Kopgalds sarūpēs siltu maltīti zupas virtuvēs

11. Februāris, 2010

Mazturīgo iedzīvotāju atbalsta projekta Kopgalds ietvaros Rimi sniegs atbalstu produkcijas veidā sadarbības partneriem-zupas virtuvēm 14 pilsētās un novadu centros – Daugavpilī, Dobelē, Jelgavā, Kuldīgā, Liepājā, Līvānos, Madonā, Rēzeknē, Rīgā, Saldū, Talsos, Tukumā, Vecumniekos, Ventspilī.

Projektā Kopgalds zupas virtuves katru mēnesi saņems produkciju no Rimi Ls 100 vērtībā, savukārt Rīgā atbalsts tiks sniegts Ls 300 vērtībā. Tie būs pārtikas produkti, kas individuāli nepieciešami katrai zupas virtuvei, lai nodrošinātu siltu maltīti tās klientiem. Pieteikuma anketā no Rimi piedāvātā produkta saraksta (cukurs, sāls, eļļa, margarīns, maize, manna, griķi, grūbas, miežu putraimi, kviešu putraimi, rīsi, makaroni, auzu pārslas, milti, pupiņas, kartupeļi, burkāni, kāposti, bietes, sīpoli, āboli, banāni, piens, krējums, kefīrs, olas, sardeles/cīsiņi, svaigi vistas spārniņi, konservēti zaļie zirnīši, marinēti gurķi, tēja, kafija) organizācijas par svarīgām atzina gandrīz visus produktus, kas radīs iespēju nodrošināt daudzveidīgāku pamatēdienu. Papildus nepieciešamo produktu sarakstam, lielākoties minēta gaļa vai kauliņi zupai, garšvielas, sausie buljoni, ko iespēju robežās Rimi centīsies arī sniegt. Pēc pašreizējiem aprēķiniem atbalstu katru mēnesi siltas maltītes veidā saņems teju 2000 iedzīvotāju, pārstāvot dažādas vecuma grupas.

Atbalsta saņemšanai tika iesniegti 36 pieteikumi. No dažām pilsētām tika saņemti vairāki lūgumi pēc palīdzības - seši no Ventspils, četri no Kuldīgas, Liepājas un Saldus. Sadarbības partneri tika izvēlēti, ņemot vērā organizācijas līdzšinējo darbību un tās reputāciju pilsētā. Būtiska loma bija cilvēku skaitam un mērķa grupai, ko zupas virtuve apkalpo. Vairākos gadījumos tika dota priekšroka zupas virtuvēm, kas nodrošina maltīti bērniem, jo viņi ir galvenā Rimi prioritāte labdarībā.

“Ideja uzsākt mazturīgo iedzīvotāju atbalsta projektu Kopgalds ir radusies, jo arvien vairāk ir labdarības organizāciju lūdz ziedotpārtikas produktus. Rimi, izvērtējot šī brīža ekonomiskos apstākļus, ir radis iespēju palīdzēt tiem iedzīvotājiem, kuriem klājas grūti un ir nepieciešams atbalsts siltas maltītes veidā”, saka Rimi mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa.

“No šī gada janvāra mūsu zupas virtuvē strauji pieaudzis silto pusdienu apmeklētāju skaits. Tāpēc Rimi akcija Kopgalds šajā ziemas laikā būs labs atbalsts zupas virtuvei, kurā ziedoti produkti pārtaps par siltām un sātīgām pusdienām. Šāda akcija dod iedvesmojošu kopības sajūtu. Tikai kopā mēs esam spēks”, tā žēlsirdības misijas Dzīvības ēdiens sabiedrisko projektu vadītājs Harijs Provornijs.

No februāra Rimi un Supernetto veikalos izvietotajās ziedojumu kastītēs ikviens ir arī aicināts ziedot un sniegt praktisku palīdzību Kopgalds zupas virtuvēm, lai varētu atbalstīt citas svarīgas zupas virtuves vajadzības. Projektam ziedot varēs arī portālā Ziedot.lv.
 


Populārākie raksti