Liepājā uzplauks PET pudeļu koks

03. Jūnijs, 2011

Sestdien, 4.jūnijā no plkst.12.00 Jūrmalas parkā pie bērnu rotaļu laukuma pasākumā “Lielmutis Fricis un Lielmute Marta” pilsētas iedzīvotāji un viesi palīdzēs uzplaukt PET pudeļu Labo nodomu kokam. Katrs, kas ieradīsies pasākuma norises vietā ar iztukšotu dzēriena plastmasas pudeli, varēs ieskrūvēt to koka zaros, tādējādi nobalsojot par saprātīgu dabas resursu izmantošanu un PET pudeles otru dzīvi.

No visām atnestajām pudelēm katrā pilsētā tiks izlozēts veiksmīgākais dalībnieks, kurš saņems jūras ceļojumu 4 personām uz Stokholmu. Savukārt katra kokā ieskrūvētā pudele otrreiz izmantojamās izejvielās tiks pārstrādāta Baltijā lielākajā plastmasas pudeļu pārstrādes rūpnīcā PET Baltija, kas atrodas Jelgavā.

Pasākuma “Šķiro PET pudeles un laimē jūras ceļojumu uz Stokholmu!” mērķis ir iztīrīt lielākās Latvijas pilsētas no izlietotām PET pudelēm un ierādīt iedzīvotājiem, ka šķirot PET pudeles ir dabai draudzīgi un vienkārši. Koks ir daļa no sociālās kampaņas Šķiro pa tīro!, kuras laikā 25 Latvijas pilsētās notiek plastmasas pudeļu, stikla taras, elektrokrāmu un dzērienu paku šķirošanas veicināšanas akcijas, bet 8 pilsētu svētkos Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar Tallink Latvija aicina iedzīvotājus PET pudeles nodot pārstrādei un laimēt jūras ceļojumu uz Stokholmu.

Šķirot PET pudeles un piedalīties akcijā “Šķiro pa tīro” aicina Rimi.


Pagājušājā nedēļā Siguldas iedzīvotāji pielika savu roku PET pudeļu koka veidošanā.

 


Populārākie raksti