Lattelecom Rīgas maratons

28. Marts, 2017

Baltijas valstīs lielākie skriešanas svētki, Lattelecom Rīgas maratons, šogad priecēs ar izvērstu un bagātu programmu visas nedēļas nogales garumā 13. - 14. maijā – tā 28.marta preses konferencē Rīgas Domē informēja Lattelecom Rīgas maratona organizatori un partneri – Lattelecom un Rimi. Preses konferencē piedalījās Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Lattelecom Rīgas maratona vadītājs Aigars Nords un maratona partneri – Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis un Rimi bērnu dienas vēstneši Justs Munics un Klāvs Smildziņš.
Eksporta potenciāls un ietekme uz Rīgas un Latvijas ekonomiku.


“Šogad, tāpat kā pērn, Lattelecom Rīgas maratons būs pilsētas svētki nedēļas nogales garumā ne tikai skrējējiem, bet visiem rīdziniekiem un pilsētas viesiem. Pēdējos gados īstenotā divu dienu programma ir sevi lieliski apliecinājusi - pērn maratons pulcēja 33 000 dalībnieku, t.sk. 8000 bērnu Rimi Bērnu dienā sestdienā.  Sagaidām, ka arī šogad dalībnieku skaits Baltijas lielākajos skriešanas svētkos pārsniegs 30 000. Lattelecom Rīgas maratonam ir nozīmīga eksporta un ekonomikas veicināšanas jauda. Ārvalstu maratona tūristi pērn uz maratonu ieradās no 69 valstīm, ārvalstu dalībnieku skaitam pārsniedzot 3000, kā arī katram dalībniekam Rīgā ierodoties ar vidēji vismaz 1,5 līdzjutēju, kuri Rīgā uzturas vismaz 3 naktis. Ikviens Rīgas iedzīvotājs un viesis ir aicināts 13. un 14. maijā baudīt unikālu Rīgas atmosfēru, kā arī aktīvi atbalstīt skrējējus pilsētas ielās,” komentē Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.


Lattelecom atbalsts skrējējiem un līdzjutējiem.
Pasākuma galvenais partneris Lattelecom līdz ar pasākuma tehnisko nodrošinājumu ir sarūpējis jaunumus gan maratona dalībniekiem trasē, gan līdzjutējiem televīzijas un viedtālruņu ekrānos.

“Skriešana vienlaikus paņem enerģiju un to sniedz, tādēļ aicinām līdzjutējus just līdzi dalībniekiem gan trasē, gan pie TV ekrāniem. Lattelecom tet enerģijas punktos trasē skrējēji un līdzjutēji varēs savstarpēji apmainīties ar enerģijas devu. Turklāt jau šobrīd kanālā 360TV, kas pieejams Lattelecom televīzijā un mobilajā lietotnē Shortcut, var vērot īsās iknedēļas sērijas ar gatavošanās posma padomiem un iedvesmas stāstiem. Maratona dienā, 14. maijā, septiņu stundu garumā būs iespēja sekot līdzi pasākuma tiešraidei – gan labākajiem kadriem no trases, gan līderu finiša mirkļiem, gan ekspertu intervijām un spilgtākajām emocijām no 11. novembra krastmalas,” stāsta Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.


10 000 dalībnieku Rimi Bērnu dienā.


Plašo divu dienu programmu jau tradicionāli sestdienas rītā atklās Rimi Bērnu diena. Šogad skriešanas svētki mazajiem gaidāmi iespaidīgāki un centrālāki, saglabājot labāko no pagājušā gada – īsos skrējienus un aktivitātes Krastmalā, kurās varēs startēt pilnīgi bez maksas, kā arī ieviešot virkni jaunumus un aizraujošas, izzinošas aktivitātes. Ikviens mazais kopā ar draugiem un ģimeni ir aicināti ņemt dalību arī garākajā Rimi Bērnu dienas distancē – Ģimeņu skrējienā 3,6 km garā trasē Rīgas centrā. Dalībnieku skaitam Rimi Bērnu dienas skrējienos krastmalā un Ģimeņu skrējienā noteikts limits - 10 000 dalībnieku.


"Jau trešo gadu aicinot bērnus piedalīties Rimi Bērnu dienā, mēs cenšamies viņus iedvesmot ne vien dalībai šīs dienas skrējienos, bet arī aktīvam un veselīgam dzīvesveidam ik dienu. Tieši tāpēc papildus skriešanas distancēm organizējam daudzējādas sportiskas aktivitātes. Šogad iesim vēl vienu solīti uz priekšu – bērniem un  ģimenēm 13. maijā krastmalā būs iespēja satikt septiņus programmas Rimi Bērniem ekspertus, kuri ikdienā rūpējas par Latvijas bērnu prieku un veselību. Kopā ar programmas ekspertiem ikviens dalībnieks varēs veikt dažādus izglītojošus uzdevumus un saņemt padomus veselīgam dzīvesveidam," stāsta Inga Bite, SIA Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja.


