Līgo svinētāji šogad svētku mielastam plāno tērēt no 21 līdz 40 eiro

22. Jūnijs, 2020
Rimi un Norstat veiktajā aptaujā vairums jeb 36% Latvijas iedzīvotāju plāno tērēt no 21 līdz 40 eiro, lai sarūpētu Līgo svētku galdu.

Pirkumi tiks veikti pārdomāti un atbalstot vietējos ražotājus - 48% atzina, ka izvēlēsies cenas ziņā izdevīgākos produktus veikalu plauktos un 45% dos priekšroku Latvijā ražotiem produktiem.

Tradicionāli uz svētku galda tiks likta cepamā gaļa un šašliks (81%), svaigi dārzeņi (79%), Jāņu siers (68%), augļi un ogas (49%). Latvijas iedzīvotāji ar katru gadu aizvien vairāk papildina svētku galdu ar veselīgām uzkodām, salīdzinoši ar pērnā gada aptauju, svaigos dārzeņus galdā cels par 19% vairāk, kā arī par 21% pieauga augļu un ogu popularitāte uz Līgo svētku galda.

Gada siltākais laiks ir brīdis, kad veikalu plauktos var atrasts plašu augļu un dārzeņu piedāvājumu. Ik nedēļu visos Rimi veikalos augļu un dārzeņu nodaļā stendā “Rimi nedēļas piecinieks” tiek izcelti augļi un dārzeņi, kuri ir aktuāli konkrētajā sezonā un par īpaši izdevīgu cenu. Šis ir vēl viens solis, kā veicināt veselīgu dzīvesveidu un klientu izvēli par labu augļiem un dārzeņiem.

“Domājot par baudāmajiem dzērieniem Līgo svētku laikā, vairāk nekā 70% dod priekšroku alum, kam seko 48% kvasa cienītāji. Rimi veikalos ir pieejami vairāk kā 250 alus veidi, īpaši plaši pārstāvēti ir vietējo brūžu darinājumi, kopumā no 22 Latvijas alus darītavām. Šogad Rimi pircējiem būs iespēja iegādāties vairāk nekā 20 dažādu šašliku un marinējumus no Latvijā vispazīstamākajiem zīmoliem. Ja negribas marinētu gaļu, tad veikala sortimentā ir burgerkotletes no liellopa gaļas, kas kļūst arvien populārākas pircēju vidū. Vairāk nekā puse (52%) atzina, ka iegādāsies veikalā tradicionālo Jāņu sieru ar ķimenēm. Rimi veikalos patērētājiem uz Jāņiem ir pieejams oriģinālais siers ar nosaukumu "Jāņu siers", kas ir iekļauts Eiropas Savienības Garantēto tradicionālo īpatnību (GTĪ) reģistrā. Šādu sieru Latvijā ražo seši piena pārstrādes uzņēmumi, kuri to gatavoto pēc senās receptūras. Rimi pircējiem pieejams „Valmieras piens”, „Rankas piens” un  „Lazdonas piensaimnieks”,” stāsta Rimi Latvia kategoriju departamenta direktors Milans Blūms.

Salīdzinoši ar pērno gadu, kad divas trešdaļas aptaujāto plānoja ciemoties Līgo svētkos pie draugiem, šogad vairāk nekā puse jeb 52% aptaujātie Līgo svētkus pavadīs šaurākā lokā ar tuvākajiem ģimenes locekļiem. Ģimenes vērtības tiek godinātas arī meklējot maltīšu receptes, 50% aptaujas dalībnieku gatavos maltīti, izmantojot ģimenes tradicionālās receptes, 21% meklē iedvesmu receptēm internetā, savukārt 24% rada paši savas receptes.

*Rimi un pētījumu aģentūras Norstat aptauja 2020. gada jūnijā, kurā piedalījās 701 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.


Populārākie raksti