diētu!

 

Gatavojies Lielai Talkai un nāc talkot 30. aprīlī!

 


Populārākie raksti