Maratonā Rimi bez maksas izdalīs vairāk nekā 2 tonnas zupas

21. Maijs, 2010

Nordea Rīgas maratona laikā Rimi kopgaldā plānots izdalīt vairāk nekā 10 tūkstošus bezmaksas aukstās zupas porciju, kura ne tikai sniegs spēkus skrējējiem, bet arī atspirdzinās līdzjutējus. Dienu pirms maratona – 22. maija vakarā, četri Rimi pavāri vairākas stundas darbosies virtuvē, lai sagatavotu vairāk nekā 2 tonnas aukstās zupas, kas tiks taisīta pēc klasiskas aukstās zupas receptes latviešu gaumē, izmantojot tikai pašmāju produktus.

Rimi kopgalda lielajā zupas katlā tiks likti 1200 litri kefīra, gandrīz 1000 litri marinētu biešu, kā arī vairāk nekā pustonna dažādu piedevu – gurķi, olas, dilles, loki, sinepes un cukurs.

Klasiskās aukstās zupas recepte latviešu gaumē 10 tūkstošiem cilvēku:

Kefīrs                      1200 litri
Marinētas bietes     982 litri
Gurķi                       249 kg
Olas                        4 000 gab.
Dilles                       40 kg
Loki                         60 kg
Sinepes                   10 kg
Cukurs                    10 kg

Savukārt, lai pagatavotu 2 porcijas aukstās zupas, būs nepieciešami 250 ml kefīra, 200 l marinētu biešu, viens gurķis, viena ola, nedaudz dilles un loki, turpretim garšvielas – sinepes un cukuru jāpievieno pēc garšas.

Rimi kopgalds darbosies un ikvienam dalībniekam zupu būs iespējams saņemt, sākot jau no plkst. 9:00 līdz pat brīdim, kad tiks izēsta pēdējā zupas bļoda. Turklāt Rimi kopgaldā krastmalā ikvienam bezmaksas zupas ēdējam būs iespēja arī sniegt savu ziedojumu mazturīgo iedzīvotāju atbalsta projektam “Kopgalds”. Tā ietvaros ik dienu daudzviet Latvijā, sadarbojoties Rimi un portālam Ziedot.lv, tiek piegādāta pārtika zupas virtuvēm un citām organizācijām, kas mazturīgus cilvēkus nodrošina ar siltām bezmaksas maltītēm.

Līdz ar Rimi garākā kopgalda servēšanu, uzņēmums ikvienam maratona dalībniekam nodrošinās vairāk nekā pus tonnu svaigu augļu, kas būs pieejami četros „Enerģijas uzlādēšanas punktos” dažādās vietās visas trases garumā. Turklāt pēc maratona finiša līnijas šķērsošanas, ikvienam skrējējam tiks nodrošinātas veselīgas uzkodas Rimi videi draudzīgajos auduma maisiņos, kopumā piegādājot vairāk nekā 2 tonnas apelsīnu un gandrīz 2 tonnas banānu.
 


Populārākie raksti