Lielā Talka ir noslēgusies

27. Aprīlis, 2012

Patiess prieks, ka pagājušajā sestdienā, 21. aprīlī, tik daudz cilvēku rosījās gan pilsētās, gan ceļu malās, mežos un laukos, uzkopdami un savācot atkritumus. Taču ļoti liels daudzums iedzīvotāju nodarbojās ne tikai ar atkritumu savākšanu, bet arī ar vides labiekārtošanu, piemēram, rotaļlaukumu un sporta laukumu iekārtošanu, kā arī koku un ziedu stādīšanu. Šogad talkā tika pieteikts rekordliels talkas vietu skaits - 1490 vietas, pēc aptuveniem aprēķiniem šogad Lielajā Talkā vienojušies 210 000 talcinieku, bet precīzs skaits vēl tiek aprēķināts.
Paralēli visiem sakopošanas darbiem Lielās Talkas dienā Kronvalda parkā tika atklāta PET pudeļu korķīšu karte, kuru 6 stundas veidoja Rīga|2014 brīvprātīgie. Iedzīvotāji ar lielu entuziasmu iesaistījās plastmasas korķīšu vākšanas kampaņā. Gandrīz 2400 dalībnieku, kas korķīšus bija vākuši gan individuāli un ģimenēs, gan klasēs un citās grupās, kopumā Rimi veikalos un vietējās pašvaldībās nodeva vairāk nekā miljonu plastmasas korķu. Taču kopējais akcijā savāktais korķu skaits ir lielāks, jo ne visi cilvēki korķīšus nodeva atsevišķā iepakojumā, norādot kontaktus un skaitu. Savākto korķu skaits daudzkārt pārsniedza kartes izgatavošanai nepieciešamo skaitu un parāda sabiedrības gatavību iesaistīties atkritumu šķirošanā. 54 kvadrātmetru lielajā kartē ar raibiem korķīšiem tika atzīmētas tās 90 pasaules valstis, kuras iesaistījušās talkošanas kustībā, savukārt ar baltas krāsas korķīšiem tika atzīmētas tās valstis, kas vēl nepiedalās. Kartes fotogrāfija kā atklātnīte ar sveicieniem no Latvijas un Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas tiks nosūtīta visām talkas dalībvalstīm. Pēc akcijas noslēguma visi savāktie plastmasas pudeļu korķi nodoti otrreizējai pārstrādei.
Lielās Talkas dienā astoņās pilsētās talkotāju vietas apbraukāja Talkas jautrie Rimi busiņi, kas pieturvietās ne tikai sniedza muzikālus priekšnesumus, bet arī talkotājus cienāja ar dažādiem našķiem. Rimi busiņus varēja sastapt Rīgā, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Bauskā, Kuldīgā, Valmierā un Madonā.


Jelgavas puses talkotāji labprāt dziedāja kopā ar Talkas jautro Rimi busiņu muzikantiem


Liepājas talkotājiem koncerts pļavā


Ventspilī jautrais busiņš apstājies pie 46. zemessargu bataljona pieguļošās teritorijas


Talkotāju savāktā "raža"


Kuldīgā gan lieli, gan mazi talkotāji priecājās par viesu ierašanos


Lielās korķu kartes tapšana


Pabeigta korķu karte. Ar krāsainiem korķiem atzīmētas vietas, kurās notiek Lielā Talka

Lielās Talkas dienā Maskavas ielas 170 notika pagalma labiekārtošanas darbi un mūsu šefpavārs Aikāgaršo bija devies iepriecināt pagalma talciniekus ar gardu laša zupu


Populārākie raksti