Kurzemē iecienītas sēklu maizes, Zemgalē – bagetes

09. Aprīlis, 2014

Kurzemē biežāk nekā citos reģionos iedzīvotāji iegādājas sēklu maizes, Zemgalē cieņā ir bagetes, Vidzemē – baltmaize, bet Latgalē saldās rozīņmaizes un magoņmaizes, liecina maizes pārdošanas rādītāji Rimi veikalos.

Latvijas iedzīvotāji ir baltmaizes cienītāji – ik dienas Rimi veikalos tiek pārdoti vairāki tūkstoši šīs maizes klaipu. Taču iecienīta ir arī graudu maize, kuras pārdošanas rādītāji Rimi veikalos pagājušā gadā palielinājušies par 2%. Tāpat arvien biežāk pirkumu grozos tiek liktas ne tik ierastas maizes šķirnes - ciabatta, valriekstu maize, siera bagete, sēklu maize.

Līdzās dažādu maizes ceptuvju produkcijai, pircēji iecienījuši arī Rimi hipermārketos uz vietas cepto maizi un smalkmaizītes. Kopumā Rimi ceptuvēs ik dienas no augstvērtīgiem Latvijas dzirnavnieku miltiem tiek izcepti 18 maizes veidi un 30 dažādas smalkmaizītes. Turklāt sortiments regulāri tiek papildināts ar dažādām jaunām garšas niansēm. Pircēji visā Latvijā jo īpaši iecienījuši saldās maizītes ar magonēm, biezpienu, kā arī kanēli, bet no sāļajām uzkodām biežāk tiek pirkti pīrādziņi ar gaļu.

“Cena vairs nav noteicošais kritērijs produkta izvēlē, daudz būtiskāku lomu “spēlē” kvalitāte. Arī Rimi kulinārijā izmantojam tikai svaigas un kvalitatīvas izejvielas, nodrošinot produkcijai izcili labu garšu. Maizes kategorijā pēdējo gadu laikā ir vērojamas izteiktas izmaiņas pircēju pieprasījumā. Ja iepriekš priekšroka tika dota baltmaizei vai tostermaizei, tad šobrīd daudz biežāk iedzīvotāji izvēlas maizi ar dažādām piedevām – graudiem, sēklām un klijām, kas ir bagāta ar vitamīniem, minerālvielām un šķiedrvielām,” pircēju paradumus komentē Rimi hipermārketu tīkla ražošanas vadītājs Uldis Bērziņš.

Lai iepazīstinātu pircējus ar Rimi maiznīcas jauno sortimentu un atšķirīgajiem maizes veidiem, Rimi aicina iesaistīties “Ceļojumā maizes pasaulē”. Tā ietvaros ik mēnesi Rimi veikalos visā Latvijā var iepazīties ar kādas valsts vai reģiona tradicionālās maizes recepti un iegādāties to par īpaši pievilcīgu cenu – piemēram, franču bageti, turku maizi, spāņu gallego jeb vieglu un kraukšķīgu maizi no ziemeļrietumu Spānijas un citas.

 


Populārākie raksti