Mārtiņš Sirmais rāda pavāru trikus un diriģē Rēzeknes kori Medicus

08. Maijs, 2018
Rēzeknes koris Medicus Dziesmu un deju svētkus ieskandinājuši, kopīgi ar Rimi Gardēdi Mārtiņu Sirmo pagatavojot kolektīva iecienīto ēdienu - Latgales kulināro pērli asuškas un bezē cepumus.

Kamēr Gardēdis kora Medicus dāmām rādīja trikus virtuvē, dāmas Sirmajam palīdzēja apgūt diriģēšanas prasmi un Dziesmu un deju svētku repertuāra dziesmas.

Pie kora Medicus Rēzeknē viesojās Mārtiņš Sirmais, kurš stāsta: “Satikt kora Medicus dāmas - ļoti patīkams vakara pavadīšanas veids! Ja kāds no jums ir diriģējis sieviešu kori - jūs zināt tās sajūtas. Ja nē - es to jums novēlu! Arī ēdiens, ko gatavojām kopā ar koristēm, bija debešķīgs, es pat teiktu, profesionāls - gatavojām kora iecienīto ēdienu asuškas jeb saldus rauga mīklas pīrādziņus. Diriģēt es patiešām nemāku, bet tad, kad priekšā stāv sieviešu koris un vadās pēc manas sapratnes par diriģēšanu - sajūta ir lieliska! Saprotu, kādēļ mans uzvārda brālis Māris Sirmais ir diriģents.”

Koris Medicus pastāv jau vairāk nekā 50 gadu. Šo gadu laikā korī iedibinātas arī vairākas tradīcijas, kā viena no galvenajām, līdztekus dziedāšanai, ir meistarklases - koristes sanāk kopā un viena no otras smeļas zināšanas pavārmākslā. Šogad koris īpaši cītīgi gatavojies Dziesmu un deju svētkiem, bieži tiekoties un mēģinot. Kora pārstāves uzskata - Dziesmu un deju svētki - tie ir īpaši svētki, svinības par godu visam padarītajam, visam sasniegtajam un tam, kas vēl līdz nākamajiem svētkiem vēl tikai priekšā.

Uz Rēzekni ciemos Mārtiņš Sirmais devās, lai kopīgi ar kori Medicus ieskandinātu Dziesmu un deju svētkus, kā arī iepazītu Svētku dalībnieku dažādās tradīcijas. Lai svētkus ieskandinātu ne vien milzu estrādēs, bet tos aizvestu arī pie cilvēkiem katrā Latvijas mājā, Rimi veikali visā Latvijā pārtaps par Dziesmusvētku vēstniecībām, un laikā no 28. maija līdz 8. jūlijam sniegs aktuālāko informāciju par Svētku norisi, kā arī kalpos kā reģionālais centrs svētku sajūtas radīšanai ikdienas apmeklētājiem. Svētki tiek iznesti no Rīgas uz visu Latviju! Katrā no Rimi vēstniecībām būs izstādīti īpaši Dziesmusvētku tematikā noformēti stendi, kuros pircēji varēs saņemt bezmaksas svētku avīzi, svētku pasākumu programmas, pastkartes.

Rimi Gardēžu viesošanās tūre pie senākajiem kolektīviem noslēgusies - kamēr Mārtiņš Sirmais apciemoja Rēzeknes kori Medicus, pie Liepājas kora Līva viesojās Ilze Jurkāne, Signe Meirāne apciemoja Valmieras tautas deju kolektīvu Gauja, bet ar Jelgavas tautas deju kolektīvu Jaunība Dziesmu un deju svētkus ieskandināja Liene Zemīte. Savukārt pie kora Dziedonis Rīgā devās Rimi Gardēžu šefpavārs Normunds Baranovskis. Viesošanās laikā notika savstarpēja zināšanu apmaiņa - Rimi Gardēži iemācīja kolektīvam, kā viņu iecienīto ēdienu pagatavot vēl garšīgāk, savukārt kolektīvs nodeva savas prasmes Gardēžiem.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio, Circle K Latvia, KPMG, Wess.


Populārākie raksti