Labdarības akcijā "Dāvāsim sapni!" saziedo vairāk nekā 45 tūkstošus latu – smagi slimu bērnu aprūpei un sapņu piepildīšanai

12. Februāris, 2009

Noslēdzoties labdarības akcijai Dāvāsim sapni!, iepriekš iecerētais mērķis – 30 000 lati – tika pārsniegts, saziedojot vairāk kā 45 tūkstošus latu. Saziedotie līdzekļi ļaus piepildīt 15 smagi slimu bērnu sapņus, organizēt ģimeņu atpūtas nometni, kā arī sniegt atbalstu Bērnu paliatīvās aprūpes biedrībai - bērnu aprūpei un medicīnas aparatūras iegādei.

Šogad ziedojumus vāca trīs veidos: labdarības portālā Ziedot.lv (saziedoti 20 673 lati), zvanot un ziedojumu tālruni (saņemti 12 982 zvani) un janvārī arī lielveikalu Rimi ziedojumu kastītēs (saziedoti 12 147 lati). Paldies ikvienam, kas atsaucās TV3 un citu mediju aicinājumam un ziedoja, lai bērnu sapņi piepildītos.

Agita Lazdiņa, Šveices farmācijas kompānijas Mepha izpilddirektore, labdarības akcijas idejas iniciatore: "Akcijas organizatoru un atbalstītāju vārdā vēlos pateikt paldies visiem ziedotājiem, kā arī paust gandarījumu par cilvēku labestību. Šis gads bija īpašs ar cilvēku atsaucību – vēlmi ziedot un iesaistīties. Ogres rajona Madlienas vidusskolas skolēni un darbinieki jau otro gadu aktīvi iesaistās akcijā, saziedojot vairāk nekā 200 latus. Saņēmām arī vairākus dāvinājumus, piemēram, Emīlijai Marijas Naumovas studija MarieN Studio uzdāvināja mūzikas nodarbības, kā arī piedāvājums vākt ziedojumus Rimi ziedojumu kastītēs nāca kā pozitīvs pārsteigums."

Lai arī aktīvais ziedošanas periods ir noslēdzies, sapņu piepildīšana turpinās un drīz vien būs iepriecināti visi 15 bērni. Ģimeņu atpūtas nometne sniegs pozitīvas emocijas vēl kuplākam bērnu un vecāku pulkam. Tāpat par saziedoto naudu Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība plāno iegādāties medicīnas aparatūru - skābekļa koncentratorus, inhalatorus-nebulaizerus, sekrēta atsūcējus, pulsa oksimetrus, kuri nepieciešami pacientiem, lai viņu aprūpe būtu iespējama mājas apstākļos. Pagājušajā gadā pieaudzis to paliatīvās aprūpes pacientu skaits, kuriem vienlaicīgi nepieciešami pat vairāki iepriekšminētie aparāti.

Šogad projektā Dāvāsim sapni! piepildītie bērnu sapņi:

  • Divgadīgā Alise un četrgadīgā Angelīna jau februārī dosies izsapņotajā ceļojumā uz Disnejlendu.
  • Beāte ik dienu var klausīties mūziku un pasakas savā portatīvajā DVD atskaņotājā ar austiņām.
  • Astoņgadīgās Diānas sapnis ir par karaokes centru, lai dziedātu savas mīļākās dziesmas.
  • Divgadīgais Dmitrijs un mazā Undīne apgūst jaunus vārdus, spēlējoties ar jauno attīstības spēli-datoriņu bērniem.
  • Desmitgadīgā Emīlija ik nedēļu apmeklē mūzikas nodarbības MarieN Studio un apgūst sintezatora spēlēšanu.
  • Desmitgadīgās Ērikas ikdienā jautrību ienes mīļdzīvnieciņš fretka jeb mājas sesks Pūciņa.
  • Gustava (četri gadi) sportiskās aktivitātes papildinās izbraucieni ar bērnu kvadraciklu.
  • Nepilnu gadu jauno Katrīnu iepriecinās atpūta visai ģimenei nedēļas nogalē.
  • Četriem bērniem – Samantai, Jurim, Kristapam un Renāram – portatīvais dators ļauj uzturēt saikni ar draugiem, tuviniekiem, zīmēt, spēlēt spēles, skatīties mīļās bērnu filmiņas un saņemt uzmundrinājuma vēstules.
  • Divgadīgais Maksims pavasari sagaidīs spēlējoties āra bērnu rotaļu laukumā ar slidkalniņu.

Visi 15 sapņu saņēmēji saka lielu paldies ziedotājiem un bērnu dzīvesprieku izsaka Ērikas pavasarīgais sveiciens jums:

Pilīti pa pilītei lāsteciņa kūst,
Pilīti pa pilītei sniedziņš sāk jau zust.
Spožāk uzspīd saulīte, pūpolīši plaukst,
Atplaukst mūsu sejiņas, pavasaris jau.

"Diemžēl bērniņi turpina slimot un mūsu atbalsts ir ļoti nepieciešams. Pēdējos gados diagnozes kļūst sarežģītākas un tiek atklātas arvien jaunākiem bērniem. Medicīnas aparatūra nepieciešama viņu dzīvības funkciju uzturēšanai, lai nodrošinātu pēc iespējas labāku dzīves kvalitāti. Par pērnā gada labdarības akcijā saziedotajiem līdzekļiem mums bija iespēja iegādāties Sentec transkutāno CO2 analizatoru un mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtu. Ar šīs aparatūras palīdzību ir iespējams nodrošināt pacientiem CO2 līmeņa kontroli asinīs, kas, savukārt, nosaka mākslīgās plaušu ventilācijas uzsākšanas nepieciešamību. Iegādājāmies arī klepus indukcijas aparātu, kas ir pirmais šāda veida aparāts Latvijā, kas tiks izmantots klīniskajā praksē," slimo bērnu un biedrības vajadzības skaidroja Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības vadītāja Dr. Anda Jansone.

Labdarības akcijas Dāvāsim sapni! notika jau ceturto gadu. Šogad idejas īstenotāji ir Šveices farmācijas kompānija Mepha, TV3 un Komunikāciju aģentūra / Edelman Affiliate. Atbalstītāji: Ziedot.lv, Draugiem.lv, Diena, LETA, kā arī daudzi citi portāli, kas atbalstīja informatīvi.

Labdarības akcijas pirmajos trīs gados ir piepildīti 30 smagi un nedziedināmi slimu bērnu sapņi. Daži no tiem ir pavisam īpaši, jo drīz pēc sapņu īstenošanas vairāki bērni atstāja mūs un šo zemi.

Paliatīvā aprūpe ir nedziedināmi slimu bērnu aprūpe, kad radikālās terapijas iespējas ir izsmeltas. Tā ietver sevī ne tikai slimības simptomu kontroli, psiholoģisku, sociālu un garīgu atbalstu pacientam un viņa tuviniekiem slimības laikā, bet arī atbalstu ģimenei sērošanas periodā.


Populārākie raksti

Piedalies Lielajā talkā!
14. Aprīlis, 2024