Kopā ar Aikāgaršo uzsāk reģistrāciju sporta labdarības pasākumam Nike Riga Run

26. Janvāris, 2012

26. augustā Mežaparka Lielajā estrādē notiks lielākais sporta labdarības pasākums Latvijā - “Nike Riga Run”, lai trešo gadu pēc kārtas pulcētu vairāk kā 7000 dalībnieku, vācot finansiālos līdzekļus organizācijas “Ziedot.lv” projektā “Mazajām sirsniņām” iesaistītajiem bērniem.

Šogad “Nike Riga Run 2012” sacensību programma ir paplašināta līdz astoņām disciplīnām, pirmoreiz rīkojot atsevišķas sacensības bērniem skrituļslidošanā. Pārējās septiņas būs ierastās distances – individuālie starti 10 km skriešanā, nūjošanā, skrituļslidošanā un rollerslēpošanā, īpašs skrējiens bērniem, kā arī 4x2.5 km stafete skriešanā komandām un “Swedbank” skolu stafetes skrējiens.

 “Nike Riga Run” organizatori šajā gadā papildus uzmanību pievērš skolnieku izpratnes veicināšanai par veselīgu un sportisku dzīvesveidu, izstrādājot kopēju projektu ar LR Izglītības un zinātnes ministriju, “Swedbank”, Latvijas Olimpisko komiteju un “Rimi”.

Apzinoties veselīga uztura nozīmi ikdienas dzīvē un sportojot, šogad “Nike Riga Run” ir izveidojis sadarbību ar „Rimi”, sagatavojot veselīgai ēšanai veltītu sadaļu rokasgrāmatā skolu sporta skolotājiem ar vienkāršiem skaidrojumiem par uztura pamatprincipiem un sportistu ēdienkartes veidošanu.   Nepieciešamību aktualizēt un izskaidrot veselīgas ēšanas pamatprincipus pierāda “Rimi” un SKDS veiktais pētījums par iedzīvotāju ēšanas paradumiem. Pētījuma rezulāti apliecina, ka 40 % Latvijas iedzīvotāju nepievērš uzmanību veselīgai ēšanai, 80 % bērnu reizi dienā vai biežāk ēd saldumus, uzturā pārāk maz tiek lietoti dārzeņi, augļi un piena produkti, pirkumu grozos biežāk nekā vēlams tiek likti taukvielām bagāti produkti, nereti aizmirstot par zivīm un pākšaugiem. Veselīgas ēšanas sadaļu papildina video materiāls ar „Rimi” veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo pavāra Normunda Baranovska ieteiktajām veselīgu un garšīgu ēdienu receptēm.

„Šo gadu esam pasludinājuši par veselīga dzīvesveida gadu. Tāpēc esam ne tikai uzsākuši veselīgas ēšanas kustību Aikāgaršo, mudinot Latvijas iedzīvotājus ēst veselīgāk, sekot līdzi savam uzturam un kļūt veselākiem, bet arī aicinām ikvienu būt kustīgiem un vairāk iesaistīties sportiskās aktivitātēs,” stāsta „Rimi” mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa.

Reģistrēšanās startam “Nike Riga Run 2012” sākas 26. janvārī, un to ir iespējams veikt interneta vietnē www.nikerigarun.lv, kā arī veikalos “Nike” un “Sportland” visā Latvijā. Piesakoties līdz 30. jūnijam, dalības maksa individuālajās disciplīnās noteikta 5,- LVL apmērā, bet stafetes komandām – 10,- LVL. Vēlāk dalības maksa tiks paaugstināta.

Foto no Nike Riga Run preses konferences >>>


Populārākie raksti