Lielākais bērnu skriešanas pasākums Latvijā Rimi bērnu maratons pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu

19. Maijs, 2015

Rimi bērnu maratonā, kas šogad notika 11. novembra krastmalā, piedalījās aptuveni 7400 jauno skrējēju. Pasākums norisinājās 16. maijā un iesildīja krastmalu pirms Lattelecom Rīgas maratona. Rimi bērnu maratona dalībniekiem bija iespēja izmēģināt spēkus trīs atšķirīgās trasēs dažādām vecuma grupām. Tās bija izveidotas tā, lai bērni ne vien kārtīgi izskrietos, bet arī pārbaudītu savas koordinācijas spējas un uzmanību.

Rimi bērnu maratons šogad pulcēja vairāk nekā 15000 apmeklētājus – gan pašus skrējējus, gan tos, kas atnāca atbalstīt mazos sportistus. Noskrienot trasi, katrs dalībnieks saņēma medaļu par dalību maratonā, kas ražota Dienvidāfrikā – turpat, no kurienes nāk arī Lattelecom Rīgas maratona medaļas. “Šogad Rimi bērnu maratons pulcēja rekordlielu apmeklētāju skaitu. Iepriekšējā gadā pasākumu apmeklēja aptuveni 600 skrējēji, bet šogad maratonā skrēja jau 7400 bērni. Tas norāda uz vēlēšanos aktīvāk un veselīgāk pavadīt brīvo laiku pašiem un kopā ar ģimeni, kā arī to, ka Rimi bērnu maratons ir kļuvis par lielisku daļu no maratona nedēļas, kopā ar Lattelecom Rīgas maratonu, radot svētkus visas nedēļas nogales garumā. Pasākuma laikā visiem interesentiem bija iespēja piedalīties fizisko formu uzlabojošās aktivitātēs, tāpēc ceram, ka Rimi bērnu maratons ir tikai pirmais solis bērnu iesaistīšanai sportiskās aktivitātēs. Iespējams, jau nākamgad vairāki bērni skries arī lielajā Lattelecom Rīgas maratonā,” stāsta Laura Podskočija, Rimi Latvia vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste.

Jauks, ģimeni vienojošs piedzīvojums bija Rimi bērnu maratona Mazo trasīte, kur bērni līdz 6 gadiem varēja izmēģināt spēku gan skriešanā, gan dažādu šķēršļu pievārēšanā. To noskrēja vairāk nekā 2000 bērni. “Manai meitiņai trase ļoti patika, jo īpaši lēkšana pāri riņķiem. Ir liels prieks redzēt bērna sejā sajūsmu un lepnumu par paša sasniegumiem, jo īpaši saņemot pašu pirmo medaļu mūžā. Šādi pasākumi iedvesmo gan pieaugušos, gan pašus bērnus pievērsties aktīvākam dzīvesveidam. Ceram, ka arī nākamgad notiks šāds pasākums. Tikmēr apsvērsim domu iekļaut meitiņu kādā sporta nodarbību pulciņā,” Liene, 4 gadus vecas meitiņas mamma, Rimi bērnu maratona apmeklētāja.

Rimi bērnu maratonā ikvienam bija iespēja piedalīties dažādās sportiskās un radošās aktivitātēs. Pasākuma apmeklētājus priecēja īpaši Rimi bērnu maratonam veltītais koncerts, kurā piedalījās Lauris Reiniks, Nikolajs Puzikovs, Lienes Šomases dziedošie audzēkņi, vokālā studija “Knīpas un knauķi” un daudzi citi iemīļoti izpildītāji un vokālie kolektīvi. Savukārt izturīgākajiem maratonistiem un viņu vecākiem bija iespēja piedalīties dažādās sporta nodarbībās, ko vadīja Sporta Laboratorijas un DCH studijas treneri. Tiem, kas vēlējās atpūsties pēc sporta aktivitātēm, bija iespēja noskatīties multfilmas Lattelecom Bērnu Kino.

Arī Rimi iniciatīvas garšīgai dzīvei Rimi Gardēži teltī bērniem bija iespēja radoši izpausties un nodoties krāsošanai, puzles un veselīgas pārtikas izzināšanas spēlei, kur bērniem palīdzēja Rimi Gardēži Normunds Baranovskis, Liene Zemīte, Signe Meirāne un Mārtiņš Sirmais. Arī Signe Meirāne, tāpat kā daudzi Latvijas iedzīvotāji, Rimi bērnu maratonu apmeklēja kopā ar bērniem un kopā ar meitiņām izskrēja gan Mazo, gan Lielo trasīti. “Šis maratons ir īpašs mūsu ģimenei, jo manai jaunākajai meitai Paulai tas ir pirmais viņas mūžā, un mēs jūtamies lepnas par viņas pirmo iegūto medaļu par skriešanu. Arī vecākā meita Emīlija piedalījās Rimi bērnu maratonā un noskrēja 420 metrus. Man ir liels prieks, ka tik daudzi vecāki un bērni nav nobijušies no drēgnajiem laika apstākļiem un ieradušies, lai skrietu un baudītu dažādas sporta aktivitātes. Ikdienā uzsveru, ka, lai justos labi, ir jāēd veselīgi un garšīgi, taču sporta aktivitātes ir neatņemama veselīga dzīvesveida sastāvdaļa, tāpēc ceru, ka šādas aktivitātes kļūs par pamudinājumu daudzām ģimenēm arī vairāk pievērsties sportam,” atzīst Signe Meirāne, Rimi Gardēži iniciatīvas dalībniece.

 

Papildinformācija:
Laura Podskočija       
SIA Rimi Latvia
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste
M. 26423058
E. laura.podskocija@rimibaltic.com

 


Populārākie raksti