Konkursa Gardēžu klase fināls: Veselības ministre kopā ar skolēniem gatavo veselīgu maltīti

20. Aprīlis, 2017
        

Latvijas skolu jaunieši ir patiesi ieinteresēti iegūt papildu zināšanas un prasmes pavārmākslā, – liecina Rimi Latvia organizētā ēst gatavošanas konkursa Gardēžu klase rekordlielais pieteikumu skaits – 269. Turklāt, ja jauniešiem tiek sniegta iespēja atraktīvā veidā šīs zināšanas pielietot dzīvē, viņi daudz labāk izprot veselīga uztura ietekmi uz savu pašsajūtu un veselību. To konkursa fināla pirmajā meistarklasē, gatavojot veselīgu maltīti kopā ar LR Veselības ministri Andu Čakšu un Latvijā labi zināmiem pavāriem un ēst gatavošanas ekspertiem – Rimi Gardēžiem, apstiprināja konkursa dalībnieki -  Rīgas 6.vidusskolas 7.a klases skolēni.

“Bērnībā iemācītiem dzīvesveida paradumiem ir ļoti liela nozīme – tie ietekmē personas izvēles un veselību visas turpmākās dzīves laikā. Tāpēc īpaši nozīmīgi, lai bērni un jaunieši tiktu izglītoti par veselīga uztura jautājumiem. Ir apsveicami, ka arī uzņēmēji no savas puses rīkojas sociāli atbildīgi, aktualizējot diskusiju par veselīga uztura paradumiem, ikdienā vēlamajiem pārtikas produktiem un tiem, ar kuriem varam sevi palutināt svētku reizēs," atklājot konkursa Gardēžu klase  finālu, teica Veselības ministre Anda Čakša.

Pirmajā veselīga uztura meistarklasē uztura speciālistes un Rimi Bērniem ekspertes Olgas Ļubinas vadībā skolēni uzzināja, kā nepietiekams un neveselīgs uzturs ietekmē cilvēka veselību un ar kādiem produktiem aizstāt neveselīgos produktus uz pusdienu galda. Tāpat, cīnoties par titulu Gardēžu klase, jaunieši ne tikai apliecināja savas zināšanas par veselīgu uzturu, atbildot uz dažādiem āķīgiem jautājumiem, bet centās aprēķināt arī sāls un cukura daudzumu dažādos našķos. Tā piemēram, liels bija skolēnu pārsteigums, uzzinot, ka 0.33 litru bundžiņā iecienītās limonādes ir septiņas tējkarotes cukura.

“Vairums Latvijas skolu jauniešu itin bieži ietur neveselīgas maltītes vai mēdz našķoties ar neveselīgiem kārumiem, kas ilgtermiņā nelabvēlīgi ietekmē gan viņu veselības stāvokli, gan pašsajūtu un pat sekmes skolā. Ņemot vērā, ka lielākoties šādi ēšanas paradumi ir aizgūti ģimenē, bērni ikdienā pat neaizdomājas, kādas ir sekas, piemēram, regulārai našķu ēšanai, skatoties iemīļoto TV pārraidi. Uzrunājot jauniešus un atraktīvā veidā izstāstot, kādēļ pareizi un veselīgi ēst ir tik būtiski, viņi gūst ierosmi mainīt savus paradumus, kā arī izmēģināt savus spēkus veselīgu maltīšu gatavošanā,” skaidro uztura speciāliste Olga Ļubina.

Lai iedvesmotu un iedrošinātu jauniešus nebaidīties pašu spēkiem ikdienā gatavot veselīgas maltītes, meistarklases ietvaros konkursa dalībnieki kopā ar Rimi Gardēžu šefpavāru Normunds Baranovski gatavoja veselīgu pusdienu maltīti. Maltītes tapšanas laikā skolēni atklāja dažādus pavārmākslas noslēpumus, bet vislielāko jauniešu sajūsmu izpelnījās kopīgi pagatavotais deserts – kokosa piena un citrusaugļu panna cotta ar ogu vinegretu un panko – riekstu drumstalām, kas apliecināja, ka veselīga maltīte var būt arī garda. Kā norādīja Rīgas 6.vidusskolas 7.a klases topošie gardēži, turpmāk daudz biežāk  arī mājās galdā tiks celtas pašu gatavotas, veselīgas maltītes.

Konkursa Gardēžu klase ietvaros no 20.aprīļa līdz 12.maijam ikviena no 10 klasēm – finālistēm - aizvadīs vienu meistarklasi kopā ar uztura speciālistu un šefpavāru, apgūstot veselīgu maltīšu gatavošanas prasmes, kā arī plašākas zināšanas par veselīgu uzturu. Noslēgumā trīs entuziastiskākās un meistarīgākās klases, kurām visveiksmīgāk būs izdevies apliecināt savas zināšanas par veselīgu uzturu un mīlestību pret pašu gatavotu ēdienu, saņems Rimi dāvanu karti 150 eiro vērtībā. Savukārt visi pusfinālisti, kas konkursā tika iesnieguši savu pastāvīgi gatavoto maltīšu foto un video receptes, līdz 12.maijam cīnīsies par līdzjutēju simpātiju balvu – Rimi dāvanu karti 100 eiro vērtībā. To iegūs klase, kuras foto vai video Rimi Bērniem Facebook lapā būs saņēmis visvairāk Facebook lietotāju reakciju like un share. Plašāka informācija: www.gardezuklase.lv.

 

 


Populārākie raksti