Labdarības iniciatīvā “Kustība par kustību” Rimi Rīgas maratons un Bērnu slimnīcas fonds aicina ziedot bērniem ar kustību traucējumiem

05. Jūnijs, 2024
Svinīgā skrējienā 5. jūnijā – Pasaules skriešanas dienā – kopā ar bērniem ar kustību traucējumiem AB dambī tika atklāta Rimi Rīgas maratona labdarības kampaņa “Kustība par kustību”, kas tapusi sadarbībā ar Rimi, Bērnu slimnīcas fondu un Latvijas Televīziju. 

Kampaņas mērķis ir aicināt no 5. jūnija līdz 31. jūlijam ziedot bērniem ar kustību traucējumiem. Ziedot iespējams Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā un Rimi ziedojuma kastītēs. Visi saziedotie līdzekļi tiks novirzīti ortožu un ortopēdisko apavu līdzfinansēšanā, kā arī citu bērniem ar kustību traucējumiem vajadzību nodrošināšanā.

Bērnu slimnīcas fondā pēc palīdzības vēršas vecāki, kuru bērniem ir dažādi kustību traucējumi, visbiežāk atbalstu lūdzot ortožu un ortopēdisko apavu līdzfinansēšanā. Vidējā līdzfinansējuma summa vienām ortozēm ir 3000 eiro. Lai Bērnu slimnīcas fonds spētu palīdzēt nodrošināt bērniem dažāda veida ortozes, ortopēdiskos apavus, autosēdekļus, SPIO tērpus, rehabilitācijas kursus, manuālā pavadoņa vadāmus ratiņkrēslus un citas palīgierīces, kas ievērojami atvieglo pārvietošanos un dzīves kvalitāti, bet nav pilnībā valsts apmaksāti, katru gadu nepieciešami aptuveni 100 tūkstoši eiro.

"Bērniem ar kustību traucējumiem ir svarīgi saņemt ne tikai praktisko atbalstu. Kā ikvienam bērnam, arī viņiem ļoti svarīgi ir justies piederīgiem, un Rimi Rīgas maratona komanda kopā ar kuplo skrējēju saimi Latvijā viņus ir pieņēmusi kā savējos. Tikko kopā ar mūsu bērniem piedalījāmies maratonā, un visi bērni godam pievarēja jūdzes distanci un saņēma medaļas! Bija ļoti aizkustinoši redzēt, kā viņu pašu un ģimeņu neatlaidīgais darbs kopā ar līdzcilvēku palīdzību sarūpētajām jaunajām ortozēm un ratiņkrēsliem palīdz bērniem sasniegt jaunas virsotnes un piedzīvot kolosālas emocijas! Mīļš paldies Rimi Rīgas maratona komandai, Rimi un katram, kurš palīdz mūsu bērniem tikt dzīvē uz priekšu!" saka Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Lienes Dambiņa.

Rimi Rīgas maratona organizatori, kas savam mērķim – iekustināt Latviju – bijuši uzticīgi no pirmās maratona dienas, jau kopš 2019. gada visus skrējējus aicina arī atbalstīt un ziedot iniciatīvā “Kustība par kustību”, lai palīdzētu bērniem, kuriem kustību prieks ir liegts. Kopš sadarbības uzsākšanas skrējēji katru gadu Bērnu slimnīcas fondam saziedo vairākus desmitus tūkstošus.

“Apzināties, ka varam skriet, ir viens, bet apzināties, ka varam skriet un ziedot par tiem, kuri nevar, ir pavisam kas cits. Pasaules maratonu praksē ziedojumu vākšana dažādiem mērķiem ir ierasta lieta – arī Rimi Rīgas maratons šogad turpinās sniegt atbalstu cilvēkiem, skrējējiem un bērniem ar kustību traucējumiem, izvēršot iepriekšējos gados aizsākto tradīciju,”

atzīst Rimi Rīgas maratona direktors Aigars Nords.

Ziedot bērniem ar kustību traucējumiem iespējams:

  • Ziedojumu kastītēs Rimi veikalos;
  • Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā;
  • Ziedo ar savu Mans Rimi naudas uzkrājumu
  • Rimi Rīgas maratona reģistrācijas profilā, reģistrējoties jebkurai distancei 2025. gada maratonam (no 18. jūnija).

Labdarības iniciatīvu atklāj Pasaules skriešanas dienā

Labdarības iniciatīvu “Kustība par kustību” Rimi Rīgas maratons un Bērnu slimnīcas fonds atklāja 5. jūnijā, Pasaules skriešanas dienas rītā, AB dambī ar simbolisku skrējienu kopā ar ģimenēm, kurās aug bērni ar kustību traucējumiem.

Uz skrējienu bija ieradusies arī Praškeviču ģimene ar dvīņiem Edžu un Tomu, kuri kļuvuši par iniciatīvas vēstnešiem. Brāļiem ir 11 gadi un kustība ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, par ko rūpējas abu mamma. Tikko Edžus un Toms jau trešo gadu pēc kārtas pieveica DPD jūdzi Rimi Rīgas maratonā, kas sagādāja neviltotu prieku par godam nopelnītajām medaļām.

“Esam kļuvuši par šīs iniciatīvas vēstnešiem, lai parādītu to, ka esam gatavi strādāt un darīt. Ne vienmēr, ja dzīve piespiež būt mazkustīgam, tādam arī jābūt. Tu vari rast veidu, kā būt aktīvam, piedalīties un pielāgoties dzīvei,” uzskata dvīņu mamma Jana Praškeviča.

Labdarības iniciatīvu ”Kustību par kustību” atbalsta Rimi Rīgas maratons, Bērnu slimnīcas fonds, Rimi un Latvijas Televīzija.


Populārākie raksti