Latvijas iedzīvotāji kartupeļus uzturā lieto divas reizes vairāk nekā makaronus, rīsus un griķus

29. Maijs, 2012

Latvijas iedzīvotāji joprojām ir izteikti kartupeļu cienītāji – to pārdošanas apjomi pērn Rimi veikalos ir bijuši gandrīz divas reizes lielāki nekā tādiem graudaugu produktiem kā makaroni, rīsi un griķi kopā. Pēdējo gadu laikā Latvijas iedzīvotāji ļoti iecienījuši arī dažāda veida makaronus, tos savām maltītēm izvēloties divas reizes biežāk nekā rīsus. Savukārt vismazāk uzturā tiek lietoti griķi, to pārdošanas apjomi ir 6 reizes mazāki par pārdoto makaronu daudzumu.

Analizējot šīs trīs graudaugu produktu grupas atsevišķi, to pārdošanas apjomi Rimi veikalos veido proporciju 60% (makaroni) pret 30% (rīsi) un 10% (griķi). Pēdējo divu gadu laikā ievērojami – teju par 20% – palielinājies rīsu patēriņš, piedzīvojot visstraujāko kāpumu graudaugu segmentā. Tāpat iedzīvotāji aizvien biežāk savām maltītēm izvēlas griķus – aizvadītajā gadā griķu pārdošanas apjomi Rimi veikalos pieauguši teju desmit reizes. To varam skaidrot ar faktu, ka pēc straujā cenu pieauguma, kas sākās 2010. gada rudenī un bija vērojams arī 2011. gada sākumā, pēdējā gada laikā griķi atkal kļuvuši ievērojami lētāki. Savukārt makaronu, kas ir otri iecienātākie produkti pamatēdienu gatavošanā, patēriņš pērn saglabājies tikpat augsts kā 2010. gadā.

Iegādājoties dažādus graudaugus, pircēji priekšroku dod Latvijā ražotajai produkcijai – iecienītākie graudaugi Rimi pircēju vidū ir Valdo un Dobeles Dzirnavnieks zīmola rīsi un griķi. Turklāt, novērtējot cenas un kvalitātes attiecību, pircēji labprāt izvēlas arī Rimi preču zīmes produkciju – gan rīsus, gan griķus un makaronus. No ārvalstu ražotās produkcijas izteikts līderis ir makaroni Italpasta, tāpat pieaug pircēju interese pēc premium kvalitātes makaroniem – De Cecco, Barilla.

Kopš šī gada sākuma Rimi sācis tirgot arī speciālo formu olu makaronus Alb gold, kā arī pilngraudu makaronus Grand Mere, kurus atzinīgi novērtējuši arī klienti un labprāt iekļauj savos pirkumu grozos. Tāpat, nodrošinot izvēles iespējas, Rimi piedāvā iespēju iegādāties arī ekonomiskā segmenta produkciju – pavisam nesen veikalu plauktus papildinājuši Dobeles Dzirnavnieks pašmāju ražotie makaroni Presto. Turklāt tuvākā mēneša laikā pircējiem būs iespēja iegādāties vēl sešu veidu jaunos Dobeles Dzirnavnieks ražotos makaronus.

„Prieks, ka Rimi klienti nebaidās eksperimentēt ar jaunām garšām un labprāt savām maltītēm izmēģina jaunus, neierastus produktus. Tieši tāpēc viena no mūsu prioritātēm ir regulāra sortimenta paplašināšana. Turklāt, iedvesmojot pircējus jaunu ēdienu un produktu izmēģināšanai, piedāvājam tiem arī dažādas populāru pavāru sarūpētas receptes, kuras bez maksas pieejamas Rimi veikalos visā Latvijā. Tās ir labs palīgs ēdiena gatavošanā gan svētkos, gan ikdienā, kā arī palīdz rast iedvesmu un dod padomu, ko likt galdā dažādos tematiskos pasākumos,” stāsta Zane Eniņa, Rimi mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja.


Populārākie raksti