Lai sirdsmāsiņām būtu vairāk «paldies»

14. Janvāris, 2014

Laikraksta Diena un Rietumu bankas labdarības fonda akcija Meklējam sirdsmāsiņu notika jau ceturto reizi, un tas ir apliecinājums, ka pasākums ir vajadzīgs gan māsiņām, gan arī viņu pacientiem.

Trīs mēnešos par bērnu māsām saņemti vairāk nekā 7500 balsojumu. Pacienti un viņu ģimenes locekļi, draugi, tuvinieki un atbalstītāji balsoja gan slimnīcu nodaļās, gan īpašā akcijas vietnē portālā Diena.lv. Laureātes noteica, apkopojot balsojumus. Šogad no 22 Latvijas slimnīcām tika nosauktas 860 māsiņas, kuras ir pelnījušas īpašus paldies, bet 30 māsiņas tika suminātas svinīgā ceremonijā. Kamēr sirdsmāsiņas apbalvošanas dienā - pagājušo ceturtdien - devās uz svinībām Rīgā Valsts prezidenta rezidencē Melngalvju namā, uz Latvijas slimnīcu nodaļām, kurās strādā bērnu māsiņas, ceļoja svētku kliņģeri - pateicība visām māsiņām par sirsnību un rūpēm.

Lielākā daļa no gardajiem sveicieniem bija uzņēmuma Rimi Latvia dāvana. Uzņēmums šogad akcijā Meklējam sirdsmāsiņu iesaistījās pirmo reizi, aicinot būt aktīviem un balsot par bērnu māsiņām. «Projekts Meklējam sirdsmāsiņas ir guvis ārkārtīgi lielu pacientu atsaucību, saņemti neskaitāmi paldies, un tas ir tikai likumsakarīgi, jo šādā veidā mēs vismaz daļēji varam pateikties tām iejūtīgajām un iedvesmojošajām sirdsmāsiņām, bez kuru klātbūtnes nebūtu iespējama bērniņu pilnvērtīga atveseļošanās,» par balsojumiem priecājas Rimi Latvia vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Podskočija.
«Darbs, kas ikdienā jāveic bērnu māsiņām, ir vārdos grūti aprakstāms - ir jābūt lielai drosmei, pacietībai, spēkam, ticībai un degsmei, lai ne tikai katru dienu rūpētos par slimo bērniņu, bet arī sniegtu palīdzīgu roku un atbalstu viņu vecākiem. Un, protams, visam pa vidu - humors un neizsīkstoša enerģija, kas ikkatram uzlabo omu pat tādās reizēs, kad smieties nemaz negribas,» atzīst L. Podskočija.
Pacienti aizpildīja anketas, rakstīja arī vēstules, ko rotāja ar sirsniņām, balsošanas kastītēs slimnīcu nodaļās iemeta arī zīmējumus.
Ērika no Rēzeknes novada Mākoņkalna rakstīja: «Mēs paldies sakām bērnu nodaļas medmāsai Inārai. Pirms trim gadiem ārstējos no pneimonijas intensīvajā terapijā, un mums palīdzēja atlabt cienījamā Ināra.» Šie sirsnīgie vārdi adresēti bērnu māsai Inārai Filipenko. «Šajā nodaļā nevar strādāt, ja neesi īsts profesionālis medicīnā,» par Vidzemes slimnīcas māsiņām raksta Loretas mamma Santa.
«Paldies» nekad nevar būt par daudz! Kā atgriezeniskā saite akcijas aktīvākajiem balsotājiem tiek izteikta pateicība no Rimi. Pēc akcijas noslēguma starp balsotājiem izlozēja 20 Rimi balvas - dāvanu kartes 30 eiro vērtībā. 20 Rimi dāvanu karšu ieguvēji ir noteikti - pa četriem katrā Latvijas reģionā un četri Rīgā.
 

Dāvanu karšu laimētāji:

Kurzemē:
Maija Stirna
Daiva Šengelija
Sigita Bukovska
Rinalds Roberts Ruiķis

Latgalē:
Mārtiņš Turlo
Biruta Orasa
Iveta Solima
Ortija Drabēka

Rīgā:
Inese Akmentiņa
Lāsma Krūmiņliepa
Līga Ķibilde
Egits Adamovičs

Vidzemē:
Vita Zirnīte
Arta Gudre
Raimonda Rūsa
Ainārs Adlers

Zemgalē:
Santa Trokša
Violeta Ragucka-Ragovska
Natālija Ivanova
Beāte Jaundzema


Populārākie raksti