Mērķtiecība un atbildība: karjeras atslēgas vārdi

06. Novembris, 2020
Mārtiņš Kaļva savu karjeru Rimi sācis kā Supernetto veikala kasieris. Straujā izaugsme jau pēc četriem gadiem Mārtiņam sniegusi iespēju vadīt gandrīz 90 cilvēku lielu Rimi kolektīvu.

Tomēr Mārtiņš nav apstājies pie sasniegtā. Viņa mērķis bijis turpināt attīstīt savu karjeru Rimi. Pēdējo pusotru gadu Mārtiņš ir Rimi Mini veikalu tīkla reģionālais vadītājs: viens no tiem vidēja līmeņa vadītājiem, kuru ikdienas darba galvenā misija ir būt par savienojošo posmu starp veikaliem dažādās Latvijas vietās un stratēģisku lēmumu pieņēmējiem Rimi birojā.

Kā sākās tavas darba gaitas Rimi?

Manā pieredzē jau bija trīs pārdevēja darba gadi citā uzņēmumā un arī viena darbos Īrijā aizvadīta vasara. Nesen kā biju pārcēlies atpakaļ uz Latviju un par savu dzīvesvietu izvēlējies Ikšķili. Vajadzēja darbu, un es sāku strādāt vietējā Supernetto par kasieri-pārdevēju. Jau drīz kļuvu šajā veikalā par maiņu vadītāju, vēlāk man tika uzticēts aizvietot arī veikala vadītāju. Pēc gada reģionālais vadītājs man piedāvāja vadīt pašam savu veikalu - Supernetto Nīcgales.

Kā skaidro savu straujo karjeras izaugsmi Rimi jau pirmajā darba gadā?

Esmu aktīvs un apzinīgs, turklāt nekad neesmu baidījies uzņemties lielāku atbildību. Katru reizi, kad man tika izteikts piedāvājums izmēģināt spēkus jaunā amatā, labprāt piekritu. Jau vēlāk kā savas stiprās puses sāku apzināties arī spēju veiksmīgi plānot un organizēt procesus, kas ir ļoti svarīgi, lai veikalam izdotos sasniegt izvirzītos mērķus un uzrādīt pozitīvu sniegumu.

Kā tālāk veidojās tava karjera Rimi?

Pēc aptuveni pusgada darba man piedāvāja vadīt jau lielāku Supernetto – Juglā. Atceros - kad sāku strādāt šajā veikalā, daļa darbinieku nekavējoties iesniedza atlūgumus, tomēr mani šī situācija nenobiedēja, jo tādu biju pieredzējis arī  iepriekš. Nekad neesmu baidījies no grūtībām, bet uztveru tās kā izaicinājumu. Ar laiku man izdevās izveidot savu stabilu komandu un arī veikala ikdiena sakārtojās. Kad vēlāk izlēmu pāriet darbā uz hipermārketu Rimi Salaspils, mums bija grūti šķirties. Tas bija ļoti emocionāli.

Vai izaugsmes piedāvājumi, strādājot, Rimi tevi atrod paši?

Tas ir ļoti dažādi. Taču vienmēr, iestājoties zināmai rutīnai, aktīvi meklēju izaugsmes un pilnveidošanās iespējas arī pats. Savu karjeru Rimi veidoju mērķtiecīgi un apzināti. Kļūt par reģionālo vadītāju bija viena no manām iecerētajām izaugsmes vīzijām, un es apzinājos, ka cilvēkam, kurš vēlas ieņemt šādu amatu, ir vajadzīga ievērojama pieredze. Līdz ar to es esmu arī aktīvi pieteicies uz uzņēmuma iekšienē izsludinātajām amatu vakancēm, un ne vienmēr mana piedalīšanās amatu atlasē ir beigusies ar uzvaru. Daudz esmu saņēmis arī atteikumus, tomēr nekad to neesmu uzskatījis par šķērsli mēģināt piedāvāt savu kandidatūru atkal cita amata atlasē.

Kāda tava iepriekšējā pieredze tev šobrīd palīdz Rimi Mini reģionālā vadītāja amatā?

Tā ir darbinieka pieredze dažādu formātu Rimi veikalos. Esmu strādājis Supernetto, kas vēlāk tika pārveidots par Rimi Mini, un tāpat - esmu bijis gan pārdošanas vadītāja, gan arī veikala vadītāja amatā divos Rimi hipermārketos. Manā pieredzē ir arī Rimi Sigulda sagatavošana atvēršanai, kad šis veikals tika pārveidots no lielveikala par hipermārketu. Pēc tam vairāk nekā gadu vadīju šo hipermārketu. Pašreizējais darbs Rimi Mini reģionālā vadītāja amatā man ļoti patīk – tā ir iespēja strādāt gan veikalā, gan arī birojā. Varu piedalīties dažādos procesos abās šajās vidēs un strādāt dinamiski, aktīvi un interesanti. Mans pirmais darba gads reģionālā vadītāja amatā ir pagājis kā viena diena.


Populārākie raksti