No praktikanta par veikala vadītāju

14. Jūnijs, 2021
Sandija Andersone ir Rimi Hyper Mīlgrāvis vadītāja, taču sākotnēji savu pieredzi Sandija guva piesakoties praksei Rimi veikalā Minska.

Kad aktuāls kļuvis jautājums par mācību praksi, Sandija zinājusi - izmēģināt savu varēšanu darbā Rimi būtu vērtīgi un interesanti. Tagad Sandija Andersone ir Rimi Hyper Mīlgrāvis vadītāja ar daudzu gadu darba pieredzi, kas gūta dažādos Rimi formātos, veikalos un amatos. Taču sākās viss Rimi veikalā Minska, kur Sandija kopā ar savu dvīņumāsu Sanitu pieteicās mācību praksei, studējot Rīgas Tirdzniecības tehnikumā.

Kādas atmiņas palikušas no prakses laika veikalā Rimi Super Minska?

Bijām entuziasma pilnas un dedzīgi vēlējāmies apgūt visu jauno – kā jau lielākoties jaunieši. Tolaik mums bija iespēja strādāt dažādus darbus – kur vien bija nepieciešama palīdzība. Pārbaudījām produktu derīguma termiņus, kārtojām plauktus, apkalpojām pircējus kasē. Grūti nebija, jo viss šķita jauns un aizraujošs.

Kā tas gadījās, ka prakse Rimi kļuva par stabilām darba attiecībām?

Darbs bija interesants un laikam jau bijām sevi labi parādījušas. Brīdī, kad radās vakances, mums tika piedāvāts palikt Rimi Super Minska pastāvīgā darbā. Man piedāvāja pārdevējas vietu maizes nodaļā, savukārt manai māsai – kasieres darbu. Atceros, ka tolaik mana darba diena sākās jau plkst. 5.00 no rīta, jo uz veikala atvēršanu plkst. 8.00 vajadzēja būt visam gatavam un plauktiem piepildītiem. Tagad pārdevējiem darbā jābūt daudz vēlāk.

Kā tālāk veidojās tava karjera Rimi?

Biju nostrādājusi Rimi veikalā Minska divus gadus, kad durvis vēra Latvijā pirmais hipermārkets Rimi Alfa. Tā bija man pirmā iespēja pakāpties pa karjeras kāpnēm. Kļuvu jaunajā hipermārketā par maizes nodaļas preču speciālista asistentu, bet 2002. gadā - par maizes nodaļas vadītāju. Vēlāk šādā amatā strādāju arī Rimi Hyper Olympia. Nākamajā izaugsmes posmā man tika piedāvāta svaigās pārtikas pārdošanas vadītāja vieta Rimi Azur. Kādu laiku biju pārdošanas vadītāja arī Rimi Mols. 2013. gadā es pieņēmu atkal jaunu karjeras izaicinājumu – kļuvu par Rimi Super Bērnu pasaule vadītāju, vēlāk vadīju Rimi Hyper Mols, bet no 2019.gada esmu Rimi Hyper Mīlgrāvis vadītāja.

Kas tev liek uzturēt darba attiecības ar Rimi tik ilgu laiku – vairāk nekā 20 gadus?

Man šajā darbā nepaliek garlaicīgi. Veikala vadītājas ikdiena ir interesanta un pilna izaicinājumu. Es šeit jūtos savā vietā.

Kāda ir tava pieredze – vai karjeru Rimi ir iespējams apvienot ar privātajām interesēm un dzīvi?

Jā, pavisam droši zinu, ka to var izdarīt. Šajos gados, kamēr strādāju Rimi, esmu kļuvusi par mammu diviem bērniem, pabeigusi universitāti, nokārtojusi autovadītāja tiesības, trīs reizes mainījusi dzīvesvietu. Tāpat arī jau vairāk nekā 20 gadus mana aizraušanās ir šautriņu mešana, un man pietiek laika gan treniņiem, gan sacensībām. Darba grafiks Rimi ir elastīgs, un kolēģi – saprotoši un pretimnākoši. Ļoti svarīgas ir arī sociālās garantijas, kas Rimi tiek nodrošinātas pilnā apjomā. Tu zini, ka vari doties bērna kopšanas atvaļinājumā un pēc tam tev garantēti būs kurp atgriezties.

Vai tevis vadītais hipermārkets Rimi Hyper Mīlgrāvis šovasar gaidīs darbā jauniešus?

Jā, mūsu veikalā būs iespēja strādāt jauniešiem jau no 17 gadu vecuma. Pieredze liecina, ka viņu darba rokas atvaļinājuma periodā ir īsts atspaids. Nezinu, vai situācija ar skolnieku darba vietu vakancēm pie mums būs ilgstoša, bet katram jaunietim, kuru interesē iespēja vasarā strādāt Rimi, ieteiktu par to painteresēties personīgi tuvākajā Rimi veikalā.


Populārākie raksti