Latvijas reģionos un Rīgā izraudzīti desmit Dziesmu un deju svētku vēstneši

09. Maijs, 2018
Noslēdzoties konkursam Rīgā un Latvijas reģionos, izraudzīti pieci Dziesmu un deju svētku vēstnešu pāri – tautu meitas un tautu dēli, kas sevi uzskata par īsteniem Svētku patriotiem.

Konkursa laureāti atklās Dziesmusvētku vēstniecības Latvijas reģionu centros, kā arī ar savām Svētku fotogrāfijām pārstāvēs Zemgales, Latgales, Kurzemes, Vidzemes un Rīgas Dziesmusvētku dalībniekus katrā no vēstniecībām. Tās no 28. maija līdz 8. jūlijam darbosies ikvienā Rimi veikalā visā Latvijā.

Kā Dziesmusvētku atbalstītājs veikalu tīkls Rimi, sadarbojoties ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, izvērtējuši desmitiem vēstnešu pieteikumus un godpilnajam vēstnešu amatam izvēlējuši 10 tautu meitas un tautu dēlus, kas iesūtījuši pašus īpašākos stāstus par savu dalību Dziesmusvētkos. Rīgas reģionu pārstāvēs Uvis Dredžels un Laura Siliņa, Zemgali – Alise Dzelzkalēja un Rainers Vorslavs, Vidzemi – Jānis un Maruta Matisoni, Kurzemi – Zanda Gulbe un Gundars Zadovskis, savukārt Latgali – Raimonds Ušpelis un Sanita Greļevska. 

Zemgales vēstneši – kopā dejo gan uz skatuves, gan dzīvē
Katram no vēstnešiem Dziesmu un deju svētki saistās ar kādu īpašu atmiņu. Piemēram, Zemgales vēstneši Alise Delzkalēja un Rainers Vorslavs tieši Dziesmusvētkos atraduši viens otru un kopā dejo gan uz skatuves, gan dzīvē. Iepriekš abi jaunieši Dziesmu un deju svētkos piedalījušies atsevišķi – katrs savā kolektīvā, taču, šogad, kā paši saka, svētku un mīlestības sajūtu Dziesmusvētkos piedzīvos kopā, dejojot vienā ansamblī.

Latgales vēstneši dzied un dejo
Latgales reģiona vēstnese Sanita Greļevska Dziesmu un deju svētkos iepriekš piedalījusies tikai kā dziedātāja, bet šogad Sanita būs viena no tūkstošiem dejotāju. Turklāt līdzās būs arī visa viņas ģimene. Savukārt Raimonds Ušpelis dzied kopš piektās klases, ir trīs koru dalībnieks un īstens Latgales patriots. Par Dziesmusvētku Latgales vēstnieku kļuvis, lai Latgales dažādo kultūru rādītu visā Latvijā.

Kurzmes vēstneši – Dziesmu un deju svētkos kopš bērnības
Kurzemes vēstnese Zanda Gulbe, kora Lauma dalībniece par Svētku sajūtu stāsta: “Kad katrs izdzied un izdejo savu mīlestību pret Latviju – tās ir tās īpašās sajūtas, kas kaut reizi ir jāizjūt katram. Brīnišķīgi, ka ir kaut kas liels, kas mūs visus vieno!” Savukārt vēstnesis Gundars Zadovskis atzīst, ka šim nozīmīgajam amatam pieteicies, jo vēlējies būt vēl vairāk iesaistīts vērienīgajā Dziesmu un deju svētku kustībā.

Vidzmes vēstneši – dejotāji, kas dalās savās prasmēs
Jānis un Maruta Matisoni uzskata – dejā, tāpat kā mīlestībā, ir jābūt diviem. Rimi Dziesmu un Deju svētku vēstnešu konkursā sevi un sievu pieteicis Jānis, kurš dejo jau 40 gadu, un ir arī tautas deju skolotājs. Jānis un Maruta kopā dejo jau 30 gadu – mīlestība pret deju pāri aizvien satuvina, tādēļ arī kopā kļuvuši par Dziesmu un deju svētku vēstnešiem. 

Rīgas vēstneši – dejo, dzied un palīdz organizatoriski
Rīgas vēstnese Laura Siliņa dejo tautas deju ansamblī Rotaļa un dzied vokālajā ansamblī Sonorus.  Laura stāsta: “Svētkos katru dienu esi lielā skrējienā, lai tikai paspētu visur tikt starp dziedāšanas un deju koncertiem, bet it nemaz nejūties noguris, tikai uzņem un vairo enerģiju. Šie Svētki ir dziesmas, dejas un latviešu cildināšanas svētki.” Uvis Dredžels, kurš kļuvis par Rīgas reģiona Dziesmusvētku vēstnesi, līdz šim Svētkos piedalījies kā brīvprātīgais, iepazīstot Dziesmu un deju svētkus no organizatoriskā rakursa, taču šis būs pirmais gads, kad Uvis kopā ar dejotājiem no tautas deju ansambļa Vektors piedalīsies kā dalībnieks.

Kā oficiālais XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku atbalstītājs Rimi savos veikalos īpašās Svētku vēstniecības vērs laikā no 28. maija līdz 8. jūlijam. Visā Latvijā tās sniegs aktuālāko informāciju par Svētku norisi, kā arī darbosies kā reģionālais centrs Svētku sajūtas radīšanai ikdienas apmeklētājiem. Katrā no Rimi vēstniecībām būs informatīvi Dziesmusvētku stendi  ar bezmaksas Svētku avīzēm, programmu, pastkartēm, Svētku suvenīriem, kā arī Svētkiem veltītu produktu līniju. Tos iegādājoties, 3 eiro centi no katra iepakojuma tiks novirzīti Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazo pacientu ērtību uzlabošanai un Dziesmusvētku sajūtas ienešanai slimnīcā.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio un Circle K Latvia.


Populārākie raksti