Latvijas iedzīvotāji saldumus gatavo arvien biežāk

22. Augusts, 2016
      

Arvien vairāk cilvēku, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pievēršas saldumu gatavošanai un kūku cepšanai mājas apstākļos. Līdz ar Latvijas iedzīvotāju pieaugošo interesi par veselīgo dzīvesveidu, vislielākais pieprasījums saldumu vidū ir vērojams tieši augļu desertiem, ko savās mājās mēdz gatavot 40% saimnieču, kas ir par 12 % vairāk nekā pērn, noskaidrots Rimi Latvia un SKDS šogad veiktajā iedzīvotāju ēšanas ieradumu pētījumā.

Arī šogad vispopulārākā salduma titulu iedzīvotāju vidū izpelnījās plātsmaizes, kas ir iecienītas to vienkāršās receptūras un pieejamo sastāvdaļu dēļ. Turklāt tās vienlīdz daudz gatavo gan sievietes, gan vīrieši. Iemīļotāko saldumu vidū ir arī pēdējos gados popularitāti guvušie mafini. Arī tos iedzīvotāji sāka gatavot vairāk. “Kulinārija ir sava veida modes lieta, arvien vairāki cilvēki pievēršas ēst gatavošanai, dažādu portālu un sociālo tīklu lietotāju iedvesmoti. Arī mafini un kapkeiki ir pēdējo gadu modes lieta. Tieši tāpēc tos vairāk cep tieši jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem, bet vecāka gada gājuma cilvēki jau stipri mazāk,” komentē Normunds Baranovskis, Rimi gardēžu komandas šefpavārs.

Līdzīgi kā ar mafinu gatavošanu, arī eksperimentiem virtuvē labprātāk nododas jaunāki cilvēki vecumā no 18 līdz 34 gadiem, turklāt jauno garšu meklētāji biežāk ir sastopami tieši Zemgalē un Latgalē. Iedzīvotāju tieksmi pēc eksperimentiem izskaidro arī tas, ka gandrīz puse jeb 48% iedzīvotāju meklē receptes internetā. Savukārt trešdaļa iedzīvotāju gatavo ēdienus pēc mantotām dzimtas receptēm.

Lai aicinātu Latvijas iedzīvotājus dalīties ar paaudzēs lolotām, kā arī pašu izgudrotām kūku receptēm un sagādātu Latvijai skaistu dāvanu simtgadē, ikviens ir aicināts iesaistīties grāmatas 100 kūkas un viena svecīte tapšanā, ko gatavo Signe Meirāne kopā ar Rimi. Tajā tiks apkopotas 100 gardāko kūku receptes no visas Latvijas, un grāmata tiks prezentēta 2018. gadā, svinot Latvijas simtgadi. Ikviens, kas vēlas dalīties ar savu recepti, ir aicināts iesūtīt to portālā www.gardezi.lv. Receptei jāpievieno fotogrāfijas ar kūkas gala rezultātu, kā arī pamatojums, kādēļ šī kūka ir cienīga iekļūt Latvijas mantojumu grāmatā 100 kūkas un 1 svecīte.


Populārākie raksti