Latvijas čempionāts maratonā Rīgā un Latvijas skolu kauss
2017. gadā Lattelecom Rīgas maratona ietvaros norisināsies Latvijas čempionāts maratonā, kas pirmo reizi čempionāta vēsturē norisināsies Starptautiskās vieglatlētikas federācijas (IAAF) Bronze Label kvalitātes zīmē. Lattelecom Rīgas maratons jau sesto gadu pēc kārtas izpildījis nepieciešamās prasības, lai saņemtu prestižo apbalvojumu, kas 2017. gadā tika piešķirts vien 40 labākajiem maratoniem pasaulē.


Zīmīgi, ka Latvijas čempionāts atgriežas Rīgā - pirmais Latvijas čempionāts maratonā norisinājās 1927. gada augustā Rīgā, un 2017. gada Lattelecom Rīgas maratons iezīmēs 90. gadadienu kopš pirmā medaļu komplekta sadalījuma. 2017. gadā par Latvijas čempiona titulu un līdz šim lielāko balvu fondu čempionāta pastāvēšanas vēsturē Latvijas spēcīgākie maratonisti cīnīsies Rīgas ielās. Kopumā Latvijas skrējējiem tiks sadalīti 19 000 EUR, ja tiks sasniegti augstvērtīgi rezultāti.


Domājot par jauno skrējēju un maratonistu paaudzi, kā arī iespējām skriešanas svētkus padarīt pieejamus ikvienam, Lattelecom Rīgas maratons sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un Latvijas Sporta federāciju padomi aicina skolas un skolēnus no visas Latvijas sacensties Latvijas Skolu kausā. Kausa izcīņas ietvaros 2500 bērniem būs iespēja piedalīties Lattelecom Rīgas maratonā 6km distancē 14. maijā vai Rimi Bērnu dienas Ģimeņu skrējienā 13. maijā par pazeminātu dalības maksu – 1,50 EUR, izcīnot Latvijas skolu kausu un atsaucīgākajiem skolotājiem saņemot naudas prēmijas.


Oficiālais krekls un medaļa


Zīmējums, kas rotā Lattelecom Rīgas maratona 2017. gada oficiālo adidas skriešanas kreklu, ir Raimonda Staprāna (dz. 1926) interpretācija par vienu no mākslinieka spilgtākajām Latvijas 1. brīvvalsts laika atmiņām (kad Raimonds Staprāns bija pavisam jauns). Kāds arheologu izrakts ornaments, kas izrakumu vietai par godu nosaukts par Kursas krustu, Staprānam palicis prātā un paticis gan ar formu, gan dizainu. Pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados Staprāns, vienkāršojot un modernizējot formu, uz Kursas krusta pamata izveidojis kakla rotu. Lattelecom Rīgas maratona 2017. gada krekla dizainā ietverts vēlreiz modernizēts un vienkāršots kakla rotas zīmējums. Raimonds Staprāns (1926) ir dramaturgs un viens no nedaudzajiem latviešu māksliniekiem, kura darbiem izdevies ielauzties pasaules vadošajās mākslas galerijās, muzejos un privātkolekcijās.


Jaunās medaļas autors, savukārt, ir Visvaldis Asaris, kurš medaļu veidojis, atspoguļojot Rīgas pilsētas ainavu un medaļas puses simboliski iedalot senās un jaunās Rīgas laikos. Visvaldis Asaris ir grafiskā dizaina autors Latvijas Bankas 2014. gadā izlaistai piemiņas monētai, kas prestižajā konkursā Pasaules gada monēta savā kategorijā atzīta par pasaulē labāko. Kā ierasts, Lattelecom Rīgas maratonā medaļas saņems pilnīgi visi finišētāji, Rimi bērnu dienas, Ģimeņu skrējiena un 6km distances dalībniekiem simboliski saņemot vieglākās un izmēros mazākās, savukārt maratona distances dalībniekiem - smagākās un izmēros iespaidīgākās medaļas.


Reģistrācija


27. Lattelecom Rīgas maratonā, kas šogad norisināsies 13. - 14. maijā, rīdzinieki un pilsētas viesi varēs izvēlēties saviem spēkiem un noskaņojumam atbilstošāko distanci - maratonu (42,195 km), pusmaratonu (21,0975 km), 10 km, 6 km vai Rimi Bērnu dienas īsās distances un Ģimeņu skrējienu, 3,6 km garu skrējienu pilsētas centrā, kas norisināsies sestdienā, 13. maijā.
Reģistrēties visām distancēm, t.sk. Rimi bērnu dienas distancēm un Ģimeņu skrējienam, iespējams Lattelecom Rīgas maratona mājaslapā - www.lattelecomrigasmaratons.lv, kā arī Sportland veikalos visā Latvijā. Reģistrācija turpināsies līdz pat pasākumam, bet, tuvojoties maratonam, dalības maksa pakāpeniski paaugstināsies. Patlaban reģistrējušies jau vairāk nekā 10 500 dalībnieku no 48 pasaules valstīm.


Populārākie raksti

Piedalies Lielajā talkā!
14. Aprīlis, 2024