Konkurss skolēniem - “Meklē karotīti”

08. Oktobris, 2019
Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija sadarbībā ar Rimi Latvia izsludina konkursu “Meklē karotīti”.

Konkurss ir ar mērķi motivēt Latvijas skolu jauniešus ikdienā gatavot veselīgas maltītes no paaugstinātas kvalitātes vietējiem produktiem un iepazīstinātu ar Zaļās un Bordo karotītes produktiem. Tā ietvaros Latvijas skolu 5. līdz 12. klašu skolēni aicināti radīt paši savu ēdiena recepti, izmantojot Zaļās un Bordo karotītes produktus. Pieteikumus konkursam “Meklē karotīti” iespējams iesniegt līdz 21. oktobrim. Konkursa uzvarētājiem būs iespēja apmeklēt kādu no karotītes produktu ražotnēm.  

Konkursā piedalīties aicināta ikviena Latvijas izglītības iestāžu klase divās vecuma grupās: 5.–9. klašu un 10.–12. klašu grupā. Konkursā iesūtītās receptes vērtēs Latvijā pazīstami pavāri un ēdiena gatavošanas eksperti, Rimi Gardēži Normunds Baranovskis, Liene Zemīte un Signe Meirāne. Maltīte tiks vērtēta punktu sistēmā, vērtējot dalībnieku zināšanas, radošumu, oriģinalitāti, kā arī darba atbilstību tematam un Zaļās un Bordo karotītes produktu izmantošanu receptē. 

“Veselīgs uzturs nebūt nav tikai lapu salāti vai vārīta vistas fileja. Veselīgs uzturs var būt arī, piemēram, kūka. Galvenais ir sabalansēts ēdiena sastāvs. Gatavojot savu veselīgo maltīti, aicinu nebaidīties eksperimentēt un īstenot idejas, kas sākumā var šķist neierastas! Ļaujiet vaļu fantāzijai, radiet jaunas receptes, pārbaudiet tās praksē un, iespējams, atklāsiet vēl nebijušas garšas. Domājot par daudzveidību receptē, iesaku izvēlēties sezonas augļus un dārzeņus,” iedrošina Normunds Baranovskis, Rimi šefpavārs. 

Konkursa uzvarētāji katrā klašu grupā tiks paziņoti novembra sākumā. Uzvarētāji iegūs iespēju doties kopīgā klases ekskursijā uz kādu no Latvijas ražotnēm – “Rūjienas saldējums”, “Tukuma piens”, maizes ceptuve “Lāči”, “Fazer Latvija” vai “Rīgas piena kombināts”. 

Plašāka informācija un konkursa nolikums meklējams NPKS mājaslapā www.karotite.lv.
 


Populārākie raksti

Piedalies Lielajā talkā!
14. Aprīlis, 2024