Latvijas olimpieši un Rimi Gardēži vienojas Spēka piknikā

06. Jūlijs, 2021
Gatavojoties Tokijas Olimpiskajām spēlēm, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) 5. jūlijā prezentēja mūsu valsts Olimpisko komandu un atklāja, ka karoga nesējs būs Agnis Čavars.

Bet paši sportisti pieņēma Rimi Gardēžu izaicinājumu un izmēģināja spēkus īpašā Spēka piknikā, pārbaudot komandas garu mazāk ierastā sporta disciplīnā – veselīgu uzkodu gatavošanā.
Rimi un LOK vieno draudzība jau vairāku gadu garumā – Rimi atbalsta projektu “Sporto visa klase” un šogad Tokijas Olimpisko spēļu gaidās ir kļuvis arī par Olimpiskās komandas iedvesmotāju.

“Šīs ciešās un noturīgās sadarbības pamatā ir mūsu kopīgās vērtības – rūpes par aktīvu ikdienu, atbildīgām izvēlēm un veselīgu sabiedrību, kas ir kvalitatīvas dzīves pamats. Rimi ir uzticams atbalsts un vienmēr būs blakus, lai palīdzētu izdarīt veselīgākas izvēles neatkarīgi no tā, vai dodaties pretī savam pirmajam olimpiskajam zeltam, vai cenšaties sākt veselīgāk ēst, dzert vairāk ūdens vai atvēlēt vairāk laika pastaigām svaigā gaisā. Latvijas olimpiešiem novēlam izturību un pārliecību, ka tieši viens mazs solis var izšķirt visu – un ka šis solis viņiem ir pa spēkam arī tad, kad šķiet, ka spēki galā!” uzsver Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers.

Arī LOK prezidents Žoržs Tikmers norāda – Rimi un LOK vieno kopīgs mērķis – veselīgāka sabiedrība, kur cieņā ir sports, fiziskas aktivitātes svaigā gaisā un veselīgs dzīvesveids: “Mums izveidojusies cieša draudzība jau vairāku gadu garumā, kopā tuvojoties kopīgajam mērķim – izglītot un iedvesmot sabiedrību ar dažādām aktivitātēm un savu piemēru. Sports – tā ir iespēja sevi pilnveidot, tāpat kā rakstura stiprināšana, veidojot jaunus, labākus paradumus ikdienā, piemēram, izvēloties veselīgu uzturu cukurotu našķu vietā. Gan vienam, gan otram vajadzīgs gribasspēks un rakstura stingrība, taču abi ved pie lieliskiem rezultātiem.”

Lai pārliecinātos, cik svarīgs mērķa sasniegšanā ir komandas darbs, Latvijas Olimpiskās komandas sportistus un viņu trenerus uz izmēģinājuma sacensībām aicināja Rimi Gardēži īpašā disciplīnā – Spēka piknikā. 

“Ne velti vecmāmiņas uztraucas, ja “bērns neko neēd” – viņu dzīves pieredze rāda, ka kārtīgs ēdiens ir kārtīgas veselības pamatu pamats! Un uz sportistiem tas attiecas divtik. Rimi Gardēžu komanda bija rūpīgi gatavojusies, lai šodien kopā ar Olimpisko komandu pagatavotu veselīgas un gardas uzkodas un dzērienus. Ceru, ka mūsu kopīgie centieni un sportistu lieliskie rezultāti, īsā laikā apgūstot jaunas receptes, iedvesmos viņus lieliem panākumiem jomā, kurai viņi veltījuši gadiem ilgus neatlaidīgus treniņus!” saka Rimi Gardēdis Mārtiņš Sirmais.


Spēka piknikā Rimi Gardēžu Edgara Sandera, Lienes Zemītes, Mārtiņa Sirmā, Ilmāra Munkevica un Normunda Baranovska vadībā tapa mini tortiljas ar ābolu sulā sautētām sēnēm, melnajām pupiņām un dārzeņu Coleslaw salātiem, bezglutēna auzu pārslu šokolādes granola ar rabarberiem, grieķu jogurtu un zemenēm, humosa un granātābolu kraukšķi, bezalkoholiskais meža zemeņu Spritz un īsta latvieša spēka uzkoda.

Attēlus no spēka piknika skaties šeit. Izmēģini arī kādu no Spēka piknika receptēm!

MINI TORTILJA AR ĀBOLU SULĀ SAUTĒTĀM SĒNĒM, MELNAJĀM PUPIŅĀM UN DĀRZEŅU COLESLAW SALĀTIEM

Edgars Sanders; 4 porcijas; 15 min. 
Nepieciešams
250 g dažādu sēņu
100 g melno pupiņu
100 ml ābolu sulas
¼ kāposta
200 g Korejas burkānu salātu
1 zaļais ābols
2 ēd. k. majonēzes
4 mini tortiljas
20 g grauzdētu ciedru riekstu
Buntīte svaiga koriandra

Pagatavošana
Sēnes apcep brūnas, tad pievieno ābolu sulu un sautē 5 minūtes. Pievieno pupiņas un visu samaisi. Atsevišķi bļodā smalki sagriez kāpostu un ābolu, pievieno Korejas burkānus, majonēzi un kārtīgi samaisi. Tortiljas apdedzini ar virtuves degli no vienas puses. Apgriez otrādi un kārto virsū sēnes un kāpostu salātus. Pievieno riekstus un svaigu koriandru.

HUMOSA UN GRANĀTĀBOLU KRAUKŠĶI

Mārtiņš Sirmais; 4 porcijas; 15 min. 
Nepieciešams
150 g Rimi rudzu sausmaizīšu ar ķiplokiem
2 iepakojami humosa
1/4 citrona sulas
Mazliet citrona mizas
15 svaigas granātābola sēklas

Pagatavošana
Sajauc humosu ar citrona sulu un uz smalkās rīves pierīvē nedaudz citrona mizas. Masu pildi konditorejas maisā un atdzesē.  Sapildi masu kraukšķos un pasniedz ar granātāboliem

MEŽA ZEMEŅU SPRITZ

Ilmārs Munkevics; 1 dzēriens; 1 stunda 
Nepieciešams
30 ml meža zemeņu kordiāla
120 ml gāzēta ūdens
Kordiālam:
1 l ūdens
1 kg cukura
3 ēd. k. citronskābes
500 g meža zemeņu

Pagatavošana
Kordiāls: ūdeni uzkarsē un samaisi ar cukuru, līdz tas izkūst, pievieno zemenes un sablendē. Noturi pusstundu un nokās caur sietiņu. Pievieno 3 ēdamkarotes citronskābes un apmaisi. Sastāvdaļas salej garajā glāzē uz ledus un apmaisi. Dekorē ar svaigu zemeni vai pļavas ziedu.

 


Populārākie raksti