Labdarības akcijas Saulainas dienas ietvaros izdodas piesaistīt nepieciešamo finansējumu Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas rekonstrukcijai!

16. Aprīlis, 2014

16.aprīlī plkst. 11.00 tika paziņoti labdarības akcijas Saulainas dienas rezultāti – Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas rekonstrukcijai piesaistīti 1 118 284, 42 eiro! Lielāko ieguldījumu ir snieguši ziedotāji, pusotra gada laikā ziedojot 785 053,14eiro, savukārt valsts nodaļas rekonstrukcijai ir piešķīrusi 333 231,28 eiro! Pēdējo soli spert palīdzēja Rimi un Supernetto pircēji, nodaļai veikalos ziedojot 21 035eiro!

Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas personāla, pacientu un viņu vecāku vārdā sakām sirsnīgu paldies ikvienam, kurš atsaucās aicinājumam un sniedza savu atbalstu Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļai!

Labdarības akcijas Saulainas dienas patronese visas akcijas norises laikā bija Valsts prezidenta kundze Dace Seisuma, kura piedalījās un savu atbalstu sniedza neskaitāmos akcijas ietvaros organizētajos pasākumos līdzekļu piesaistīšanai. „Man ir liels gandarījums un prieks, ka ir pagājis tikai pusotrs gads kopš tika uzsākts BSF organizētais projekts ar mērķi vākt līdzekļus Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas rekonstrukcijai, kas šodien noslēdzas. Es ļoti pateicos visiem šī projekta atbalstītājiem, kas ne tikai ziedoja līdzekļus, bet arī savu laiku un enerģiju, lai iepriecinātu un atbalstītu mazos un lielos Hematoonkoloģijas nodaļas pacientus visa projekta garumā. Īpašs paldies Bērnu slimnīcas fondam par uzņēmību un lielo cīņas sparu šī un iepriekšējo projektu realizācijā, un ļoti ceru, ka drīz mēs varēsim apskatīt jaunās, rekonstruētās Hematoonkoloģijas nodaļas telpas,” atzina Dace Seisuma.

Veikalu Rimi un Supernetto klienti bija tie, kuri uzsāka ziedojumu vākšanu Hematoonkoloģijas nodaļai un tieši ar ziedojumu kastītēm šajos veikalos akcija noslēdzas. „Bērnu slimnīca ir centrālā vieta, kur ar dažādām veselības problēmām nonāk bērni no visas Latvijas, tāpēc nav pieļaujams, ka kāda no tās ēkām būtu nepiemērotā stāvoklī un apgrūtinātu ārstēšanās procesu. Jau iepriekš esam Bērnu slimnīcai palīdzējuši īstenot dažādu telpu renovāciju, tāpēc ne mirkli nešaubījāmies par iesaisti arī šajā projektā. Kopumā Rimi un Supernetto pircēji šo gadu laikā Hematoonkoloģijas nodaļas remontam ir ziedojuši teju 130 000 tūkstošus eiro, palīdzot piepildīties gan nodaļas personāla, gan mazo pacientu sapnim par jaunām, mūsdienīgām telpām," saka Rimi Latvia vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Podskočija.

A/S Dienas mediji ir bijis uzticams Bērnu slimnīcas atbalstītājs vairāk kā 12 gadu garumā un labdarības akcijas Saulainas dienas līdzorganizators. „Tikai un vienīgi rūpes par bērniem ģimenē un pēc tam rūpes par bērniem valstiski ir vienlīdzības zīme atbildībai. Mēs dzīves steigā esam sākuši egoistiski patērēt to, ko mūsu vecvecāki mums atstājuši, bet ko nākotnē lietos mūsu mazbērni? Būsim atbildīgi par nākotni.Turpināsim ziedot mūsu nākotnei!” aicināja A/S Dienas mediji valdes priekšsēdētājs Edgars Kots.

„Sirsnīgs paldies visiem, kuri atsaucās mūsu acinājumam palīdzēt Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas pacientiem! Nodaļas rekonstrukcijai nepieciešamā summa ir liela, tāpēc ļoti priecājos, ka naudiņu izdevās savākt pietiekami īsā laika posmā. Šīs nodaļas pacientiem, viņu vecākiem tas ir ļoti svarīgi, jo jaunās telpas atvieglos ilgo un grūto ārstēšanās periodu slimnīcā. Šobrīd top telpu tehniskais projekts, kurā mēs ņemam vērā bērnu un vecāku, kā arī nodaļas personāla ieteikumus un rekomendācijas, lai jaunās telpas būtu ērtas un mājīgas un vienlaikus vislabāk nodrošinātu medicīnisko aprūpi. Ziedotāji un atbalstītāji ir paveikuši ļoti vērtīgu darbu, taču mūsu darbs vēl turpinās, lai jau nākamajā gadā varētu bērniem atklāt jaunu nodaļu un arī visiem atbalstītājiem parādīt ieguldītā darba rezultātu!”atzina Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa

BKUS valdes priekšsēdētaja Anda Čakša "Jo precīzāk zinām, ko vēlamies, jo mērķi varam sasniegt ātrāk, un tam ir pierādījums - labdarības akcija Saulainas dienas. Līdz brīdim, kad vērsim jaunās nodaļas durvis vēl daudz darāmā, bet lai 10.nodaļas pacienti jau šodien atveseļotos drošākos un ērtākos apstākļos no 1. maija plānojam hematoonkoloģijas pacientu izvietošanu renovēnatajā astoņstāvu ēkā. Pacientu izvietošana balstīta uz veselības stāvokli, nepieciešamo aprūpes līmeni un infekciju kontroles ieteikumiem.. Šobrīd līdz jaunās nodaļas rekonstrukcijai veicot šīs pārmaiņas, bērniem un personālam nebūs jāmēro ceļš ārpus slimnīcas telpām, lai nokļūtu uz izmeklējumiem, kā arī viņi veseļosies ārstēšanas procesam piemērotos apstākļos. Paldies ikvienam, kurš atbalstīja Hematoonkoloģijas nodaļas rekonstrukciju."

2012.gada oktobrī Bērnu slimnīcas fonds kopā ar domubiedriem uzsāka labdarības akciju ar mērķi piesasitīt nepieciešamos līdzekļus Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas rekonstrukcijai, lai nodaļas pacienti turmpāk varētu ārstēties piemērotās, ērtās un slimību profilam atbilstošās telpās. Pusotra gada laikā, pateicoties līdzcilvēku un uzņēmumu atsaucībai, ir izdevies mērķi sasniegt! Informatīvo atbalstu akcijai sniedza Saulaino dienu līdzorganizatori un ilggadīgi atbalstītāji AS Dienas mediji, Latvijas Televīzija, Pirmais Baltijas Kanāls,radio Skonto, Rīgas Pilsētas līnijas un JCDecaux, savukārt kā ziedojumu nodaļas rekonstrukcijai akcijas informatīvo saturu un noformējumu - TV klipus un maketus veidojareklāmas aģentūra TBWA/Latvija un Film Angels studio!

Paralēli akcijas norisei notiek jauno nodaļas telpu tehniskā projekta izstrāde, lai pēc iespējas ātrāk varētu uzsākt rekonstrukcijas darbus. Telpu tehniskais projekts būs gatavs šī gada jūnijā, tāpēc konkursu par būvdarbu veikšanu ir plānots izsludināt jau šovasar ar mērķi būvdarbus uzsākt šī gada rudenī un 2015.gadā atklāt jaunās telpas Hematoonkoloģijas pacientiem.

Bildes no labdarības akcijas Saulainas dienas noslēguma pasākuma.


Populārākie raksti