No šodienas Rimi veikalos mutes un deguna aizsega lietošana ir obligāta

19. Novembris, 2020
Saskaņā ar veiktajiem grozījumiem noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" Rimi veikalos sejas masku valkāšana ir obligāta.

Atbilstoši jaunajiem noteikumiem, lai nepakļautu gan sevi, gan arī citas personas inficēšanās riskam ar Covid-19 infekciju, pircēji bez sejas maskām vai neatbilstošā veidā lietotām maskām – neaizsedzot muti un degunu, veikalā netiks ielaisti un apkalpoti. Veikala apsardzei un darbiniekiem ir tiesības lūgt apmeklētājus ievērot epidemioloģiskās drošības prasības.
Papildu jau iepriekš ieviestajiem drošības pasākumiem un informatīviem materiāliem, pie ieejas visos Rimi veikalos, kā arī veikalu iekštelpās izvietotas norādes par aizliegumu apmeklēt veikalu bez mutes un deguna aizsega.

Mutes un deguna aizsegus var nelietot bērni, kas nav sasnieguši 13 gadu vecumu, un personas ar acīmredzamiem kustību traucējumiem vai psihiskās veselības traucējumiem, kuru dēļ personai trūkst spēju vai iemaņu mutes un deguna aizsega lietošanai.

Atgādinām, ka apmeklējot tirdzniecības vietas, papildus mutes un deguna aizsegam, pircējiem jālieto dezinfekcijas līdzekļi, jāievēro 2 m distance no citiem apmeklētājiem un darbiniekiem, pēc iespējas veikalu jāapmeklē laikā, kad ir mazāka cilvēku plūsma, jāiepērkas atbildīgi uz veikalu nākot pa vienam un ar iepirkumu sarakstu, lai samazinātu uzturēšanās laiku veikalā. Pie ieejas visos Rimi veikalos ir izvietota arī informācija, kurā norādīts pieļaujamais pircēju skaits katrā veikalā vienlaicīgi, nodrošinot katram vismaz 10 kvadrātmetrus no publiski pieejamās telpas. Papildu norādēm ir samazināts arī iepirkumu grozu un ratu skaits, lai tas atbilstu pieļaujamam pircēju skaitam. Ja pie veikala ieejas nav pieejami brīvi iepirkumu grozi vai rati, nākamie pircēji veikalā netiek ielaisti.

Visos Rimi veikalos tiek stingri  ievērotas iekšējās vadlīnijas, pievērsta pastiprināta uzmanība drošības, higiēnas un dezinfekcijas pasākumu ievērošanai. Rimi aicina Latvijas iedzīvotājus būt atbildīgiem gan pret sevi, gan apkārtējo cilvēku veselību un ievērot piesardzības pasākumus, proti, neapmeklēt veikalus, ja ir aizdomas par saslimšanu vai ir bijis kontakts ar Covid-19 slimnieku.


Populārākie raksti