No Rimi Mini – hipermārketa vadītājas krēslā

10. Augusts, 2020
Ilzes Makleres karjeras perspektīvas ir veidojušās, balstoties uz tādām viņas rakstura iezīmēm kā erudīcija, lojalitāte un centība, kā arī spēja iedziļināties un pielāgoties situācijai.

Kad 2010. gadā - krīzes noslēdzošajā posmā - Ilze kopā ar vīru nolēmusi slēgt savu ģimenes uzņēmumu, viņa pieteikusies darbā Supernetto par pārdevēju-kasieri. Ilzi nav mulsinājis fakts, ka ikdienā nāksies mērot ceļu no dzimtajām Cēsīm uz darbu Rīgā. Vēl mājupceļā no darba pārrunām Ilzi pārsteidzis tālruņa zvans: viņa ne tikai saņēmusi darba piedāvājumu Supernetto, bet arī uzaicinājumu pievienoties veikala komandai augstākā amatā. Par maiņu vadītāju Ilze strādājusi vairākos Supernetto gan Rīgā, gan arī Cēsīs, bet pirmais veikals, kur Ilze bijusi direktore, ir Supernetto Kreimeņu. Interesanti, ka tobrīd viņai tā bijusi atgriešanās savā pirmajā Supernetto veikalā. Kopš pērnā novembra Ilze ikdienā mēro ceļu no Cēsīm ne vairs uz Rīgu, bet – uz Valmieru. Tieši viņai bijis uzticēts sagatavot atvēršanai un vēlāk - arī vadīt jauno hipermārketu Rimi Valmiera.

Lēciens no Rimi Mini uz hipermārketa vadītāja amatu droši vien bija izaicinošs…

Tikko biju sākusi strādāt par vadītāju Rimi Mini Tionis, kad saņēmu piedāvājumu piedalīties konkursā uz šo vakanci hipermārketu tīklā. Tas man šķita interesants jauns pavērsiens, jo Supernetto (vēlāk Rimi Mini) strādāju jau 10 gadus. Neko īpaši gan necerēju, jo pieļāvu, ka konkursā piedalās arī citi spēcīgi kandidāti. Tomēr laikam biju atstājusi labu iespaidu, jo amats tika piedāvāts man.

Kā tu sevi raksturotu kā darbinieku?

Jebkuru darbu es cenšos paveikt, strādājot ar pilnu atdevi. Man ir svarīgi ieguldīt kopīgajā darbā to labāko, tiekties sasniegt uzņēmuma izvirzītos mērķus. Ilgā darba pieredze man sniedz iespēju kritiski un vērtējoši raudzīties uz situāciju, un līdz ar to nesatraukties par lietām, kuras ietekmēt nav manos spēkos.

Kāda tipa vadītāja esi?

Cenšos izprast darbiniekus – viņu nostāju un vajadzības. Esmu diezgan iecietīga, lai arī visam, protams, ir savas robežas. Tāpat arī tiecos visādi atbalstīt kolektīvu un būt saviem darbiniekiem par piemēru. Esmu gatava palīdzēt ar padomu un ievirzīt izaugsmes ceļā cilvēkus, kas ir centīgi un ieinteresēti. Labprāt dalos ar savām zināšanām gan ikdienā, gan pēc kursu apmeklējuma. Nebaidos, ka kāds no darbiniekiem varētu kļūt man par aizstājēju.

Kādu pieredzi esi paguvusi uzkrāt, strādājot hipermārketā Rimi Valmiera?

Kopš veikala atvēršanas ir pagājuši septiņi mēneši. Šajā laikā man ir bijusi iespēja pieņemt daudz un dažādus izaicinājumus. Sākot jau ar veikala sagatavošanu atvēršanai – iekārtošanu un darbinieku komandas veidošanu. Tas prasīja izturību, taču noteikti bija to vērts. Nākamais izaicinājums bija tikt galā ar milzīgo pieprasījumu – Valmiera bija ļoti gaidījusi jaunā Rimi atvēršanu. Pašlaik jau situācija ir stabilizējusies un ikdienas rutīna ir salīdzinoši stabila.

Kāds ir tavs vērtējums par Rimi kā darba devēju?

Esmu priecīga, ka toreiz pirms 10 gadiem, izvēlējos nākt strādāt tieši uz Rimi. Neesmu to nožēlojusi ne brīdi. Nekad man nav bijis sajūtas, ka nevēlos vai nevaru pieņemt norises vai darba uzdevumus, kādi tie ir Rimi ikdienā.


Populārākie raksti