Mazturīgu ģimeņu bērnu ārpusskolas aktivitātēm saziedoti teju 22 tūkstoši eiro

31. Marts, 2016

Noslēdzoties šī gada Ziedot.lv un Rimi brīvā laika programmas Štābiņš labdarības kampaņai, februārī un martā iedzīvotāji kopā saziedojuši 21 815.39 eiro Latvijas mazturīgo ģimeņu bērnu atbalstam. No šīs summas 20 803, 37 eiro saziedoti veikalos Rimi un Supernetto. Līdzekļi tiks izmantoti, lai visa gada laikā organizētu brīvā laika bezmaksas pulciņus un ārpusskolas nodarbības vairāk nekā 1700 bērniem.

Jau piekto gadu Rimi un Ziedot.lv brīvā laika programma Štābiņš sniedz iespēju bērniem no trūcīgām ģimenēm kvalitatīvi pavadīt savu brīvo laiku pēc skolas interesantā vidē un vienlaikus attīstīt talantus, apgūt jaunas zināšanas un iemaņas. Šogad nodarbības organizēs 16 nevalstiskās organizācijas 11 Latvijas novados – Saldū, Balvos, Smiltenē, Siguldā, Kuldīgā, Ventspilī, Rīgā, Viesītē, Dagdā, Jēkabpilī un Strenčos.

“Programma Štābiņš dos iespēju turpināt strādāt ar bērniem ar īpašām vajadzībām, kā arī sniegt atbalstu viņu ģimenēm. Bērni varēs piedalīties logoritmikas nodarbībās, kas caur mūziku attīsta valodu, kustību, loģisko domāšanu, sadarbības prasmes. Programmas ietvaros organizēsim arī suņu terapiju. Tajā sertificēti terapeiti izstrādā individuālu programmu katram bērniņam, izvērtējot tieši viņa vajadzības. Vienam nepieciešama rehabilitācija pēc emocionāliem pārdzīvojumiem vai vardarbības, citam ir grūtības ar komunikāciju vai problēmas mācībās. Palīdzību nevienam neatsakām un vienmēr rodam risinājumus atbalstam,” stāsta Siguldas biedrības Cerību spārni vadītāja Eva Viļkina.

“Kopš 2012. gada, kad kopā ar Ziedot.lv izveidojām programmu Štābiņš, daudzveidīgās ārpusskolas aktivitātēs piedalījušies teju 10 000 bērnu no 25 Latvijas pilsētām. Mēs esam gandarīti, ka varam palīdzēt tik daudziem bērniem, kuriem citādi trūktu iespējas attīstīt savas spējas un talantus. Šogad veikalos Rimi un Supernetto programmai saziedoti 20 803, 37 eiro, kas ļauj programmai attīstīties, piedāvājot aizvien vairāk jauniešiem iespēju piedalīties daudzveidīgās radošās, ēst gatavošanas un sporta nodarbībās, doties pārgājienos, izglītojošās ekskursijās un piedalīties nometnēs,” gandarījumā dalās Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.

Šogad ar Rimi un Supernetto atbalstu finansējumu nodarbību īstenošanai programmas Štābiņš ietvaros saņems kopumā 16 nevalstiskās organizācijas – biedrība Mūsu ligzda, biedrība Ritineitis, nodibinājums Bērnu brīvā laika centrs Ligzdiņa, biedrība Cerību spārni, biedrība Padure, S/O Zigate, biedrība Mūsmājas, Kristīgais bērnu un jauniešu dienas centrs Timotejs, nodibinājums Atbalsta centrs ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām Cimdiņš, Latvijas Sarkanais Krusts Pārdaugavas komiteja, biedrība Cerību krustceles, Dagdas invalīdu brālība Nema, biedrība Ūdenszīmes, Glābiet bērnus Strenču nodaļa, Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Diakonijas centrs, biedrība Mūsu vārds. Par iespēju piedalīties nodarbībās aicinām interesēties minētajās nevalstiskajās organizācijās.


Populārākie raksti