Līdz ar jaunā gada sākumu ievērojami aug pieprasījums pēc zaļumiem un augļiem

09. Janvāris, 2019
Jauno gadu ir pieņemts sākt ar apņemšanos dzīvot labāk, un viens no izplatītākajiem mērķiem ir pievērsties veselīgam uzturam.

Par to liecina arī Rimi Latvia dati – 2019. gada pirmajā nedēļā, salīdzinot ar pērnā gada sākumu, ievērojami audzis pieprasījums pēc svaigiem zaļumiem un augļiem.

Salīdzinot ar 2018. gada janvāra sākumu, Rimi veikalos šī gada pirmajās dienās pētersīļu pārdošanas apjoms pieaudzis par 30 %, bet diļļu – par ceturtdaļu. Arī brokoļi, kas tradicionāli tiek iekļauti veselīga uztura ēdienkartē, gada pirmajā nedēļā pirkti par trešdaļu vairāk nekā pērn.

Tāpat Latvijas iedzīvotāji gada pirmajā nedēļā vairāk centušies uzturā iekļaut arī zaļos lociņus  svaigās salātu lapas, kuru pārdošanas apjomi, salīdzinot ar šo laika periodu 2018. gadā, pieauguši gandrīz par piektdaļu. Kāpums par 6 % vērojams arī citu zaļumu sortimentā.

Ievērojams pārdošanas apjomu kāpums novērots arī augļiem. Āboli pārdoti divas reizes vairāk nekā pērn, bumbieri par trešdaļu vairāk, savukārt melones iedzīvotāji gada pirmajā nedēļā iegādājušies par 43% vairāk. Pieaugums redzams arī eksotisko augļu grupā – tie ēdienkartē iekļauti par 11% biežāk.

“Mūsu pircēji aizvien vairāk domā par dzīves kvalitātes uzlabošanu. Tā ir iepriecinoša tendence, jo redzam, ka tā nav tikai Jaunā gada apņemšanās, bet vērtību maiņa. Arvien populārāki kļūst produkti, kas iekļauti programmas Labākai dzīvei sortimentā. Augļi un dārzeņi ir tikai daļa no tiem. Tie ir arī produkti, kuros ir mazāk sāls un cukura, mazāk tauku, kas satur vairāk šķiedrvielu nekā līdzīgi produkti konkrētajā grupā un ir bez mākslīgiem aromatizētājiem un ģenētiski modificētām sastāvdaļām,” uzsver Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa.

Par iedzīvotāju vēlmi ēst veselīgu, svaigu un kvalitatīvu pārtiku liecina arī Rimi un SKDS veiktais ēšanas ieradumu pētījums Kā ēd Latvijā? – dažādu zaļumu, augļu un dārzeņu iekļaušana uzturā ir kļuvusi par ieradumu jau ceturtdaļai sabiedrības. Turklāt 72% iedzīvotāju īpaši novērtē Latvijā audzētus vai ražotus produktus.

Labākai dzīvei produktu klāsts tiek pastāvīgi papildināts, šobrīd tajā ir gan svaigi augļi, dārzeņi un zaļumi, gan arī citi produkti, kuros ir mazāk sāls un cukura, mazāk tauku, kas satur vairāk šķiedrvielu nekā līdzīgi produkti konkrētajā grupā un ir bez mākslīgiem aromatizētājiem un ģenētiski modificētām sastāvdaļām. Tāpat kopā ar Labākai dzīvei produktu klāstu ir pieejami speciālistu padomi fiziskās un garīgās labsajūtas uzlabošanai, kā arī ar veselīgas receptes daudzveidīgām maltītēm. Plašāk par kustību: www.labakaidzivei.rimi.lv.


Populārākie raksti