Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu diena jau sestdien – svarīga informācija vecākiem

11. Maijs, 2016
 

Jau šo sestdien no plkst. 10.00 līdz 16.00 11. novembra krastmalā norisināsies viens no lielākajiem bērnu sporta pasākumiem šogad – Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu diena. Dalībai skriešanas trasītēs ir pieteikti jau vairāk nekā 6000 mazie skrējēji. Lai Rimi Bērnu dienas apmeklējums sagādātu pozitīvas emocijas, esam apkopojuši svarīgu informāciju vecākiem un bērniem, kas jāņem vērā, apmeklējot pasākumu.

Drošība pirmajā vietā
Pirms došanās uz Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu dienu uzmanīgi izpētiet starta aploksnes saturu, kur atrodams ne vien skrējēja numurs un programma, bet arī drošības aproce bērnam. Uz tās ir paredzēta vieta, kur vecāki var uzrakstīt savu vārdu, uzvārdu un telefona numuru. Aproce ir noteikti jāaizpilda vēl pirms došanās uz pasākumu, lai gadījumā, ja bērns ir apmaldījies, kāds pieaugušais var palīdzēs atrast ceļu pie vecākiem. Tāpat pirms došanās uz pasākumu izrunājiet ar bērnu, ka gadījumā, ja tomēr ir sanācis apmaldīties, jūs tiekaties pie Rimi Bērnu dienas informācijas telts ar nosaukumu Tikšanās vieta, ko  noteikti atpazīsiet pēc lielā, baltā balona ar uzrakstu Nāc Ārā. Taču, lai šāda situāciju nenotiktu, paturiet savu bērnu redzeslokā un neatstājiet vienu bez uzraudzības.

Iesildīšanās vingrinājumiem būt!
“Lai pirms sportošanas sagatavotu ķermeni un mazinātu traumu risku sporta nodarbību laikā, gan lieliem, gan maziem vienmēr iesaku iesildīties. Tas aizņem vien piecas minūtes, taču ķermenis būs pateicīgs. Iesildīšanās jāveic, sākot no ķermeņa augšdaļas, īpašu uzmanību pievēršot gan locītavām, gan roku un kāju muskuļiem,” stāsta Rimi sporta treneris Kārlis Birmanis. Vienlīdz svarīga pēc sporta ir arī atsildīšanās. Tā nomierina ķermeni un paātrina tā atjaunošanos pēc fiziskās slodzes, kas ir īpaši svarīgi bērniem, lai nākamajā dienā nesāpētu kājas, mugura un nezustu vēlme sportot.

Nenokavēt startu!
Starti visās bezmaksas distancēs sāksies jau plkst. 10.00 un ilgs visas dienas garumā līdz pat plkst. 14.00, pēdējais starts trasītēs tiks dots plkst. 13.50. Izskriet trasītēs paspēs visi, kas būs pieteikušies, tāpēc aicinām izvēlēties sev ērtāko starta laiku gan no rīta, gan pēcpusdienā. Taču arī pēc Rimi Bērnu dienas trasīšu slēgšanas pārējās krastmalā esošās aktivitātes strādās līdz plkst. 16.00. Ģimeņu skrējienam starts tiks dots plkst. 15.00.

Visu dienu, arī pēc Rimi Bērnu dienas pēdējiem startiem, līdz pat plkst. 16.00 apmeklētājiem būs iespēja baudīt īpaši interesantu un daudzveidīgu programmu. Uz skatuves mazos apmeklētājus priecēs iecienītās grupas un dziedātāji, tajā skaitā vokālā studija Kukaiņi un Ainārs Ančevskis, vokālā studija Knīpas un Knauķi, bērnu popgrupa Podziņas, bērnu un jauniešu vokālais ansamblis Kolibri, Lienes Šomases bērnu un jauniešu radošās studijas dziedošie audzēkņi un Madara Grēgere, vokālās studijas Tev un man audzēkņi. 

Savukārt krastmalā varēs satikties ar iemīļotākajiem multfilmu varoņiem. Piemēram, ar Loti no Izgudrotāju ciema, kā arī paciemoties Ucipuci mājās, kur varēs spēlēt teātri. Mazajām dāmām iesakām apmeklēt Ledus princešu valstību, kur varēs darināt princešu kronīšus, pucēties un atkausēt ledus sirdi, savukārt zinātkāriem patiks Mazo izgudrotāju mājā Mēness aptiekas Mazais farmaceits, kur sadarbībā ar Laboratorium bērni varēs iepazīt dabaszinātnes. Tāpat bērniem būs iespēja izmēģināt spēkus jaunos un interesantos sporta veidos.

Par Rimi Bērnu dienu:
Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu dienas tradīcija tika aizsākta 2013. gadā, dienu pirms galvenajiem startiem uz simboliskiem skrējieniem aicinot pašus mazākos dalībniekus. Pasākuma mērķis ir panākt, ka paši mazākie Latvijas iedzīvotāji dod priekšroku aktīvam dzīvesveidam un veselīgai pārtikai. 2015. gadā skrējieni pirmo reizi notika 11. novembra krastmalā, kopā pulcējot jau 7 400 dalībnieku līdz 12 gadu vecumam. Rimi Bērnu dienas patrons un galvenais atbalstītājs ir Rimi Latvia.


Populārākie raksti