Laiks mudināja mainīt profesiju

11. Janvāris, 2021
Gatis Valainis uzsāka darbu Rimi par pārdevēju-kasieri brīdī, kad tapis skaidrs – pandēmijas dēļ kultūras projektu vadības sfērā viņam darba vairs kādu laiku nebūs.

Pievienošanās Rimi kolektīvam sniegusi Gatim tik nepieciešamo finansiālo stabilitāti un sociālās garantijas, kas bijis īpaši svarīgi brīdī, kad zaudēts iepriekšējais ienākumu avots. “Aizvien tuvāk nāca dažādu rēķinu samaksas termiņš, un apziņa, ka šos maksājumus taču neviens neatcels, radīja satraukumu,” pagājušo pavasari atceras Gatis. “Piedāvātās darba iespējas Rimi šo spriedzi mazināja. Tas bija piemērots risinājums.”

Kāda ir tava iepriekšējā darba pieredze?

Kultūras sfērā darbojos kā brīvprātīgais koordinators dažādos lielos un mazos festivālos – sākot ar Positivus, un beidzot ar Staro Rīga. Tāpat arī kā brīvprātīgais koordinators strādāju fondā Nāc līdzās!, kurš sniedz iespēju parādīt savus talantus bērniem ar īpašām vajadzībām. Pēdējā periodā uz noteiktu laiku biju projekta vadītāja asistents labi zināmā valsts kultūras organizācijā.

Tomēr man ir arī iepriekšēja darba pieredze tirdzniecībā. Pirms vairākiem gadiem biju strādājis Rimi Jelgava par kasieri – pārdevēju. Toreiz man bija iespēja gūt ieskatu gandrīz visu veikala nodaļu darbā, par ko savam pirmajam veikalam tagad esmu ļoti pateicīgs.

Cik svarīga loma tavā dzīvē ir finansiālai neatkarībai?

Tas man ir ļoti būtiski. Mans un manu vecāku redzējums par manu nākotnes nodarbošanos vienmēr ir bijis atšķirīgs, tādēļ pelnīt un nodrošināt sevi pašam man bez visa ir arī tāds kā pašapliecināšanās jautājums. Labi, ka tādu iespēju esmu ieguvis arī šajos krīzes apstākļos, kad problēmas ar darbu ir daudziem.

Kādēļ šajā reizē izvēlējies darbu kasē, kur iepriekšēja pieredze Tev bija minimāla?

Biju aizsūtījis savu pieteikumu uz vairākām Rimi Alfa izsludinātajām vakancēm un arī saņēmu vairākus darba piedāvājumus. Kad man piezvanīja servisa vadītāja Vineta, kura ir galvenais cilvēks Rimi Alfa kasu sektorā, jau telefonsarunā šķita ka mums, strādājot vienā komandā, varētu izveidoties laba savstarpēja saprašanās. Mana nojauta mani nepievīla. Esmu priecīgs par savu izvēli un iespēju strādāt kopā ar saviem kolēģiem – citiem Rimi Alfa kasieriem.

Kā tev izdevās apgūt kasiera amata prasmes?

Lai sniegtu iespēju labāk iejusties un iemācīties kasiera darbu, man tika norīkots palīgā mentors. Es tomēr vēlējos jaunās iemaņas apgūt maksimāli patstāvīgi – ticēju, ka tas man būs pa spēkam. Esmu priecīgs, ka kolēģi man uzticējās, ļāva uzņemties iniciatīvu un darboties. Tagad varu teikt, ka apgūt kasiera darba tehniskās iemaņas nav sarežģīti, tomēr ikdienā ļoti palīdz veikala sortimenta pārzināšana. Mana pieredze liecina, ka šajā ziņā lielākais izaicinājums ir nevis augļu un dārzeņu sortiments, bet gan – saldumi un dažādi cepumi.

Vai šī pirmā darba gada laikā tev ir bijusi iespēja arī apkalpot pircējus citās kases sektora zonās, piemēram, pašapkalpošanās kasēs vai infocentrā?

Jā. Esmu jau paguvis pastrādāt visās frontēs. Darbs infocentrā man ir tīri labi iepaticies. Tomēr vislabprātāk apkalpoju pircējus tieši parastajās kasēs.

Kādi šobrīd ir lielākie ikdienas izaicinājumi kasiera darbā Rimi?

Ir jāprot saprasties ar cilvēkiem, šķiet, labāk, nekā jebkad iepriekš. Pircēji, tāpat kā mēs visi, ir apkārtējās situācijas nogurdināti. Daudzi ir lielā spriedzē, zaudējuši kādreizējos ienākumus, un tas no kasieriem prasa izpratni un pacietību vislielākajā mērā. Uzskatu, ka sabiedrībai būtu vairāk jāstāsta, ka arī veikalu darbinieki, tāpat kā mediķi, šobrīd atrodas frontes pirmajās līnijās. To biežāk varētu atgādināt gan valsts amatpersonas, gan žurnālisti.


Populārākie raksti