Nāc Talkā Latvijai!

22. Marts, 2011

No 22.marta līdz 15.aprīlim Lielās Talkas organizatori aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju brīvprātīgi līdzdarboties Lielās Talkas organizēšanā un iesaistīties akcijā “Nāc talkā Latvijai!”.

Lai piedalītos akcijā, Lielās Talkas mājas lapā www.talkas.lv, sadaļā “Nāc talkā Latvijai!” ir jāaizpilda anketa: jāatbild uz 10 jautājumiem par atkritumiem un vidi, kā arī interaktīvā kartē jāatzīmē piesārņotā un skaistā vieta savā pilsētā vai novadā, pievienojot arī situāciju dokumentējošas fotogrāfijas.

Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme norāda, ka iesaistīšanās akcijā “Nāc talkā Latvijai!” ir kā došanās piedzīvojumā – gan meklējot atbildes uz jautājumiem, gan izejot reāli dabā, atzīmējot piesārņotās vietas un skaistos dabas nostūrus. Turklāt šos uzdevumus var veikt vienatnē, kā arī komandā, iesaistot savu ģimeni, draugus, kaimiņus, klasesbiedrus. Piesārņoto vietu atzīmēšana un fotogrāfiju publicēšana ir īpaši nozīmīgs ieguldījums Lielās Talkas organizēšanā, jo tas palīdzēs noteikt 30.aprīļa talku norises vietas.

Pirmie 1000 akcijas dalībnieki, kuri būs pareizi atbildējuši uz konkursa jautājumiem, kā arī interaktīvajā kartē atzīmējuši nepieciešamos punktus, saņems dāvanu – īpašu akcijas T-kreklu.

Tā kā Latvijā un visā Eiropas Savienībā tiek atzīmēts Eiropas Brīvprātīgā darba gads, brīvprātīgo aktivitātes tiek īpaši ievērotas un novērtētas. Lielā Talka kopš saviem pirmsākumiem ir brīvprātīgo kustība, jo ikviens talcinieks darbus veic no brīva prāta, nesaņemot par to samaksu. Taču šogad Lielās Talkas organizatori cer piesaistīt papildus brīvprātīgos palīgus jau pirms paša pasākuma, kuri palīdzēs atklāt piesārņojumu dabā un noteikt 30.aprīļa talku norises vietas visā Latvijā. Akciju “Nāc talkā Latvijai!” īpaši atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība un Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā.


Populārākie raksti