Lielai Talkai pieteiktas jau 303 sakopjamas vietas

12. Aprīlis, 2011

Līdz Lielai Talkai palikušas vien 18 dienas. Tādēļ 11.aprīlī vienkopus pulcējās Talkas organizatori, koordinatori no visām Latvijas pašvaldībām, kā arī atbalstītāji, lai pārrunātu pasākuma aktualitātes un ar svinīgu Lielās Talkas patrona Valsts prezidenta uzrunu aizsāktu aktīvu gatavošanos mūsu zemes sakopšanai. Pašreiz Lielajā Talkā oficiāli pieteiktas jau 303 sakopšanas vietas visā Latvijā.

Atklāšanas uzrunā Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme atzina: “Es bieži uzdodu sev jautājumu - kāpēc es to daru? Šodien es īpaši izjutu, sapratu, ka es ticu, ka Latvija būs tīrākā valsts pasaulē; es ticu, ka sirds gudrība un veselais saprāts ņems virsroku pār slinkumu un vienaldzību. Ja katrs sev mēs pateiksim – “es piedalīšos talkā, kurš gan cits”, tad Latvija patiešām būs tīra valsts, kurā dzīvos laimīgi cilvēki”.

Lielā Talka Latvijā notiks jau ceturto gadu pēc kārtas - sestdien, 30.aprīlī, no plkst. 9:00 līdz 15:00 visā valstī vienlaikus. No 30.marta līdz 27.aprīlim Lielās Talkas mājas lapā www.talkas.lv notiek talkošanas vietu reģistrācija. Savu talkas vietu var rīkot un reģistrēt gan pašvaldības un izglītības iestādes, gan organizācijas un uzņēmumi, kā arī ikviens brīvprātīgais entuziasts, kurš 30.aprīlī vēlas organizēt kolektīvu talku kādas noteiktas teritorijas sakopšanai. Savukārt tie, kuri neorganizēs savu talkas vietu un nezina kādu konkrētu teritoriju, ko nepieciešams sakopt, 30.aprīlī varēs droši pievienoties citiem talciniekiem, kuri strādās jebkurā no www.talkas.lv reģistrētajām talkas vietām. Tās visas var ērti apskatīt www.talkas.lv īpaši veidotā kartē - sadaļā “Talkas vietas”.

Šogad visiem talciniekiem svarīgi atcerēties, ka savāktie atkritumi ir jāievieto īpašos, dzeltenos Talkas maisos, kurus bez maksas būs iespējams saņemt TIKAI 30.aprīlī un TIKAI oficiāli reģistrētajās talku norises vietās visā Latvijā. Nekur citur Lielās Talkas maisus šogad nevarēs saņemt!

Savu dalību Lielajā Talkā ir apstiprinājušas gandrīz visas - 118 - Latvijas pašvaldības. Katrā pašvaldībā ir nozīmēts savs Talkas koordinators, kurš ir galvenais šī pasākuma norises pārraudzītājs visā savas pašvaldības teritorijā - viņš saskaņo talkas vietu pieteikumus, dalīs maisus talku rīkotājiem - Atbildīgajiem, kā arī nodrošinās Talkā savākto atkritumu izvešanu uz poligoniem.
 


Populārākie raksti