Lauku reģionu bērniem ārstu konsultācijām Rimi saziedoti 19 458,89 eiro

14. Oktobris, 2021
Noslēgusies RMHC Latvija un Rimi Latvia organizētā ziedojumu vākšanas kampaņa.

Ir noslēgusies nodibinājuma Ronald McDonald House Charities Latvija (RMHC Latvija) un Rimi Latvia organizētā kopīgā ziedojumu vākšanas kampaņa, lai nodrošinātu ārstu-speciālistu konsultācijas bērniem Latvijas reģionos, kopā savācot 19 458,89 eiro. Visi saziedotie līdzekļi sniegs iespēju Mobilajam veselības aprūpes centram doties izbraukumos, lai palīdzētu mazajiem pacientiem visā Latvijā tuvāk viņu dzīvesvietām bez maksas saņemt kvalitatīvas un savlaicīgas medicīnas speciālistu konsultācijas. 

Šī gada jūnijā notika pirmais labdarības kampaņas posms, kad Rimi ziedojumu kastītēs tika saziedoti 6 694,44 eiro savukārt septembrī Rimi ziedojumu kastītēs, Mans Rimi kartes uzkrājumos un e-komercijas platformās tika saziedoti 12 812,45 eiro.  Kopā 2021. gadā ar Rimi Latvia un sabiedrības atbalstu ārstu-speciālistu konsultācijām bērniem ir saziedoti 19 458,89 eiro.

RMHC Latvija izpilddirektore Guna Caune: “Mūsu galvenā misija ir nodrošināt bezmaksas medicīnisko aprūpi bērniem un jauniešiem visā Latvijā. Ir daudz bērni Latvijas reģionos, kuru ģimenes dažādu iemeslu dēļ nevar aizbraukt uz Rīgu pie speciālistiem, lai saņemtu medicīniskās konsultācijas. Tādēļ Mobilais veselības aprūpes centrs dodas pie bērniem. Jau daudzu gadu laikā ir izkristalizējusies nepieciešamība pēc mūsu pakalpojumiem un pieprasījums ir ar augošu tendenci. Līdz ar to līdzcilvēku atbalsts sabiedrībā balstītu pakalpojumu veidošanā un nodrošināšanā tuvāk bērnu dzīvesvietām ir ļoti svarīgs. Vēlos teikt lielu paldies ikkatram, kurš atbalsta ar ziedojumiem mūsu organizācijas darbību, lai kopīgiem spēkiem mēs varētu rūpēties par bērnu veselību Latvijā.”

“Arī šajā pandēmijas izaicinājumu pilnajā laikā Latvijas bērniem ir nepieciešamas ārstu-speciālistu konsultācijas, īpaši lauku reģionos, kur ne vienmēr vecākiem ir iespēja nogādāt savas atvases pie speciālistiem tālākā pilsētā. Tāpēc kopā ar Ronald McDonald House Charities Latvija esam apvienojuši spēkus, lai palīdzētu mazajiem pacientiem tikt pie nepieciešamajiem speciālistiem. Paldies arī atsaucīgajiem Rimi apmeklētājiem - pateicoties ziedojumiem, unikālais Mobilais veselības aprūpes centrs ļauj palīdzēt tieši tiem bērniem, kuriem tas visvairāk nepieciešams,” stāsta Rimi Latvia ārējās komunikācijas vadītāja Inga Bite.

Saziedotie līdzekļi būs svarīgs atbalsts, lai ar Mobilā veselības aprūpes centra palīdzību pie bērniem nokļūtu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti, kuri bērniem un jauniešiem sniegs bezmaksas tik ļoti nepieciešamās medicīniskās konsultācijas. Tāpat saziedotie līdzekļi palīdzēs nosegt speciālistu atalgojumu, degvielas un Mobilā veselības aprūpes centra apkopes izmaksas.

Lai uzzinātu par iespējām pieteikties uz bezmaksas konsultāciju pie speciālistiem, vecāki ir aicināti interesēties pie savas pašvaldības ģimenes ārsta, kurš palīdzēs ar tālāko informāciju par tuvāko Mobilā veselības aprūpes centra izbraukuma vietu un laiku. Lai atbalstītu Mobilā veselības aprūpes centra darbību, ziedojumus var veikt arī RMHC mājas lapā www.rmhc-latvia.lv.

Kopš 2011.gada RMHC Latvija Mobilā veselības aprūpes centra speciālisti snieguši jau vairāk kā 45 000 bezmaksas medicīnas konsultācijas bērniem visā Latvijā. Centrā tiek nodrošinātas bezmaksas bērnu oftalmologa, otolaringologa, alergologa – pulmonologa, neirologa, endokrinologa, kardiologa, gastroenterologa, mikrologopēda, dermataloga un ortopēda konsultācijas, kā arī tiek sniegta plašu izglītojošo infromācija bērniem, vecākiem un reģionālajiem medicīnas speciālistiem. Vajadzības gadījumā speciālisti uztur kontaktus ar vietējiem ārstiem, kuru ziņā ir tālākā bērna ārstēšana un uzraudzība. Mobilais veselības aprūpes centrs ir 12 metrus garš, moderns transporta līdzeklis, kas pielāgots diagnostisko un profilaktisko medicīnas pakalpojumu sniegšanai un ar to ir nobraukti vairāk nekā 230 000 kilometri pa visu Latviju.


Populārākie raksti